Skocz do zawartości

Lodówka działa kiedy chce, kto pomoże?


Rekomendowane odpowiedzi

Jacek jak masz nowszy model lodówki, a chyba tak bo piszesz o diodach, to tam jest kostka łączeniowa i wiem, że już kilku kolegów miało problemy z lodówkami właśnie przez styki w tej kostce. Da się to polutować i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tą kostką już walczyłem wcześniej, nie kontaktowały styki i nie dało się załączyć lodówki, lub sama się wyłączała, ale wtedy nie reagowała na pokrętło włącznika ani nie świeciło się światło wewnątrz lodówki po otwarciu drzwi. Teraz światło działa w lodówce a diody pokazują załączenie wybranego rodzaju zasilania, a gdyby np. zgasł płomień gazowy to dioda zaczyna migać, tak jak powinna gdy gaśnie płomyczek.

Moja lodówka jest chyba z 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może masz rację. Teraz tak sobie myślę, że czułem ciepło gdy pracowała na gazie ale to przecież oczywiste, bo płomyczek się palił i grzał.

 

Pójdę jeszcze sprawdzić czy ciepło jest wyczuwalne gdy pracuje na 230V a nie chłodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadźcie mnie z błędu, bo może się mylę. Zasilana gazem może być tylko lodówka absorpcyjna, amoniakalna. Te z radiatorem na ogniwo Peltiera to chyba nie działają na gaz :hmm: .

 

 

Nomadka nie mylisz się - dobrze to interpretujesz.

A te co potrafią na gaz też mają radiator, ale bez ogniwa tego tam P...

Dla ścisłości.

Kto wie, może masz rację. Teraz tak sobie myślę, że czułem ciepło gdy pracowała na gazie ale to przecież oczywiste, bo płomyczek się palił i grzał.

 

Pójdę jeszcze sprawdzić czy ciepło jest wyczuwalne gdy pracuje na 230V a nie chłodzi. 

Przez komin też wyczujesz grzanie , nie będzie tylko zapachu spalin ale ciepło owszem.

Jacek, a co ci szkodzi wypoziomować auto lub bardziej przechylić na korzyść spadku i sprawdzić?

Coś wykluczysz lub coś wywnioskujesz a tak nadal :pad:

Na CT.pl były nawet pomysły o systemach poziomowania lodówek wewnątrz kamperów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam problem ze słabo działającą na gazie lodóweczka elektrolux temp. po dwóch dniach w zamrażalniku to -7 stopni

niewiem o co chodzi to moja pierwsza przyczepa mam ja od 2 dni 

prosze o pomoc

Strażniku, lepiej byłoby skoro pośpiech założyć nowy temat niż mixować problemy bo z tego zawsze bałagan wychodzi.

Na początek powiem Ci tak, że na pewno są na forum zawarte skuteczne rady również dla Ciebie, musisz je tylko odszukać i dopasować do objawów bo jest wiele czynników mających wpływ na poprawne działanie lodówki.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wypoziomowane. A jeżeli chodzi o lekki przechył to masz na myśli przechył na stronę pojazdu po której nie ma lodówki (tak żeby ciepłe powietrze łatwiej się wydostawało?)

 

 

Jacek, a co ci szkodzi wypoziomować auto lub bardziej przechylić na korzyść spadku i sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś dokładnie.

Zdejmij kratkę górną lodówki i zobacz w którą stronę masz spadek rurki z kwadratowymi blaszkami.

Ustaw auto tak by ten spadek zwiększyć, cegła jakaś, deska, lewarek, na noc aby.

Zobacz co ja wycudowałem w ub roku.

http://forum.karawaning.pl/topic/17077-fajny-kemping-na-istrii/page-2?do=findComment&comment=382573

Powiększ pierwsze foto.

2 dni walki i wygrałem dokładnie w ten sposób, pozornie poziom był ale drugi kamień jakieś 5 cm i lodówka zaczęła być lodówką.

Ja mam u siebie sondę więc temp kontroluję na bieżąco, bez problemu teraz osiągam 1-2st C.

Ważne by nie wymieniać zawartości co chwila, bo nie nadąży chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, nie przechylamy na boki tylko przód tył :mlot:

 

Dzisiaj po pracy to sprawdzę. Tylko dlaczego przestaje pracować podczas jazdy :drive:

 

A tak na marginesie to niezły z Ciebie magik, tak na te cegły najechać :bravo:  Chyba, że w użyciu był lewarek...

Edytowane przez jacekL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś dokładnie.

Zdejmij kratkę górną lodówki i zobacz w którą stronę masz spadek rurki z kwadratowymi blaszkami.

Ustaw auto tak by ten spadek zwiększyć, cegła jakaś, deska, lewarek, na noc aby.

Zobacz co ja wycudowałem w ub roku.

http://forum.karawaning.pl/topic/17077-fajny-kemping-na-istrii/page-2?do=findComment&comment=382573

Powiększ pierwsze foto.

2 dni walki i wygrałem dokładnie w ten sposób, pozornie poziom był ale drugi kamień jakieś 5 cm i lodówka zaczęła być lodówką.

Ja mam u siebie sondę więc temp kontroluję na bieżąco, bez problemu teraz osiągam 1-2st C.

Ważne by nie wymieniać zawartości co chwila, bo nie nadąży chłodzić.

Aż z ciekawości wypróbuje ten patent u siebie. W sumie to nie wpadłbym na to że lodówka musi być przechylona w którąś stronę oprócz idealnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.