Skocz do zawartości

Panel sterowania KIP 42 TS


Jurek J-Z

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wyjaśnić "z czym to się je" ? Nie mam pojęcia co po do czego i który guzik ma być włączony. Zamieszczam fotki,druga trochę nie wyraźna,ta skrzynka jest pod łóżkiem obok miejsca na aku. Z góry dziękuję.

post-19672-0-57473400-1437859303_thumb.jpg

post-19672-0-74673000-1437859310_thumb.jpg

Edytowane przez Jurek J-Z (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Miałbym chęć odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale pod warunkiem, że Ty odpowiesz na moje:
jaką wartość napięcia pokazuje ten wyświetlacz? Dla ułatwienia nie pytam o wartość prądu  ;)

 

post-8228-0-15693600-1437870971_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj!

Nie pisałeś, że fotka jest niewyraźna :nono:

Napisałeś:

Zamieszczam fotki,druga trochę nie wyraźna,ta skrzynka jest pod łóżkiem obok miejsca na aku.a to różnica :skromny:

 

... , a to już różnica :ee:

PS

Nie jestem wstanie spełnić Twoich warunków  :)

 

Wiem :jump:

 

Generalnie, to i tak bym Ci odpowiedział, a moje oczekiwania odebrałeś dobrze, o czym świadczy Twój dzisiejszy post (wyraźna fotka). To, co pisałem, należało potraktować z przymrużeniem oka (emotikon).

 

Meritum.

Od lewej strony masz wskaźnik wychyłowy, który pokazuje w zależności od wciśniętego obok przycisku, różne stany ładowania lub procentowo, napięcie akumulatora, czyli w pewnym sensie stan jego naładowania.

Przyciski zaraz obok wskaźnika:

"battery voltage"         - procentowy stan napięcia akumulatora

"output 12A"               - przypuszczam, że będzie to aktualnie pobierany przez odbiorniki prąd w "A" (nie może przekraczać 12 A)

"charge (mains) 12A" - aktualny prąd ładowania akumulatora z ładowarki sieciowej (do 12 A max)

"charge (solar) 3A"    -  aktualny prąd ładowania akumulatora z panela fotowoltaicznego (do 3 A max)

"Output 1"  - wyjście (obwód) nr 1

"Output 2"  - wyjście (obwód) nr 2

Dioda LED (zielona) wskazuje na załączenie danego obwodu

Przycisk pod daną diodą oznaczony "on" włącza dany obwód, natomiast przycisk "off" - wyłącza.

Dioda LED (zielona) "mains (220V)" - oznacza włączone zasilanie z zewnętrznej sieci ~230 V

Dioda LED (zielona) "charge"           - prawdopodobnie włącza się, gdy działa którekolwiek ładowanie akumulatora, albo (tego nie wiem, musisz sprawdzić) accu wymaga ładowania

 

Przycisk "leds on/off" - włącza / wyłącza ... no właśnie, co? Musisz sprawdzić. Prawdopodobnie świecenie omawianych tu LED, ale może też dotyczyć jakiegoś oświetlenia w przyczepie. Nie miałem takiej przyczepy, więc opisuję jedynie to, co widzę.

 

Foto nr 2

"mains on / off"             - główny włącznik / wyłącznik zasilacza sieciowego przyczepy.

"mains fuse"                 -  bezpiecznik rurkowy (szklany) dla obwodu zasilacza (wartość 4 A)

"caravan battery fuse"  - bezpiecznik obwodu akumulatora, wartość 15 A

"output 1 fuse"              - bezpiecznik obwodu 12 V, obwód nr 1 (wartość 7,5 A)

"output 2 fuse"              - bezpiecznik obwodu 12 V, obwód nr 2 (wartość 7,5 A)

 

Aby wszystko w przyczepie działało, muszą być włączone obwody nr 1 i nr 2 (lub według Twoich potrzeb)

Co jest zasilane energią z poszczególnych obwodów, sam musisz sprawdzić.

Włączasz obwód nr 1 i sprawdzasz co działa, a co nie działa. Po sprawdzeniu, wyłączasz ten obwód, a włączasz obwód nr 2 i ponownie sprawdzasz co nie działa, a co działa.

Chodzi o oświetlenie wnętrza, przedsionka, pompka wody, pompka WC, jakaś dmuchawa, jeśli masz itd.

Mam nadzieję, że teraz już będzie Ci łatwiej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Ogarne to wszystko jak będę w Chłapowie (po niedzieli),na razie przyczepa stoi u szwagra. Napiszę co i jak to może się komuś przyda. Wyjazd w niedzielę. :skromny:

 

Pozdrawiam

 

PS

Czemu na tym forum Firefox nie sprawdza mi pisowni? Trzeba coś ustawiać? Na innych forach sprawdza.

    Edytowane przez Jurek J-Z (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Czemu na tym forum Firefox nie sprawdza mi pisowni? Trzeba coś ustawiać? Na innych forach sprawdza.

 

Musi sprawdzać. Kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolny wyraz w pisanym tekście, sprawdź czy w menu kontekstowym jest zaznaczone "Sprawdź pisownię" i trochę niżej, wybierz "język polski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Już po urlopie.

Wiem już co z czym się "je" jednak mam problem. Mianowicie na 1 obwodzie jest światło a na 2 pompka wody i dmuchawa.Problem polega na tym,że czasem robi się "dyskoteka". Czasami światło miga lub świeci słabo i jak włączę np. baterie (kran) lub nadmuch to zaczyna świecić normalnie(jasno),czasem jest słabe napięcie na pompce wody i woda ledwo leci.To samo ze spłuczką,raz ciśnienie jest ok innym razem słabe. Najgorsze jest to,że raz jest dobrze raz nie i nie ma na to reguły. 

Czy ktoś orientuje się co może być przyczyną?

 

PS

Jest jeszcze problem z lodówką,który opisałem w odpowiednim dziale.Chodzi o to,że lodówka nie chłodzi a zamrażalnik działa.

Edytowane przez Jurek J-Z (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobna przyczyna, to gdzieś poluzowane lub utlenione połączenia przewodów, zaśniedziałe styki bezpiecznika (ów), przecierający (przygnieciony czymś) jakiś przewód. Na odległość można tak gdybać i pisać w nieskończoność.

Generalnie trzeba w takim przypadku przejrzeć/pomierzyć prawie całą instalację, a zacząć trzeba od miejsc, w których łączone są przewody (puszki, złącza, skrzynka z bezpiecznikami, okolice zasilacza i jego wyłączniki / przełączniki, okolice akumulatora (jeśli jest). Sprawdź dobrze gniazdka bezpieczników (tych w inst. 12 V), jak i same bezpieczniki. Przy zaśniedziałych stykach, często wystarczy ruszyć/pokręcić bezpiecznikiem, aby połączenie wróciło do "normy".

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobna przyczyna, to gdzieś poluzowane lub utlenione połączenia przewodów, zaśniedziałe styki bezpiecznika (ów), przecierający (przygnieciony czymś) jakiś przewód. Na odległość można tak gdybać i pisać w nieskończoność.

Generalnie trzeba w takim przypadku przejrzeć/pomierzyć prawie całą instalację, a zacząć trzeba od miejsc, w których łączone są przewody (puszki, złącza, skrzynka z bezpiecznikami, okolice zasilacza i jego wyłączniki / przełączniki, okolice akumulatora (jeśli jest). Sprawdź dobrze gniazdka bezpieczników (tych w inst. 12 V), jak i same bezpieczniki. Przy zaśniedziałych stykach, często wystarczy ruszyć/pokręcić bezpiecznikiem, aby połączenie wróciło do "normy".

IMHO

Jutro przejrzy to elektryk,masz jakiś pomysł co do lodówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.