Skocz do zawartości

Ostrzeżenie


Mercy

Rekomendowane odpowiedzi

No to ładnie - wstyd się przyznać ale nie wiedziałem że jest obowiązek posiadania :( - pomimo posiadania

Marcin jesteś chyba jedynym fachowcem w grupie w tej dziedzinie :] no to pozwole sobie zadać kilka pytań mnie nurtujących (może innych też)

- czy proszek z gaśnicy wożonej w samochodzie się nie zbije i np po 5kkm to nie jest jakaś klucha do niczego nie zdatna?

- co sądzisz o gaśnicach halonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszek w gasnicy sie nie martw,wytrzymuje wiecej niz sie wydaje. Ponadto w momencie zbicia gaz radzi sobie z nim doskonale, mimo to kazda proszkowa mozna zapobiegawczo raz na jakis czas potrzasnac, powinno sie wyczuc ruch proszku w srodku.

Gasnica halonowa hmmm sam taka woze, niestety zostaly wycofane z uzytku wiec i ja mam ja jako dodatkowa.

A co sadze? No powiem tak, silnik zgaszony proszkiem nie nadaje sie do zakrecenia niestety a halonowki byly super ale powymyslali jakies dziury ozonowe.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega legalizacja, bo cena nowej gasnicy i legalizacji jest taka sama.

E no co Ty

Legalizacja proszkowej 1kg gasnicy to koszt 6-8 zl a zakup nowej to wydatek rzedu 35 zl, kupowalem sam na wiosne do przyczepy bo dotychczas mialem 0,5kg a teraz musza byc minimum 1kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.

Dzięki za wyjaśnienia. :(

Jak się ktoś nie zna to czasem da się nabrać. :] Dobrze jeżeli tylko raz. Niestety w tym kraju większość ludzi wyznaje zasadę Kalego i stara się jeżeli to tylko możliwe to drugiego okraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

kilogramowa gasnica to mozna w upale jedynie sobpie pod pachami popsikac :slina: A tak na powaznie - w przyczepie nie ma obowiazku trzymania gasnicy, ale z oczywistych wzgledow dobrze jest miec. Przyczepa obowiazkowo "musi byc" wyposazona w kolo zapasowe i trojkacik. reszta w naszej gestii. Ale oczywiscie polecam wozic rowniez w przyczepie gasnice. Ja woze 5kg. W aucie 3kg. Czemu niby na odwrot? Bo w aucie jedziesz i jestes przytomny, poza tym w razie czego masz do pomocy innych uzytkownikow drogi, ktorzy tez gasnice maja. Zbierze sie 5 z 3kg i dadza rade. Na kempingu zwlasza malo obleganym roznie bywa. Ale gasnica to nie wszystko. Wazne jest, zwlaszcza przy "wiekowych przyczepach" na noc miec otwarte 2 lub trzy okna, gasnice pod lozkiem, a co najwazniejsze przed sezonem zrobic przeglad instalacji gazowej i elektrycznej. Taki przeglad kosztuje ok 70-80 zl i moze uratowac komus zdrowie a nawet zycie, wiec uwazam ze nie warto na tym oszczedza. Ktos moze zapytac, a gdzie to zrobic. Otoz wystarczy na stacji diagnostycznej z uprawnieniami gazowymi dogadac sie, lub jak ktos woli jechac do serwis przyczem kempingowych - kilkanasciestacji w calej Polsce - szukac w necie.

 

Pozdrawiam

Luca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, w mojej wiekowej przyczepie się tylko 2 okna otwierają, ale na noc to raczej zamykam bo komary wlatują, no i nie mam gaśnicy pod łóżkiem tylko Gucio tam mieszka i zadowolony jest.

Ale nie wiedziałem, ze to niebezpieczne jest, mieszkam tak z 15 lat.

 

Cholerka, strach sie bać ! :ok::]:)

 

J.

 

A, no i ważne jest aby cygar w łóżku nie palić, bo te hawańskie to nawet 5 gaśnicami sie nie zgaszą !

:slina::]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilogramowa gaśnica może nie dać sobie rady w przyczepie.jest tam duuużo materiałów palnych(drewno,firanki,tapicerki itp).ja proponuję raczej kupować 2 kg i koniecznie ABC,czyli gaszące pożary materiałów z grupy A(palących się z wyrworzeniem żaru-drewno,szmaty)gażnica BC może na chwilę przydusić ogień który po chwili znów się rozpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.