Skocz do zawartości

Pożar na Peljesacu - płonie Trstenik !!!!


Rekomendowane odpowiedzi

... Czy ktoś Was widział kiedy taki pożar? ...

Ja widziałam ... :( paliło się kilka dni 

post-7016-0-41550000-1437596575_thumb.jpgpost-7016-0-34786500-1437596577_thumb.jpgpost-7016-0-83937300-1437596579_thumb.jpgpost-7016-0-69432800-1437596572_thumb.jpg

 

To żywioł i nie ma z nim żartów. Z drugiej strony patrząc, przy tych temperaturach taki pożar może wybuchnąć w każdej chwili i w każdym zakątku Chorwacji. 

Ponad 2 tyg. temu paliło się też w Rogoznicy.

Obecnie również na Korculi. 

Kilka dni temu paliły się też Ateny.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja jutro przenoszę się na Pinetę, a to w lesie ... zainteresował mnie przy recepcji spory zapas sprzętu gaśniczego ... Muszę stanąć przy wodzie w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja jutro przenoszę się na Pinetę, a to w lesie ... zainteresował mnie przy recepcji spory zapas sprzętu gaśniczego ... Muszę stanąć przy wodzie w takim razie.

Witam,

 

a gdzie jesteś teraz, że przenosisz się na Pinetę? Opuszczasz Peljesac ze względu na zagrożenie pożarowe?

 

pozdr Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a gdzie jesteś teraz, że przenosisz się na Pinetę? Opuszczasz Peljesac ze względu na zagrożenie pożarowe?

 

pozdr Jarek

Nie ja jestem na Istrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich zainteresowanych,

 

rozmawiałem dziś z forumowiczem, który wczoraj wrócił z Orebicza. Faktycznie było słabo na poczatku tyg, teraz droga jest przejezdna i powoli wszystko wraca do normy. Powiedział mi , że na moim miejscu by śmiało jechał.

Ja jadę. Po drodzę będę śledził rozwój wydarzeń i podejmę ostateczną decyzję.

 

Pozdrowienia dla wszystkich i podziękowania dla zaangażowanych.

Dla Kajetana , że wywołał temat nie będąc bezpośredni zainteresowanym - podziękowania szczególne. Zawsze lepiej dmuchać na zimne....

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cro.pl w Klubie Miłośników Półwyspu Peljesač ludzie obecnie przebywający na półwyspie relacjonują na bieżąco rozwój wydarzeń. Bura poniosła płomienie do Ponikve (między Stonem a Žuljaną)także ciągle się pali ale okolice Trpanj czy Orebica narazie nie zagrożone bo ogień idzie w przeciwnym kierunku.

Moja biedna Kraina Wina... :( dokładnie rok temu nas gościła u siebie.

Przydałaby się porządna ulewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożary w byłej Jugosławii niepokoją mnie w aspekcie braterskiej pomocy lotnictwa NATO, podczas tamtejszego konfliktu zbrojnego.
Konkretnie chodzi mi, o pozostałości amunicji przeciwpancernej i do burzenia bunkrów.
Nawiasem nie ma jasności, czy na naszych poligonach, nie używano takowej ze zubożonego uranu - tu ukłon do miłośników “dzikiej przyrody”.
Miejsca katastrof sprzętu lotniczego, również mogą  być zanieczyszczone tym metalem, o właściwościach silnie toksycznych podczas wdychania jego cząstek.
W Polsce był uprzejmy ulec katastrofie helikopter Apache i to ponoć dwukrotnie.
Ale spokojnie, to tylko awaria !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożary w byłej Jugosławii niepokoją mnie w aspekcie braterskiej pomocy lotnictwa NATO, podczas tamtejszego konfliktu zbrojnego.

Konkretnie chodzi mi, o pozostałości amunicji przeciwpancernej i do burzenia bunkrów.

 

 

Było o tym wspomniane w informacji na jednej z chorwackich stron. Lokalni tez się tego obawiają. Spotkanie w CRO z tablicą z trupią czaszką :czacha:  i napisem "Achtung Minen"   :look:  tylko po ichniemu, nadal nie jest niczym rzadkim, zwłaszcza nieco dalej od uczęszczanych szlaków turystycznych.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PELJESAC,

świeże wiadomości:
- ja przejeżdżałem w niedziele drogą przez półwysep, widać ślady po pożarze ale droga jest w 100 % przejezdna
-w Orebiczu pożaru nie było, służby są postawione w stan gotowości i na pewno szybko zareaguja
-można śmiało przyjeżdżać
- na tym kończę, proszę mnie nie atakować smsami oraz telefonami, nic więcej nie będę miał do dodania al chcę odpocząć na urlopie od dzwonków telefonicznych

pozdxrawiam wszystkich, życzę uydanego wypoczynku,
Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.