Skocz do zawartości

podwyższenie haka - prośba o pomoc


Medyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ojtam ojtam ja się nie obrażam, ale zawsze mogę się pochwalić oryginalnym pojazdem a nie podróbką VW. hehe

 

O, i takie wymiany to ja lubię. Z przekąsem, z żartem, bez obrażania i fochów. Swój chłop  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, KlAn napisał:

Witam.

Mam taki mały problem z wysokością kuli haka, jest ona po prostu za nisko. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś przerabiał lub wie gdzie można dostać taką kulę tylko wyższą o ok. 4/5 cm?

podjedź do jakiegoś fachowca, niech zobaczy co masz i co potrzebujesz doradzi co będzie pasowało albo kto dorobi na wymiar

masz tam jakąś podkładkę dystansową, fajnie było by dobrać nową kulę bez żadnych dodatkowych elementów 

w ducato miałem hak  dosyć wysoki  w transicie też był fajny, na cztery śruby wysoki i daleko odsadzony 

jeszcze kwestia rozstawu otworów będzie do dobrania 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chris_66 napisał:

podjedź do jakiegoś fachowca, niech zobaczy co masz i co potrzebujesz doradzi co będzie pasowało albo kto dorobi na wymiar

masz tam jakąś podkładkę dystansową, fajnie było by dobrać nową kulę bez żadnych dodatkowych elementów 

Z tymi fachowcami to w Norwegii trochę trudno, dlatego najlepiej było by kupić gotową. Przeszukałem internet i znalazłem tylko kutą kule al/ko wyższą o około 1,5 cm, ale to nie wiele mnie ratuje

A o jaką podkładkę pytasz?

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KlAn napisał:

Z tymi fachowcami to w Norwegii trochę trudno

zapomniałem :D

no to bez miarki nie damy rady 

potrzeba:  rozstaw mocowania  potrzebną wysokość (dajmy na to od śrub do końca kuli czyli wusokość i odsadzenie, czyli odległość od płaszczyzny montowania do końca kuli , czyli długość

wtedy coś pewnie pokombinujemy, mam ze cztery samochody u siebie to zmierzę czy coś będzie podobnego B)  Krzyś pewnie da ci coś gotowego do montażu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw śrub (fi 14 mm), chyba standard 90 mm, wysokość od osi otworów do szczytu kuli ok. 75 mm, czyli potrzebuje wysoką na ok 120,125 mm.

15 minut temu, chris_66 napisał:

 B)  Krzyś pewnie da ci coś gotowego do montażu :]

No, na pewno :lol:

Może trochę jaśniej

Odsadzenie do osi kuli 70mm

wys. od osi otworów 120 do 125 mm

Rozstaw otworów 90mm

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KlAn napisał:

Rozstaw śrub (fi 14 mm), chyba standard 90 mm, wysokość od osi otworów do szczytu kuli ok. 75 mm, czyli potrzebuje wysoką na ok 120,125 mm.

No, na pewno :lol:

Może trochę jaśniej

Odsadzenie do osi kuli 70mm

wys. od osi otworów 120 do 125 mm

Rozstaw otworów 90mm

kula.jpg.424a9e62e4a71793ec95990966bff29f.jpg rozstaw masz standard , odsadzenie też mniej więcej gorzej będzie z wysokością, to co na zdjęciu to hak z landrovera któregoś o ile dobrze sobie kojarzę to były różne wysokości kuli względem mocowania  były też wersje z kulą  na sworzniu i też z róznymi wysokościami 

 

łatwiej było by z obniżeniem kuli niż z podwyższeniem :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie takie kule, jedna w cytrynie angielska i druga w sant fe norweska i obie są takie same. Wydaje mi się, że to jakiś standard.

Nawet al ko w instrukcji do AKS zaleca wymienić na dedykowaną 

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.