Skocz do zawartości

podwyższenie haka - prośba o pomoc


Medyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

zmieniłem holownik do swojej przyczepy na hyundai santa 2009 r i powstał następujacy problem.

 

do tej pory górna granica kuli haka w skodzie super wynosiła od ziemii 45,

w hyundaiu mam około 37-38 cm - hak wpinany jest w adapter 50 x 50 mm za pomocą takiego czegoś:

 

http://allegro.pl/hak-holowniczy-kula-adapter-usa-toyota-sienna-e20-i5284769690.html

 

szukając jak podnieść kulę haka znalazłem takie coś:

www.amazon.com/dp/B00WGT2PHO?psc=1 albo www.hitchesdirect.com/Category/164/multi-ball_ball_mounts

 

i tu moje pytanie, czy można po prostu w posiadanym przeze mnie adapterze allegro.pl/hak-holowniczy-kula-adapter-usa-toyota-sienna-e20-i5284769690.html obrócić kulę?

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

Medyk

Edytowane przez Medyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co do adapterów się nie wypowiem ale wiesz, że z taką kulą NIE WOLNO używać zaczepu ze stabilizatorem jazdy?

Grozi to odpięciem się przyczepy z haka. 

 

Myślę, że jakiś stabilizator masz (AKS, SSK?) więc może pomyśl o nowej kuli w całości. Takiej aby była ok do stabilizatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do adapterów się nie wypowiem ale wiesz, że z taką kulą NIE WOLNO używać zaczepu ze stabilizatorem jazdy?

Grozi to odpięciem się przyczepy z haka. 

 

Myślę, że jakiś stabilizator masz (AKS, SSK?) więc może pomyśl o nowej kuli w całości. Takiej aby była ok do stabilizatora. 

dzięki za informację,

 

no i doszedł kolejny problem :/ mam stabilizator AKS. co masz na myśli pisząc nowa kola w całości? zespolona kula z adapterem wpinana do samochodu? tak jak w hakach np thule lub westfalia? www.taurus.info.pl/sklep/Westfalia-k80-0-3-default.html

 

dzięki za pomoc

medyk

 

uzupełniając już znalazłem wątek na forum od tym, że te adaptery nie mieszczą się z obudową stabilizatora, ale zakładając, że mam ten adapter do góry nogami to problem odpada przy skręcie. chyba :)

Edytowane przez Medyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli kulę zespoloną.

 

Co do podłączania twojej i AKS.

To, że się nie mieści to jest pikuś.

Problemem jest to, że kula u ciebie jest dokręcona od spodu nakrętką. Stabilizator ją po prostu odkręci i stanie się tak, że ty pojedziesz a budka z kulą z haka pojedzie sobie gdzie indziej.

Dla tego jest zakaz używania stabilizatorów przy takich kulach. Kwestia "mieszczenia się przy skręcie" jest poboczna.

 

Taki AKS ma bardzo dużą siłę ścisku na olbrzymim ramieniu (dystans od zaczepu do osi przyczepy) z przyłożoną ogromną siłą (masa budki).

 

To tak jak być złapał swoja kulę olbrzymim kluczem hydraulicznym i na jego końcu przyłożył 1000kg.

 

Nie ba bata i po paru kilometrach zostaniesz z adapterem z wykręconą kulą i przyczepą w rowie (w najlepszym przypadku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Medyk.

 

Struś ma 100% racji. Co mogę poradzić... Albo skontaktuj się z firmą Goliat która jest zaprzyjaźniona z naszym forum http://goliat.com.pl/

Albo podjedź do firm które produkują haki holownicze. Na PW mogę coś podesłać.

Acha 45 cm to za wysoko. Max wartość to 44. Optimum to 40-42 cm od podłoża.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne, ale AKS 2000 pasuje pod adapter USA 50x50 (chyba, że adapter to jakaś rzeźba). Ja potrzebowałem obniżyć kulę i  zrobili mi to na dokładnie podany wymiar tu: http://masterhak.pl/

I teraz jest tak: możesz odwrócić adapter, ale liczyć się musisz z ewentualną koniecznością jazdy z nim na stałe. Chodzi o to, że Twój wymiar to nie koniecznie 50x50. Amerykańcy są tak dokładni, że u nich 2" nigdy nie są takie same. Możesz mieć 50x50, 51x51, 51x52 a nawet 53x53. może być tak, że po włożeniu adapteru w profil będziesz miał luz, a podczas jazdy z przyczepą stukać będzie i walić tak jakby za chwilę miało się coś urwać. Rozwiązałem to tak, że napawałem dwie płaszczyzny i szlifowałem do pożądanego wymiaru. potem wbiłem młotem i tak jeżdżę. W tej chwili wyciągnięcie go jest raczej trudne, ale za to nawet z najcięższą przyczepą stukania nie ma.

Co do odkręcenia się kulki, nie bał bym się raczej, ale dla Twojego świętego spokoju użyj sobie spawarki od spodu przy nakrętce i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, rzecz nie w tym czyvta konkretna kula sie odkreci. Rzecz w tym ze to zabronione i nie mozna bo moze sie odkrecic.

To tak jak z reflektorami soczewkowymi. Pasuja zarowki H7 i palniki D1S. Swieca dobrze i jest ok. Tyle tylko ze jest to zabronione i wiaze sie z tym ze zabieraja DR podczas kontroli.

O ile tutaj watpie aby podczas kontroli PoliceMan wiedzial co i jak o tyle w razie "W" ubezpieczyciel bedzie wiedzial jak obciazyc kolege za naprawe czyjejs wlasnosci, nie mowiac o tym ze moze byc szkoda na zdrowiu. A to juz nie mala kasa wchodzi w gre.

Swoja droga, jak kiedys z jakiegos powodu bedziesz uczestniczyl w zdarzeniu drogowym (czolowym, czolowym-bocznym, itp.), klient bedzie mial palniki w zyklych lampach (ryflowane lub soczewkowe) i wina bedzie u Ciebie lub ciezka do ustalenia to podczas wizyty Policji powiedz ze niby Ty wiesz, ze to moze twoja wina lub wspolwina ale on Cie oslepil i straciles poczucie dystansu bo ma tak silne swiatla.

Z podziwu nie wyjdziesz jak sie nagle okaze ze to on jest winien a jego ubezpieczyciel to co Tobie wyplaci bardzo szybko sciagnie od niego.

Takie auto stracilo homologacje i wedlug przepisow nie powinno znajdowac sie na drodze publicznej.

Takie mamy prawo.

 

To tez taka mala offtopowa przestroga dla tych co juz sobie tak pozakladali palniki i mysla ze sa bystrzy. Owszem ale tylko do czasu pierwszego "W".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, rzecz nie w tym czyvta konkretna kula sie odkreci. Rzecz w tym ze to zabronione i nie mozna bo moze sie odkrecic.

 

Jest to prawnie zabronione?

Dozwolony i bezpieczny sposób to starym sposobem założyć koronkową nakrętkę na kulę z zawleczką.

Można też dodatkową nakrętkę jako kontra. W skrajnej sytuacji może najwyżej kula obracać się w podstawie haka.

 

Swoja drogą najlepszym zabezpieczeniem jest dobrze przyłożona elektroda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawnie zabronione?

Można też dodatkową nakrętkę jako kontra. W skrajnej sytuacji może najwyżej kula obracać się w podstawie haka.

 

Swoja drogą najlepszym zabezpieczeniem jest dobrze przyłożona elektroda ;)

Kula to cały wihajster, główka to zwieńczenie kuli czyli .... to okrągłe :skromny:

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.