Skocz do zawartości

podwyższenie haka - prośba o pomoc


Medyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Taki AKS ma bardzo dużą siłę ścisku na olbrzymim ramieniu (dystans od zaczepu do osi przyczepy) z przyłożoną ogromną siłą (masa budki).

 

To tak jak być złapał swoja kulę olbrzymim kluczem hydraulicznym i na jego końcu przyłożył 1000kg.

 

Nie ba bata i po paru kilometrach zostaniesz z adapterem z wykręconą kulą i przyczepą w rowie (w najlepszym przypadku).

Niby na wyobraźnię logiczne .... ale skoro jak piszesz jest taka duża siła nacisku AKS na kulę wykręcając ją przy skręcie w prawo - to przy skręcie w lewo o takim samym kącie powinno ja tak samo mocno dokręcić przy takiej dużej dźwigni ;)

Niby na wyobraźnię logiczne .... ale skoro jak piszesz jest taka duża siła nacisku AKS na kulę wykręcając ją przy skręcie w prawo - to przy skręcie w lewo o takim samym kącie powinno ja tak samo mocno dokręcić przy takiej dużej dźwigni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, tylko jak juz nakretka pusci przy skrecie w prawo to potem przy skrecie w lewo glowka bedzie sie obracac razem z nakretka. Niestety sie nie dokreci do poki nakretki nie przytrzymasz kluczem.

W tych adapterach nie ma gwintu bo od spodu jest nakretka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piciu, racji masz tak na 50%. Kula faktycznie może się zluzować, ale minimalnie. Odkręcić się nie ma szans. A aby zapobiec nawet minimalnemu poluzowaniu można użyć spawarki, drugiej nakrętki jako kontry lub korony pod nakrętką.

Widziałeś w Gołuchowie na własne oczy  auta z takimi hakami i nikt przyczepy nie zgubił. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca ja nie mowie ze sie nie da, tylko ze sie nie powinno. W razie "W" ubezpieczyciel na 100% bedzie szukal powodu aby nie dac odszkodowania z wlasnej kasy i taki zaczep + stabilizator z instrukcja obslugi daje mubjuz 100% satysfakcji.

W tym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę kotleta pytaniem. Czy może ktoś z Kolegów obniżał hak wyjmowany w Vectrze B. Mam oryginalny, fabrycznie montowany, ale jest trochę za wysoki. Po zapięciu przyczepy na hak nie stoi ona poziomo, tylko doopa jej opada. Co prawda jeżdżę tak, ale trochę to niebezpieczne przy falistym terenie i tak trochę głupio według mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik załadowany na maksa, wysokość haka zmierzę wieczorem. Biorę jeszcze pod uwagę, że może przyczepa nisko stoi na kołach. Nie wiem ile w przybliżeniu powinna być wysokość zaczepu w przyczepie (wypoziomowanej oczywiście) do podłoża. Mierzy się do dolnej czy do górnej krawędzi "gniazda" zaczepu? Fakt faktem, że w ubiegłym roku zmieniałem tylne zawieszenie, na nowe teleskopy, sprężyny i kolumny McPersona, ale poprzednio było to samo, może w mniejszym stopniu.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda z obniżonym tyłem przyczepy to proszenie się o kłopoty i wydatki. Sprawdź producenta haka, Skontaktuj się i ustał czy masz wszystko ok czy poprzedni właściciel coś kombinował. ( ja zamówiłem dodatkowy hak - automat, niższy o jakieś 8cm i wożę zawsze 2 w aucie a do towarowki tylko ten dodatkowy bo bym z bramy własnej nie wyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz rewolucje z hakiem to sprawdz jaki masz profil opony w przyczepie ...

 

W Hobby mialem 185/65/14, zmiana na balon 80 spowodowała ze przyczepa wrocila do poziomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.