Skocz do zawartości

Klimatyzacja - rewelacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 436
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A może prościej kupić przenośny klimatyzator w miarę wąski by wszedł pod łóżko (widziałem taki 320 szer) w dzień wrzucać do przedsionka a na wieczór schłodzić wnętrze. Można by jeszcze zrobić gdzieś dziurę w podłodze lub zrobić dodatkową szybę z pleksi z dziurą i wkładać ją w otwartą szybę okienka kuchennego. Po wczasach przyda się też w domu by ochłodzić sypialnie przed snem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani pracować, ani na stałe magazyować.

 

Codziennie wynoszenie klocka 25kg nie jest przyjemne. Bardziej już montaż w pionie i np dziura w podłodze czy przez bakiste na odprowadzanie gorącego powietrza

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_6132.JPG

 

 

Dodam coś o siebie. 

 

Równiez kupiłem klimatyzator marketowy, w cenie około 1300 zł. 

Sprężarka zamontowana jest w bakiście, nawiew tak jak widać na zdjęciu nad łóżkiem. 

Wszystko sterowane z pilota, sprężarki prawie w ogóle nie słychać. 

Sprzęt pracuje już 2013 roku i póki co sprawuje się rewelacyjnie. 

Fajną opcją jest funkcja grzania, nie ma potrzeby włączania wtedy piecyka gazowego z nadmuchem. 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie jest przenośna, sprężarka jest dokładnie taka jaką montuje się na dachach domów, mam zresztą taką samą.

Jej moc jest przewidziana na większe  powierzchnie niż przyczepa kempingowa, ale dzięki temu potrafi bardzo szybko schłodzić wnętrze. 

Z rurkami nie wiem, bo robiła to firma, która montuje klimy na co dzień. 

Trochę nie ładnie wygląda we wnętrzu, bez problemu nawiew mógł zmieścic się do wnętrza górnej półki, więc myślę żeby to jeszcze przemontować.

Mogę porobić dokładne zdjęcia, wstawię na dniach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stef ten klimatywator tak sobie tylko postawiłeś na tej sklejeczce w szafie czy robiłes pod spodem jakis stelaż by przenieśc obciążenia na podłoge? :hmm: jakies mocowania do boków itd w razie nagłego hamownia,manewrów itp? :hmm:

 

Stoi na grubej sklejce. Niema dodatkowego stelaża. Jest akurat wielkości szafy i z boku mieści mi się tylko stół i 2 krzesła. Tak więc nei robiłem żadnego dodatkowego mocowania. Nie ma jak się ruszyć. Nad klimatyzatorem mam zrobiona półkę aby jeszcze trochę szafy wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie jest przenośna, sprężarka jest dokładnie taka jaką montuje się na dachach domów, mam zresztą taką samą.

Jej moc jest przewidziana na większe  powierzchnie niż przyczepa kempingowa, ale dzięki temu potrafi bardzo szybko schłodzić wnętrze. 

Z rurkami nie wiem, bo robiła to firma, która montuje klimy na co dzień. 

Trochę nie ładnie wygląda we wnętrzu, bez problemu nawiew mógł zmieścic się do wnętrza górnej półki, więc myślę żeby to jeszcze przemontować.

Mogę porobić dokładne zdjęcia, wstawię na dniach.  

Czyli masz taką typu SPLIT a one mają raczej zawory i możliwość przedłużania rurek ze względu na montaż.

A zdjęcia było by fajnie jakbyś wstawił. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani pracować, ani na stałe magazyować.

 

Codziennie wynoszenie klocka 25kg nie jest przyjemne. Bardziej już montaż w pionie i np dziura w podłodze czy przez bakiste na odprowadzanie gorącego powietrza

Praca oczywiście w pionie, gorsza sprawa z magazynowaniem ;( ale może znalazłbym miejsce koło łazienki by go wozić w pionie, tyle że trzeba by go paskami zabezpieczyć by nie gonił.

25 kg to może nie mało ale chyba lepsza tak niedogodność niż ukrop w którym ciężko spać. Może też udało by się zrobić nadmuch do wewnątrz by go nie nosić z jakimś dojściem przez podłogę pod kanapą.

IMG_6132.JPG

 

 

Dodam coś o siebie. 

 

Równiez kupiłem klimatyzator marketowy, w cenie około 1300 zł. 

Sprężarka zamontowana jest w bakiście, nawiew tak jak widać na zdjęciu nad łóżkiem. 

Wszystko sterowane z pilota, sprężarki prawie w ogóle nie słychać. 

Sprzęt pracuje już 2013 roku i póki co sprawuje się rewelacyjnie. 

Fajną opcją jest funkcja grzania, nie ma potrzeby włączania wtedy piecyka gazowego z nadmuchem. 

 

Pozdrawiam !

Fajne rozwiązanie z tym że u mnie przyczepa jest krótsza i każda szafka ma swoją wartość ;) więc szkoda byłoby z jakiejkolwiek rezygnować. U mnie nadmuch mógłby iść z pod łóżka. Ale zewnętrznej części i tak nigdzie nie zmieszczę ;(

Edytowane przez rosomak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi na grubej sklejce. Niema dodatkowego stelaża. Jest akurat wielkości szafy i z boku mieści mi się tylko stół i 2 krzesła. Tak więc nei robiłem żadnego dodatkowego mocowania. Nie ma jak się ruszyć. Nad klimatyzatorem mam zrobiona półkę aby jeszcze trochę szafy wykorzystać.

 

Czyli może tak sobie bezpiecznie podróżować? nie zaobserwowałeś nic złego? Dzieki za odpowiedz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co będzie jak prądu zabraknie :)

 

ja bym chętnie kupił na 12 V albo żeby z przetwornicy chodził

jak wyjazd to do kamperka a jak nie ma wyjazdu to do domu :)

może ktoś coś wie o takim

No właśnie jak pisałem kumpel takie na złom wywalił z całymi kabinami, myślałem że padnę jak mi powiedział  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

U mnie nadmuch mógłby iść z pod łóżka.

...

Nie ma sensu. Zimne powinno iść z góry bo do góry się nie wzniesie.

Na swoim przykładzie w Chorwacji - ja na dole marzłem a ukochana na pięterku miała gorąco. Zrobiłem prowizoryczną strumienicę by wyrzucało powietrze do góry, trochę to pomagało ale i tak zimne opadało na podłogę.

Patrz foto na początku tematu.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.