Skocz do zawartości

[Relacja] Chorwacja 2015 - Plitvice i wyspa Krk - Baśka


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię fotkę wieczorkiem. 

Jest to zwykły klimatyzator taki przenośny. Ale wnętrze kampera schładza z 32 do 26 stopni w około 30 minut. Pod warunkiem oczywiście, że 10 sądów nie gotuje w tym czasie żarcia na 230V :)

post-2823-0-99754800-1436780836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam w głowie projekt T4 102 km multi/caravell + pop up dach westfalii + dostawka namiotowa. Takie w.pół.drogi między kamperem namiotem za granicą. Czas przejazdow przy 80-90kmh mnie przeraża przy trasie 1300 km.

 

A przy okazji; fajnie napisana relacja. Planowalem ten kamping dokladnie na sierpien, ale dojazd i powrót przez 4 doby w aucie z budką omnie ostudzily. Zastanawiam sie jeszcze nad strzalem solówką z namiotem za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Street_Safari - przełom sierpnia/września znajdziesz kwatery nie wiele droższe niż kamping. Może nie w samej Basce ale w Jurandvor - bankowo. Do plaży 10-12 minut piechotą. Ja w zeszłym roku za super apartament dla 4 osób płaciłem 35e/doba. Sypialnia, pokój dzienny z kuchnią, łazienka, duuuży balkon. Klima, pełne wyposażenie łącznie ze zmywarką itp. 

Jazda do Cro kamperem/przyczepą ma głównie sens wtedy jak potrzebujesz bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Z całą pewnością taniej nie będzie (mówię średnio oczywiście bo można znaleźć pewnie kemping za 10e/doba jak i hotel po 200e/doba).

 

Stef, czekam na fotki. Drogie to to było? Gdzie kupowałeś?

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerze mówiąc jazda 80-90 km/h to prędkość do której się można przyzwyczaić. 10 lat jeździłem UAZ'em z prędkością podróżną 60-70km/h i było super. Zawsze widziałem to co innym umykało. Przy kamperku jest o tyle fajnie, że wewnątrz toczy się życie o którym w aucie można zapomnieć... posiłki, filmy, gry, rysowanie. Jeszcze musimy coś wykombinować - jak zrobić po drodze kawę ;) Prędkość 90 km/h jest fajną prędkością.

Poza tym mamy ten plus, że jak się zmęczymy to bez żadnych zahamowań zjeżdżamy parking przy stacji, toaleta a nawet kąpiel dzieci i do łóżeczka. Wszystko wewnątrz, bez podkładania zbiorników, rozstawiania podpory itd... potem pobudka, TV, radyjko, poranna toaleta, śniadanko i spokojnie ruszamy dalej. Najważniejsze jest by od samego początku wbić sobie do głowy, że się nie śpieszymy. Jazda kamperem czy przyczepą to nie jest transfer z A do B jak zwykłym autem. Tylko wakacje od momentu ruszenia. 

Może źle się wyrażam, bo pisze kamper, ale dużo forumowiczów tak podróżuje z przyczepami i uważam, że właśnie po to to jest. 

Tak jak pisze dudek_t, apartament można mieć za 10-20 euro więcej za dobę... pewnie jak przekalkulujemy to do jazd autem na LPG bez dodatkowych noclegów wyjdzie nam podobnie cenowo. Ale powiem Wam, że ja to lubię. Takie "a może tu a może tam..." my zdecydowaliśmy, że jedziemy na Krk w trasie jak jechaliśmy w kierunku miasta Senji. 

Każdy robi jak lubi ale nie wiem czy sprawiła by mi osobiście tyle radości jazda osobówką na czas do celu, potem mieszkanie w bloku i znowu powrót... cieszę się, że jechałem przez Węgry i Słowację - piękne widoki szczególnie na Słowacji. Postoje na parkingach z widokami na zamki. Cieszyn, Krasiczyn. Bez pośpiechu, bez gonitwy. 

Jak za rok będę jechał do Włoch to pojadę przez Słowenię. Podobno jest piękna. 

 

Co do kuchenki. Jest to coś w tym rodzaju:

eki_3569_01a.jpg

Zwykła przenośna kuchenka na 230 V o mocy - u mnie 1850 W. Fajnie, szybko, bez brudzenia i grzania wnętrza kampera/przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apartamenty często są tańsze ! Jestem na Istrii, płacę 58e za camping, znajomi 50e za apartament. Byliśmy ich odwiedzić. Masakra, wyjście na plaże z dziećmi to wyprawa. Pózniej 20 min w upale pod górkę. Drugi raz im sie już nie chce iść nad morze z całym majdanem, namiotami, parasolami. My w gaciach śmigamy po campingu, chcemy morze, mamy morze, za chwilę basen, mrożona kawa w przyczepie basen i tak w kółko. Jedni znajomi już napaleni na przyczepę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyczarowałeś? :blagac:

No dobra mrożone jest tylko z nazwy. Mleko z lodówki miksuję blenderem z kawą rozpuszczalną ;) w 34 stopniach smakuje jak mrożona ;) co dwa dni mam trochę lodu wtedy jest lepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa nie piję a wino u mnie w 5litrowej butli stało przed wydmuchem z klimatyzatora i było zimne aż miło.

.

EUREKA!!!

Nie wiem co mi dziś szare napędza - nic nie biorę:)  ale gdyby tak robić kawę w większym naczyniu, niech do wieczora ostygnie i na noc do lodówki...

Hm... wypróbuję. Lepsza w upałach wczorajsza zimna jak świeża gorąca.

Sorry Stef za OT, ale wiesz jak jest.

PS. Właśnie zapodałem temat o mojej klimie w Sanitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zrobi fotki... może dziś wieczorem...

 

a co do napojów to ja kawy unikam - chociaż uwielbiam... ale żołądek nie wyrabia.

Tak więc Yerba Mate. W Chorwacji super się sprawdzała zamiast kawy. Rano do śniadania zaparzałem. Zanim zjadłem śniadanie, toaleta i ogarnięcie dzieci to ju była chłodna... super. Potem dzieweczki przez cały dzień. Chłodny super napój dodający energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh,,, Stefan, zlituj się. Skręca mnie już żeby wypuścić się na południe. A Ty tylko podsycasz, ładnie to tak? 

My niestety z naszą przyczepką za granicę się nie wybierzemy. Dopiero jak będzie nowsza to wtedy - tak jak piszesz - bez względu czy to wyjdzie taniej czy drożej od apartamentów - klimat na kempingach i obcowanie z przyrodą jest nie do pobicia. 

 

PS. Przypominam się z info odnośnie klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wieczorem będę sprzątał kamperka to cyknę fotkę. 

Tomek to dawaj do Stańczyk na sobotę. Ja ruszam jutro około 10.

 

A co do przyczepy - nie wiem czym się przejmujesz. Masz super przyczepę - no może to jedno wyro to nie po mojemu ale sprzęt masz OK. Holownik też nowy. Wsiadasz i jedziesz.

Mój kamper ma 20 lat - więc tyle co twoja przyczepa i auto razem wzięte :) i sprawował się zadziwiająco dobrze - pewnie dlatego że wykupiłem ubezpieczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend nie damy rady - sprzątanie po 10 miesięcznej budowie domku. Teściowie przyjeżdżają do pomocy - nie da rady nic przełożyć :(  Planujemy w przyszły weekend wyskoczyć gdzieś w okolice Rajgrodu.

 

Co do przyczepy - mam lęki jeśli chodzi o układ jezdny. Nie mam nawet koła zapasowego (nie znalazłem nigdzie felgi z moim rozstawem śrub) :(  Nie mogę znaleźć żadnego speca który by mi ją przejrzał od A do Ż i stąd lęki w przejechaniu 5000km za granicami naszego kraju. Dodatkowo, tak jak piszesz - brak miejsca. To jednak bardzo mała łupina a Wojtas ma co raz większe potrzeby :D Kolejny powód. Skoda nie poradzi w Alpach - nie ma szans. Na równiny jest wystarczająca ale jestem pewien że jak zatrzymam się pod stromą górę z przyczepą to nie ruszę bez spalenia sprzęgła. W Hondzie nie mam haka, Caddy potrzebne na miejscu = kiszka.

Choć nie powiem… gdyby ktoś mi przejrzał tą moją skorupkę i stwierdził "stary 100% pewniak, nic nie odpadnie" to może na jakieś Węgry, Słowacje czy Czechy bym się zdecydował bo mam (Żona też) ewidentny niedosyt wyjazdów przyczepkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd fajny ,tez mysle o KRK .Tylko pytanie dlaczego nie zrobiliscie sobie przerwy na Balatonie?Cieplej niż Lipot,jezioro.I byscie mnie spotkali.

Pamietam ten grad.Na Campingu spadlo drzewo na przyczepe ,a druga wywrocilo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.