Skocz do zawartości

PRZETWORNICA NAPIĘCIA 12V/230V


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące przetwornic samochodowych z 12V na 220V.

Jaka powinna być minimalna moc przetwornicy aby zasilić laptopa,

nie będzie tam nic mocniejszego podłączane, opisy dla mnie są nie całkiem zrozumiałe np:

Moc 150W, max 300W, ale zalecane do urządzeń o mocy 75W  :hmm:   widziałem taki opis :pad:

http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-12v-230v-150w-ladowarka-usb-i5486964213.html

Jaki zapas powinno mieć urządzenie aby sprawnie działało?

Być może macie taką przetwornice i możecie coś polecić.

Jeżeli był już taki temat o przetwornicach do samochodów to sorrki i można :kosz:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przetwornice typu pełny sinus są bardzo drogie a do zasilania laptopa tak samo się nadaje jak sin. Modyfikowany. Przetwornica 230\12v do zasilania tylko lapka to moim zdaniem błąd, lepiej zastosować np.

http://allegro.pl/zasilacz-samochodowy-laptopa-ladowarka-uniwersalny-i5187172590.html

Do tego tanie przetwornice do chłodzenia mają zastosowany mega wkurzający buczący wiatraczek.

Chyba, że opròcz zasilania laptopa masz zamiar coś jeszcze zasilać apièciem 230v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem własnie 500/1000W (nie pełny sinus) za 120 zł i wytrzymuje nawet termę do ciepłej wody 300W. Więc i laptop nie powinien być problemem :) Jak już coś kupujesz, to przyszłościowo i z zapasem mocy, bo różnice w cenie są rzędu 20-30- zł, a zawsze to może się kiedyś przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem był. I to nie jeden. 

Wybacz, ale odszukać je musisz sobie sam.

Liczylem na taką odpowiedź i to wlasnie od Ciebie

Kajtek masz rację od przybytku glowa nie boli ale nie chce też kupowac czegoś

czego nie wykorzystam, moze taki 300 W na lapka wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku! Pewnie, że będzie działać, czemu miała by nie działać, jedynie musisz mieć świadomość słusznej uwagi z z posta #8 :skromny:

Przeszkodą to jednak nie jest, a jedynie troszeczkę zwiększy pobór prądu z accu.

Zapomniałeś dodać, że przetwornica jest na str. nr 4 tej gazetki ;)

 

PS

Powinieneś mieć bardzo dobre gniazdo (są różnej, często bardzo kiepskiej jakości i na różne obciążenia).

W początkowym okresie używania, a zwłaszcza przy podłączeniu do przetwornicy czegoś bardziej prądożernego, sprawdzaj co jakiś czas temperaturę wtyku 12 V :excl:

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo założyłem dodatkowe w bagażniku z bezpiecznikiem 20A na odpowiednio grubych

przewodach podpiętych do akumulatora, raczej nie będę tego używał w normalnym gniazdku na 12V

i będzie to raczej użytkowanie sporadyczne w razie braku dostępu do 230V.

No faktycznie nie podałem strony  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych grubych przewodów, to myślałem bardziej o takim gnieździe, niż np. takim, bo między nimi jest przepaść.

Są gniazda (i wtyki), które ledwo wytrzymują 7 - 8 A, mimo, że opis, czy oznaczenie na nich, często mówią prawie lub nawet dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.