Skocz do zawartości

Kemping blisko centrum Berlina


Rekomendowane odpowiedzi

Plakietki kupujecie w Niemczech na stacji Dekra itp. czyli  stacje wykonujące przeglądy rejestracyjne dostaniesz także w salonach samochodowych - ja zalatawiłem zgodnie z marką Ford w salonie Forda ;)

 

Auto musi spelniać conajmniej normę Euro4 i to jest cała filzofia ... większość samochodów benzynowych sie załapie a diesle które mają DPF ...

 

 

Nie jest prawdą że potrzeba naklejkę na wjazd na obrzeża, można przez Berlin przejechać autostradą praktycznie przez sam środek bez naklejki ... strefy są dokładnie oznaczone ... zasadniczo z naklejką ścisłe centrum Berlina (wielkości Warszawy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam jesienią bez naklejki. Po 20 minutach parkowania przy ulicy na Prenzlauerbergu (parking opłaciłam) zastałam za wycieraczką powiadomienie, że wkrótce dostanę mandat. Mam nie dzwonić, nie pytać tylko czekać. Do dzisiaj nic nie przyszło. Drugi raz już nie będę ryzykować. A naklejki można również zamówić tu:

https://www.berlin.de/labo/mobilitaet/kfz-zulassung/feinstaubplakette/shop.86595.en.php 6€ z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLAKIETKI MOŻNA KUPIĆ NA STACJI PALIWOWEJ PRZED GRANICĄ ,OCZYWIŚCIE MUSISZ SPEŁNIAĆ WARUNKI ,POKAZUJESZ DOWÓD REJESTRACYJNY,KOSZT 70 ZL,,,,,,,,,,,,, OSTATNIO KUPOWAŁEM NA STATOIL PRZED OLSZYNĄ , BEZ NAKLEJKI NIE RADZĘ SIĘ WYBIERAĆ DO CENTRUM,,,,,,,,,,POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info o naklejkach. Ciekaw jestem czy Auto Plaza Bielany sprzedaje naklejki dla Forda. Spróbuję i z pewnością o tym napiszę.

 

A co z wiadomościami na temat campingu w Berlinie z dobrym dojazdem komunikacją publiczną do centrum miasta?

 

I brak wiadomości o ciekawych miejscach. Oczywiście wiem, że każdemu podoba się coś innego, ale może wspólnie dałoby się ustalić taką topową 10 atrakcji w Berlinie?  

 

I może pójść za ciosem i stworzyć Top 10 dla innych miast i regionów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Na prośbę @peja76 i @Batman kilka słów o kempingu w Berlinie.

 

Byliśmy na kempingu  https://www.city-camping-berlin.de/ w lokalizacji NORD, bo mają tez SUD.  Położony jest on na cyplu w ciągu kanału  "Berlin Spandau Schifffahrtskanal"  blisko nieczynnego już lotniska Tegel. Miejsce nie jest duże, a chętnych wielu, więc klimat bardziej kamper placu niż kempingu. Jest po prostu ciasno w sezonie. Miejsce trochę zaniedbane, ale łazienki mimo że nie pierwszej młodości to czyste. Na terenie jest też skromny hotel i tam można zamówić śniadania oraz kupić rano pieczywo.  Płaciliśmy 22,5 euro za dobę. Do centrum handlowego jakieś 1500 metrów. Do centrum Berlina można jechać autobusem, albo zgodnie z planem naszego wyjazdu rowerami. Ścieżek rowerowych jest od groma, chociaż z racji tego że tam rowerzystów się dobrze traktuje od dawna, to i ścieżki często są stare i trochę wyrypane. Ale w większości jest super. Świetne jest to że zdecydowana większość jest jednokierunkowych, czyli nie ma niebezpiecznych mijanek na wąskich DR jak u nas.  Jak ktoś lubi maga szeroko, to pasy startowe i drogi kołowania słynnego Tempelhoff czekają.  O samym Berlinie nie ma co gadać. Z roku na rok bardziej kosmopolityczny, bardziej otwarty, radosny. Jeśli ktoś się spodziewa, czy obawia na każdym kroku gości specjalnych Angeli przybyłych kilka lat temu, to się zdziwi. Nie widać ich. 

Jeśli jedziecie na kilka dni, a nie chcecie być tylko w mieście, to trasa do Poczdamu wzdłuż brzegu Haweli jest przepiękna, aczkolwiek sami sprawdzimy to dopiero wiosną.

 

 

 

ber9.jpeg

ber10.jpeg

ber7.jpeg

ber6.jpeg

ber11.jpeg

ber12.jpeg

ber1.jpeg

ber2.jpeg

ber3.jpeg

ber5.jpeg

ber8.jpeg

ber13.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Update: wakacje 2023

wnioski po drugim weekendzie spędzonym w Berlinie kampervanem na spontanie: nie znajdziesz kampingu czy kamperparku w wakacje bez wcześniejszej rezerwacji na weekend. Przydaje się apka park4night. Nam nocleg po tym jak okazało się, ze nie można wjechać na kamperpark przy starym lotnisku Tempelhof (dookoła dużo miejsc parkingowych, ale z wyraźnym zakazem dla kamperow) pomogli znaleźć mili policjanci ;), potem na dziko jeszcze w okolicy holenderskiej ambasady przy wyspie muzeów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.