Skocz do zawartości

Chorwacja 10 - 21 sierpnia - może ktoś chętny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

śladem większości w tym roku nie ryzykując Grecji itp. jedziemy do Chorwacji i w okolice strefy Shengen. Docelowo planowany Zadar -->Szybernik --->Split. Startujemy kamperem z Warszawy 10 sierpnia i jedziemy z dwójką dziećmi (5 i 7 lat) najpierw przez Kraków, Inwałd/Zator (do parków rozrywki) a później już spokojnie do Chorwacji, bez pośpiechu - zwiedzając to co nam tam się po drodze spodoba. Roadmapę będę ustalał w najbliższych dniach i pewnie będę ją modyfikował, jak to bywa a jeśli ktoś się chce do nas dołączyć i jedzie w tym samym kierunku w tym czasie to zapraszam. Uważnie śledzić będę wątek Marcina777, szkoda że jedziecie w innym terminie.

 

Pozdrawiam

 

EPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hej, my też podobnie, wyruszamy 5-go sierpnia w kierunku Chorwacji. Pewnie dzień, dwa na Węgrzech i później Chorwacja. Jedziemy w składzie 35,35 i 4 + 8l. Nie mamy sprecyzowanych planów co kiedy i gdzie, generalnie kierunek Chorwacja :) chętnie się spotkamy gdzieś na trasie, może razem na jakimś kempingu pobalujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, my też podobnie, wyruszamy 5-go sierpnia w kierunku Chorwacji. Pewnie dzień, dwa na Węgrzech i później Chorwacja. Jedziemy w składzie 35,35 i 4 + 8l. Nie mamy sprecyzowanych planów co kiedy i gdzie, generalnie kierunek Chorwacja :) chętnie się spotkamy gdzieś na trasie, może razem na jakimś kempingu pobalujemy :)

Hej, My jedziemy w składzie 38, 35, 7 i 5l. Jedziemy również bez sprecyzowanych planów, spokojnie w kierunku Chorwacji. W Polsce ze względu na dzieci chcemy tylko odwiedzić Zator i Inwałd a później kierunek Chorwacja, oczywiście bez szaleństw na spokojnie ile dzieci dadzą radę. Możemy się "złapać" gdzieś po drodze ale najpewniej na Chorwacji bo starujecie 5 dni wcześniej ;), gdyby Wam pasowało

 

Pozdrawiam

 

EPS

hej, z żonką startujemy 10 Sierpnia w podróż poślubną.

kierunek Dubrownik bez pospiechu, chętnie się podłączymy co by posłuchać doświadczonych karawaniarzy.

Jeśli jedziecie z Trójmiasta i chcecie jechać przez Warszawę w kierunku na Chorwację to możemy na Was poczekać i możemy jechać wspólnie. Pomyślcie przedyskutujcie i dajcie znać. Jest jeszcze czas aby się do tej podróży podomawiać.

 

Pozdrawiam

 

EPS 

My startujemy w sobotę 11 lipca :yay:  docelowo kamping straśko, może w trasie kogoś poznamy . :skromny:

Lipca czy sierpnia ? ;)

Jeśli w sierpniu to możemy jechać wspólnie - możemy się spotkać po trasie, jeśli w lipcu to nie damy rady :D - dzisiaj i do 9 sierpnia pracujemy ;)

 

Pozdrawiam

 

EPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nasz skład to 34/32 a plan jest następujący.

07.08.2015 pod Lodzia odbieram ja i chce mieć już cepke na haku.

Jeden dzień w rodzinnej Częstochowie zakupy, pranie materacy czyszczenie, pakowanie.

08.08.2015 wyruszyć w stronę Słowacji przejście graniczne w Chochołowie, odwiedzić wody termalne w Oravicy - odpoczynek na górskim szlaku droga 584 mamy tam sprawdzona gospodę gdzie chcemy zjeść kolacje i śniadani, pyszne jedzenie (-: 

Boje się trochę tej drogi bo jest kreta i górzysta, nie mam doświadczenia jak będzie się zachowywał zestaw w takich warunkach wiec liczę się z tym ze trzeba będzie odpuścić.

Po tym programie obowiązkowym, jesteśmy otwarci na propozycje, i elastyczni co do spotkania na trasie.

Jak planujesz trasę i miejsce docelowe, czy Słowacja jest ci po drodze  ?

Zerknij na link poniższy są to przykładowe trasy z miejscami postojowymi, miejsce docelowe to śliczna zatoka  BANJA.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/19013-chorwacja-dalmacja-sierpie%C5%84-2015/

 

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zh-kCqhyF390.kTVlLuw_cink

 

Pozdrawiam.

Konrad

Edytowane przez poliarny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

pomału zaczyna nam się całość krystalizować. W drodze na Chorwację planowana trasa to:

 

Brno (Czechy) --->Wiedeń (Austria)--->Zagrzeb (Słowenia) ---> Chorwacja (Zadar, Split a może Istria - uważnie śledzę wątek Marcina) 

 

Drogę powrotną planuję jechać tak jak i w tamtym kierunku czyli tylko w strefie Schengen ( ze względu na dzieci - maluchy mają tylko dowody osobiste) 

 

Chorwacja ---> Węgry ---> Słowacja ---> Polska albo jak czasu wystarczy to trochę bardziej na około czyli 

Chorwacja ---> Słowenia ---> Austria---> Niemcy ---> Polska

 

Trasa jest do uzgodnienia

 

Generalnie jedziemy bez pośpiechu. W w/w miejscach planujemy chwilę pozwiedzać lokalne ciekawostki. Nocleg wstępnie planuje w Austrii (może okolice Wiednia). Z resztą pewnie i tak wszystko się samo wyklaruje bądź ulegnie zmianie jak to zazwyczaj w takich podróżach bywa ;) 

 

Taki mam w tej chwili plan i pewnie aż do dnia wyjazdu będę go modyfikował względem potrzeb i uzgodnień. 

 

Gdyby ktoś miał jakieś sugestie bądź swoje przemyślenia - jestem gotowy na konstruktywną krytykę ;)

 

Zainteresowanych wspólnym podróżowaniem w tamtym kierunku również proszę o uwagi  bądź kontakt via priv aby ustalić więcej szczegółów.

 

Pozdrawiam

 

EPS


Witam,

nasz skład to 34/32 a plan jest następujący.

07.08.2015 pod Lodzia odbieram ja i chce mieć już cepke na haku.

Jeden dzień w rodzinnej Częstochowie zakupy, pranie materacy czyszczenie, pakowanie.

08.08.2015 wyruszyć w stronę Słowacji przejście graniczne w Chochołowie, odwiedzić wody termalne w Oravicy - odpoczynek na górskim szlaku droga 584 mamy tam sprawdzona gospodę gdzie chcemy zjeść kolacje i śniadani, pyszne jedzenie (-: 

Boje się trochę tej drogi bo jest kreta i górzysta, nie mam doświadczenia jak będzie się zachowywał zestaw w takich warunkach wiec liczę się z tym ze trzeba będzie odpuścić.

Po tym programie obowiązkowym, jesteśmy otwarci na propozycje, i elastyczni co do spotkania na trasie.

Jak planujesz trasę i miejsce docelowe, czy Słowacja jest ci po drodze  ?

Zerknij na link poniższy są to przykładowe trasy z miejscami postojowymi, miejsce docelowe to śliczna zatoka  BANJA.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/19013-chorwacja-dalmacja-sierpie%C5%84-2015/

 

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zh-kCqhyF390.kTVlLuw_cink

 

Pozdrawiam.

Konrad

Konrad, 

 

ja planowałem lecieć później już A1 do 1 Ostrawa --->Brno --->Wiedeń i dalej kierunek na Zagrzeb itd ale generalnie na tą chwilę wszystko jest do wspólnego ustalenia, jeśli chcecie z nami jechać. Jak dla mnie warunkiem jest strefa Schengen aby dzieci nie miały problemów ze względu na paszporty.

 

Daj znać jak się zapatrujesz na taką trasę ;) domówimy się. Planowaliśmy na spokojnie wyjechać w poniedziałek 10 sierpnia ale jest możliwość abyśmy wystartowali 9 sierpnia w niedzielę 

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

pomału zaczyna nam się całość krystalizować. W drodze na Chorwację planowana trasa to:

 

Brno (Czechy) --->Wiedeń (Austria)--->Zagrzeb (Słowenia) ---> Chorwacja (Zadar, Split a może Istria - uważnie śledzę wątek Marcina) 

 

Drogę powrotną planuję jechać tak jak i w tamtym kierunku czyli tylko w strefie Schengen ( ze względu na dzieci - maluchy mają tylko dowody osobiste) 

 

Chorwacja ---> Węgry ---> Słowacja ---> Polska albo jak czasu wystarczy to trochę bardziej na około czyli 

Chorwacja ---> Słowenia ---> Austria---> Niemcy ---> Polska

 

Trasa jest do uzgodnienia

 

Generalnie jedziemy bez pośpiechu. W w/w miejscach planujemy chwilę pozwiedzać lokalne ciekawostki. Nocleg wstępnie planuje w Austrii (może okolice Wiednia). Z resztą pewnie i tak wszystko się samo wyklaruje bądź ulegnie zmianie jak to zazwyczaj w takich podróżach bywa ;)

 

Taki mam w tej chwili plan i pewnie aż do dnia wyjazdu będę go modyfikował względem potrzeb i uzgodnień. 

 

Gdyby ktoś miał jakieś sugestie bądź swoje przemyślenia - jestem gotowy na konstruktywną krytykę ;)

 

Zainteresowanych wspólnym podróżowaniem w tamtym kierunku również proszę o uwagi  bądź kontakt via priv aby ustalić więcej szczegółów.

 

Pozdrawiam

 

EPS

Konrad, 

 

ja planowałem lecieć później już A1 do 1 Ostrawa --->Brno --->Wiedeń i dalej kierunek na Zagrzeb itd ale generalnie na tą chwilę wszystko jest do wspólnego ustalenia, jeśli chcecie z nami jechać. Jak dla mnie warunkiem jest strefa Schengen aby dzieci nie miały problemów ze względu na paszporty.

 

Daj znać jak się zapatrujesz na taką trasę ;) domówimy się. Planowaliśmy na spokojnie wyjechać w poniedziałek 10 sierpnia ale jest możliwość abyśmy wystartowali 9 sierpnia w niedzielę 

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Hej Piotr,

 

widzę rozwiązanie następujące, planujesz nocleg w Wiedniu w Austrii.

Spotkajmy się tam 09/08/2015 wieczorem i rano możemy jechać już razem (-:

My 20go w Dubrowniku przeprawiamy się promem do Włoch  i jedziemy dalej (-:

Jaki masz plan w samej Chorwacji. Konkretnie na jakimś kempingu chcesz sie zatrzymać ?

 

Pozdrawiam.

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piotr,

 

widzę rozwiązanie następujące, planujesz nocleg w Wiedniu w Austrii.

Spotkajmy się tam 09/08/2015 wieczorem i rano możemy jechać już razem (-:

My 20go w Dubrowniku przeprawiamy się promem do Włoch  i jedziemy dalej (-:

Jaki masz plan w samej Chorwacji. Konkretnie na jakimś kempingu chcesz sie zatrzymać ?

 

Pozdrawiam.

Konrad

Konrad, 

 

co do noclegu w/pod Wiedniem 9 sierpnia, będę się w stanie wypowiedzieć bliżej daty wyjazdu. W tej chwili to jeszcze zbyt odległy termin aby aż tak dokładnie się umawiać (wieczór - 9 sierpnia - Wiedeń ;) ). Ze względu na wzmożony ruch w Chorwacji w tym czasie, chciałbym do niej wjechać w poniedziałek. Co do konkretnego kempingu w jakim się chce zatrzymać, to tak jak pisałem wcześniej - przyglądam się uważnie wątkom na forum oraz własnym doświadczeniom z pobytów w Chorwacji i jeszcze będę to analizował. Jest wiele pięknych zatok w Chorwacji: Kvarner, Wraku, Zavratnica, Istria, Zatoka Skozanje,  Banja też jest piękna ;) , jest wiele pięknych wysp - np. Korcula W tej chwili jeszcze co do konkretnego miejsca się nie nastawiam, ze względu głównie na pogodę i bora. W każdym razie ze mną się można zawsze domówić ;)

 

Pozdrawiam

 

Piotrek 

Konrad, 

 

co do noclegu w/pod Wiedniem 9 sierpnia, będę się w stanie wypowiedzieć bliżej daty wyjazdu. W tej chwili to jeszcze zbyt odległy termin aby aż tak dokładnie się umawiać (wieczór - 9 sierpnia - Wiedeń ;) ). Ze względu na wzmożony ruch w Chorwacji w tym czasie, chciałbym do niej wjechać w poniedziałek. Co do konkretnego kempingu w jakim się chce zatrzymać, to tak jak pisałem wcześniej - przyglądam się uważnie wątkom na forum oraz własnym doświadczeniom z pobytów w Chorwacji i jeszcze będę to analizował. Jest wiele pięknych zatok w Chorwacji: Kvarner, Wraku, Zavratnica, Istria, Zatoka Skozanje,  Banja też jest piękna ;) , jest wiele pięknych wysp - np. Korcula W tej chwili jeszcze co do konkretnego miejsca się nie nastawiam, ze względu głównie na pogodę i bora. W każdym razie ze mną się można zawsze domówić ;)

 

Pozdrawiam

 

Piotrek 

Acha - jeśli chodzi o Włochy i przeprawę promową to jej koszt per osoba waha się w okolicach 1500 PLN / osobę i trwa około 8 godzin z tego co pamiętam i w związku z tym promem się tam nie wybieramy, raczej i ewentualnie drogą lądową, w trakcie wydłużonego powrotu ;) ale to wszystko będę później ustalał 

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym promem nie jest tak źle:

http://www.aferry.to/quote/Booking/AFRYBook2.asp?A=A&SD=6327955709420150712021330

Oczywiście będziemy dogadywać szczegóły bliżej terminu wyjazdu.Jeśli chodzi o miejsce pobytu to jesteśmy elastyczni, tez narzazie robię rekonesans. Będę proponował (-:

 

Pozdrawiam.

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację co do cen - sprawdziłem przed chwilą. Co do przeprawy promowej na trasie Split - Ancona z przyczepą kempingową 6m długości i 2,2 wysokości koszt 2 osób dorosłych wynosi w tej chwili BlueLine-m minimum 1200 PLN za dwie osoby. Ceny są jednak przystępniejsze ;) 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

śladem większości w tym roku nie ryzykując Grecji itp. jedziemy do Chorwacji 

 

bez żadnego ryzyka wróciłem wczoraj z Grecji - cisza, spokój i połowę taniej niż w chorej Chorwacji  :]

 

za tydzień ruszam na Węgry  :yay:

 

a Chorwacja może poczekać aż pójdą po rozum do głowy i ceny będą na normalnym poziomie  :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym promem nie jest tak źle:

http://www.aferry.to/quote/Booking/AFRYBook2.asp?A=A&SD=6327955709420150712021330

Oczywiście będziemy dogadywać szczegóły bliżej terminu wyjazdu.Jeśli chodzi o miejsce pobytu to jesteśmy elastyczni, tez narzazie robię rekonesans. Będę proponował (-:

 

Pozdrawiam.

Konrad

Trasa ewoluuje ;) Dziś jest plan posiedzieć na Chorwacji 3-4 dni i ze Splitu przeprawić się do Ankony a dalej brzegiem Adriatyku przez San Marino , Bolonię, Wenecję i na północ przez Niemcy do Polski.

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

bez żadnego ryzyka wróciłem wczoraj z Grecji - cisza, spokój i połowę taniej niż w chorej Chorwacji  :]

 

za tydzień ruszam na Węgry  :yay:

 

a Chorwacja może poczekać aż pójdą po rozum do głowy i ceny będą na normalnym poziomie  :foch:

Chris,

 

którędy jechaliście do Grecji ? Podrzuć  roadmapę. Są jakieś różnice względem przedkryzysowych podróży ? Posługiwałeś się gotówką czy bez problemu kartą? Jak funkcjonują teraz restauracje i sklepy ? Działają bez problemu (nie są pozamykane np. ?)

 

Daj zwrotnie znać póki jeszcze możemy zmodyfikować plany podróży ;)

 

Z góry dzięki 

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chris,

 

którędy jechaliście do Grecji ? Podrzuć  roadmapę. Są jakieś różnice względem przedkryzysowych podróży ? Posługiwałeś się gotówką czy bez problemu kartą? Jak funkcjonują teraz restauracje i sklepy ? Działają bez problemu (nie są pozamykane np. ?)

 

Daj zwrotnie znać póki jeszcze możemy zmodyfikować plany podróży ;)

 

 

poszedłem na żywioł i łatwiznę - samolotem i na miejscu kampera wziąłem - na tydzień spontan z żoną bez dzieciaków - w sumie ceny mają rewelacyjne - cennik w necie 160 euro za dzień a zapłaciłem 85 (motorhomes.gr), roadmapy nie zrobię bo praktycznie siedzieliśmy na trzech plażach 

 

wszystko działa bez problemów , chyba nie wiedzą, że jakiś kryzys mają, nie zauważyłem niczego pozamykanego  , miałem gotówkę bo paniki nasiali w mediach , z kartą faktycznie w niektórych miejscach były problemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.