Skocz do zawartości

Jak zrobić składany stolik o nietypowych wymiarach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam przyczepę "SAM" autor projektu zostawił mi taką oto wolną przestrzeń na zrobienie stołu składanego w łóżko:

 

1. Wysokość do  ramy siedziska 45,5 + tutaj dojdzie sklejka z gąbką i materiałem

2. Długość 1,53m tyle muszę zasłonić by zrobić łóżko (układ chcę | | raczej nie pasuje mi narożnik |_|

3. Szerokość 1m tyle potrzebuję by stół po złożeniu oparł się na ramie siedziska

 

Teraz pytanie

 

1  jaka powinna być wolna przestrzeń od siedziska na nogi do stołu?

2. Czy będzie to wygodne wejście do siedziska gdy będzie zachodzić 5 cm na siedzisko (chyba będzie trzeba się wciskać)

3. Rogi stołu z przodu na pewno ściąć by łatwiej wejść?

4. jak przy takiej długości zrobić składaną nogę / nogi stołu (jeśli polecacie jakieś z allegro/ sklep proszę linki)

5. Mam możliwość od jednej strony zrobienie mocowania blatu a z drugiej myślałem 1 noga składana np. teleskopowa jednak są problemy z długością min 31 cm max 75cm co nijak mi nie pasuje

 

 

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety odpowiem ci tylko na parę pytań bo też tak mam i się sprawdza:

2. stół musi mieć wymiary przestrzeni jaka bedziesz później potrzebował do zrobienia go w łóżko tzn. odległość miedzy siedziskami

3. rogi napewno zetnij

4. nogę mam zrobiona z gotowych nóg meblowych http://www.fermag.pl/noga-meblowa-z-241-fi60x820.html a poprostu wyciągana od strony blatu

 

Reszte niech podpowiedzą bardziej doświadczeni karawaningowcy

 U mnie wygląda to tak 

 

unnamed

Edytowane przez czarkowa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dethleff ma to ładnie rozpracowane.

Mianowicie, wiadomo iż blat musi być mniejszy i taki aby się zmieścił między dwoma dłuższymi łóżkami/stronami..

Stół - tutaj już musisz poszukać na Alleee.... ma nogę wygiętą w pałąk z prentu.

Pomiędzy dwiema poprzecznymi skrzyniami/siedziskami kładzie się dodatkowe profile drewniane które są zakończone odpowiednio wyprofilowanym płaskownikiem.

Płaskownik ten nachodzi/wchodzi na część siedziska i automatycznie wzmacnia całe położenie stołu gdy on jest w pozycji "do snu".

Jak znajdę fotkę z mojego jakiegoś poprzedniego Dethleffa, to podrzucę. 

==============

Już mam i daję do wglądu.....

 

post-9690-0-31900100-1436564468_thumb.jpg     post-9690-0-96131100-1436564580_thumb.jpg     post-9690-0-04875000-1436564639_thumb.jpg

 

post-9690-0-81551000-1436564704_thumb.jpg     post-9690-0-52145200-1436564789_thumb.jpg

 

Daje tyle ile mam, myślę że się przyda?

Pozdrawiam i słoneczka życzę.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.