Skocz do zawartości

z Kielc do Monte Carlo


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępnie chciałam się przywitać ponieważ to mój pierwszy wpis na forum, więc witam :) .

W tegoroczne wakacje planujemy jechać na Lazurowe Wybrzeże. Naszym celem jest Monte Carlo.

Wybieramy się autem Nissan Patrol long z namiotem dachowym.

Chcemy jechać przez Węgry (Balaton) czas pobytu 2 dni, Słowenię, Włochy (okolice Wenecji, Werony) czas pobytu 2 dni i do celu czyli Monte Carlo czas pobytu 5 dni.

W związku z planowaną trasą mam do Was kilka pytań i będę wdzięczna za pomoc:

- które polecacie campingi (jedziemy z 12 córką więc mile widziane baseny)?

- jak to wygląda przybliżony koszt pobytu 2 osób dorosłych + dziecko (12lat) + samochód z namiotem dachowym?

- chcąc zwiedzić Monte Carlo gdzie najlepiej zaparkować auto?

- jakie polecacie plaże na Lazurowym Wybrzeżu

- czy jadąc autostradą jest możliwość "legalnie" rozbić się przy stacji paliw i przenocować?

- o czym powinniśmy Waszym zdaniem wiedzieć  udając się w ten rejon Europy?

Pozdrawiam serdecznie i za wszelkie informacje dziękuję. Joanna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na taką objazdówkę (chyba, że chcecie tylko tam być) to stanowczo za mało czasu - 9 dni.Pozostaje tylko jeździć nocą, a kiedy odpocząć. Ja na Waszym miejscu ograniczyłbym ilość podetapów i zdecydowałbym się na dwa np Włochy i M. Carlo. Te wcześniejsze odpuściłbym. Co do Balatonu to w/g mnie jest to mocno przereklamowane bajoro z wodą do której brzydziłem się wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz polecić jakieś campingi na Lazurowym Wybrzeżu?

@Gabi2000

Wasza marszruta    z kempingami na trasie

Przybliż całą trasę, wybierz kempingi wg potrzeb.

Kempingi = Monte Carlo < zerknij

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Zachęcamy do odwiedzin naszego Archiwumzapoznaj się gdzie i jak nocujemy na trasie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na wstępnie chciałam się przywitać ponieważ to mój pierwszy wpis na forum, więc witam :) .

W tegoroczne wakacje planujemy jechać na Lazurowe Wybrzeże. Naszym celem jest Monte Carlo.

- jakie polecacie plaże na Lazurowym Wybrzeżu

- czy jadąc autostradą jest możliwość "legalnie" rozbić się przy stacji paliw i przenocować?

Plaże na Lazurowym Wybrzeżu są głównie żwirowe. Przykład to dłuuuga, żwirowa, kamienista? ( przy jakiej średnicy to już nie jest żwir?) plaża przed Niceą. Czytałam o tym, ale i tak byłam zaskoczona.  W Cannes i Monte Carlo są plaże piaszczyste, ale to plaże w centrum miast - takich nie lubię i na nie nie zaglądam.

Na autostradowych parkingach można bez problemu nocować. Na wielu są nawet wydzielone miejsca dla kamperów i przyczep i takie nocowanie w drodze to standard.

Nie zmieniłaś zdania po ostatnich wydarzeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.