Skocz do zawartości

Łańcut-próba noclegu pod namiotem :-(


Gawel79

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę krótką historię. Musiałem pojechać do  Łańcuta na jeden dzień, nocleg i powrót. Wziąłem namiot, graty i w drogę. Byłem przekonany, że pole namiotowe będzie jakie bedzie, ale chodziło o jedną noc. W necie oferta Mosiru prezentowała się oględnie, ale podkreślam-jechałem w sprawie innej niż turystyczna.

Na miejscu okazało się, że pole namiotowe, to ogrodzony kojec, zagroda, bez dostępu do wody, prądu, nawet tojtoja. Nic. Budynek zamknięty, niedziela.

Teraz pytania-Łańcut, ładne stare miasto, park, pałac i brak podstawowej bazy turystycznej?

Gdy pytałem o jakieś pola w okolicy miejscowych to okazało się, że najbliższe około godziny autem w każdą stronę.

Skończyło się na spaniu na dziko, na łące, dałem radę. Też to jakaś przygoda :]

Jakby ktoś robił objazdówkę z przyczepą, to pozostaje stacja benzynowa, naprawdę.

Taki krótki tekst, ku przestrodze.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Łańcuta (5-10 minut drogi) jest kilka gospodarstw agroturystycznych. Przynajmniej tak się reklamują z drogi.

Myślę, że tam byś się bez problemu rozbił i miał dostęp do sanitariatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz-tak się reklamują z drogi. Reszta to tylko pseudo kwatery w piwnicach z wejściem z podwórka (Głuchów). Jedynie był Zajazd za 140zł za dwie osoby za noc, ale to odpadało.

Ogólnie kiepsko, a takie ładne tereny i widoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wow, bardzo mi przykro, na drugi raz zapraszam do nas- kilka załóg juz było w naszym ogródku, zamiast na campingu. Niestety camping jest czynny tylko wtedy gdy baseny ( znajduje się na terenie MOSiR-u). Od kilku lat rozmawiamy z władzami miasta o konieczności zrobienia przynajmniej miejsc postojowych niedaleko parku i zamku, ale na razie bez efektu. mamy nadzieję, że ten wpis zmobilizuje do organizacji przynajmniej minimum dla kamperów i przyczep. Namioty tylko  jak otwarty basen.

Telefon w razie potrzeby - gdyby camping był nieczynny 500048745

Edytowane przez Szaraja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wow, bardzo mi przykro, na drugi raz zapraszam do nas- kilka załóg juz było w naszym ogródku, zamiast na campingu. Niestety camping jest czynny tylko wtedy gdy baseny ( znajduje się na terenie MOSiR-u). Od kilku lat rozmawiamy z władzami miasta o konieczności zrobienia przynajmniej miejsc postojowych niedaleko parku i zamku, ale na razie bez efektu. mamy nadzieję, że ten wpis zmobilizuje do organizacji przynajmniej minimum dla kamperów i przyczep. Namioty tylko  jak otwarty basen.

Telefon w razie potrzeby - gdyby camping był nieczynny 500048745

Miło wiedziec ze są chętni zeby nas karawaningowców goscic w swoim ogrodku :blagac: i dla zony :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wow, bardzo mi przykro, na drugi raz zapraszam do nas- kilka załóg juz było w naszym ogródku, zamiast na campingu. Niestety camping jest czynny tylko wtedy gdy baseny ( znajduje się na terenie MOSiR-u). Od kilku lat rozmawiamy z władzami miasta o konieczności zrobienia przynajmniej miejsc postojowych niedaleko parku i zamku, ale na razie bez efektu. mamy nadzieję, że ten wpis zmobilizuje do organizacji przynajmniej minimum dla kamperów i przyczep. Namioty tylko  jak otwarty basen.

Telefon w razie potrzeby - gdyby camping był nieczynny 500048745

Hej, mam pytanie:) czy w tym roku jest już jakaś szansa na nocleg przy zamku na jakimś parkingu ? Chcemy tam podjechać wieczorem, a od rana zwiedzanie i podróż dalej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nad samą Wisłą jest miejsce postoju dla przyczep i kamperów, jako miejsce przelotowe idealne, blisko do starówki i obok zaraz jest duuuży sklep. Luknij w gogle i wpisz marina grudziądz lub moriw grudziądz. Drugie miejsce jest nad jez. rudnickim, ale to daleko od centrum, za to jeziorko, las etc. W  razie czego pisz na priw to się zdzwonimy. Kiedy ruszasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nad samą Wisłą jest miejsce postoju dla przyczep i kamperów, jako miejsce przelotowe idealne, blisko do starówki i obok zaraz jest duuuży sklep. Luknij w gogle i wpisz marina grudziądz lub moriw grudziądz. Drugie miejsce jest nad jez. rudnickim, ale to daleko od centrum, za to jeziorko, las etc. W  razie czego pisz na priw to się zdzwonimy. Kiedy ruszasz?

 Raczej potrzebuję parkingu w Łańcucie :):biwak:  , ale dziękuję bardzo, jak będę jechał :przyczepa: w kierunku  Grudziądz  to skorzystam :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

jestem z Łańcuta i potwierdzam, pole namiotowe to duże nieporozumienie.

Jeżeli chodzi o parkingi to jest kilka darmowych, a że miasto jest małe to dojście z nich do zamku zajmuje max kilak minut.

Lista darmowych parkingów:

- parking przy ul. Żardeckiego (Armii Krajowej37-100 Łańcut) 50°03'49.0"N 22°14'00.1"E - zawsze za darmo ; dobry dojazd bezpośrednio z E4 (do parkingu prowadzi ulica jednokierunkowa wyjazd w innym miejscu do E4); duży; do parku 500m;

- wspominany wcześniej parking przy Hotelu Łańcut - nigdy z niego nie korzystałem;

- parking przy krytym basenie 50.067712, 22.243370 - niestety możliwy wjazd tylko od strony przeworska (ciągła linia, wjazd z E4 od strony Rzeszowa niezgodny z przepisami);

- parking przy MDK nie wiem jak z opłatami,

- parking w mieście przy ul. Józefa Piłsudskiego 28, płatny w tygodniu i w sobotę, w niedziele bezpłatny 50°03'56.7"N 22°13'35.4"E,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.