Skocz do zawartości

WIELKIE UPAŁY w Europie -zmiana terminu wyjazdu


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 lipca w Europie prognozowane są WIELKIE UPAŁY dochodzące do 38 stopni C.Mają trwać ponad 8 dni. W związku z powyższym warto rozważyć terminy wyjazdów na wakacje.

Na szczęście nasze środowisko (karawaningowcy) mamy takie możliwości. Ja przesuwam termin wyjazdu na południe na okres po ustąpieniu tych upałów.

Przypominam ,że takie wysokie temperatury mogą być zagrożeniem dla życia szczególnie dla małych dzieci oraz osób starszych. Poza tym co za przyjemność wegetować w takim upale nawet nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z prognozami to jest tak, że albo się sprawdza albo nie. Szansa pół na pół :-D

 

Ja raczej nie wierzę w prognozy. Z "dnia na dzień" jest problem by prognozę przewidzieć a Ci już wiedzą co będzie za tydzień. Czekam na przewidywania jeszcze na temat zimy ;-)

 

PS. Wczoraj sprawdzałem pogodę na accuweather i nie widziałem żadnych anomalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od której strony zawita.

Bywa i tak- że im cieplejsze powietrze tym woda zimniejsza.

http://kalcyt.blogspot.com/2012/05/dlaczego-latem-woda-nad-batykiem-jest.html

 

Teoria sprawdzona prze zemnie wielokrotnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją intencją było przede wszystkim ostrzeżenie przed upałami i ich potencjalnymi przykrymi skutkami dla naszego zdrowia.

Ja w każdym bądź razie przesuwam termin wyjazdu na południe w obawie przed temperaturami przekraczającymi 35 stopni C.

Upały mają trwać dobrze ponad tydzień a to już nie żarty.

Jak ktoś lubi i znosi dobrze temperatury powyżej 35 stopni przez kilka dni to dobrze , ale poproszę o opinie po tych upałach.

 

@Lucek: A nie pomyślałeś że większość karawaningowców pracuje i też musi sobie planować urlopy, nawet jeśli pracuje u siebie.
Druga sprawa, że wysokie temperatury to sama radocha przy zachowaniu zdrowego rozsądku.

Dobrze wiem ,że często nie mamy swobodnego wyboru terminu urlopu, ale też wiele osób z naszego środowiska takie możliwości ma.

 

jeżeli podobna temperatura zawita nad POLSKIE MORZE, w tym terminie to będę 'WNIEBOWZIĘTY'

:yay: :yay:   :yay: :yay:   :yay: :yay:   :yay: :yay:   :yay: :yay:  :yay: :yay:   :yay: :yay:

Najbliższe dni pokażą czy moje ostrzeżenie było zasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak

 

Goraco jest bardzo. Dzisiaj w cienu mamy 37 stopni w sobote moze byc 40. najlepsze jest to, ze dzieci do konca miesiaca maja jeszcze szkole.

Butla z gazem zostala oddelegowana z przyczepy do garazu. Do tego jeszcze pojechalam do miasta i w drodze powrotnej nie dzialala klimatyzacja w tramwaju.

Nad woda inaczej znosi sie takie temperatury ale nie chciala bym byc teraz w drodze na urlop.

Ale w poniedzalek ma byc juz lepiej bo tylko 35 stopni. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.