Skocz do zawartości

Nie leci woda


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wody w umywalkach.

Mam taki układ zbiornik -> pompka LUX-PLUS COMET 12V 19 l/min 0,85bar -> trójnik na baterię i ogrzewacz wody elektryczny -> bateria z mieszaczem. Pompka podaje wodę ale nie dochodzi do baterii - podchodzi i staje 30-40cm co widać w wężach i zimnym i ciepłym. Staje na tym samym poziomie.

Gdzie może być problem? Może ktoś z Was miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowietrzyc cały układ, tzn włącz pompkę i otwórz kran z ciepłą i zimną wodą. Dopóki nie z ciepłego kranu nie będzie lecieć sama woda bez powietrza to układ jest zapowietrzony. Jaki masz bojler do ciepłej wody. Musi być ten bojler całkowicie wypełniony wodą i dopiero wtedy masz układ odpowietrzony. Ja w swojej angielce zauważyłem, że przy pierwszym włączeniu pompki (przy pustym układzie) musi minąć trochę czasu zanim napełni się cały układ wodą. Napisz jak ci poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był otwarty kran ok. 3 min albo lepiej - tylko mnie zastanawia czy pompka nie jest zbyt słaba ona pompuje w dwa węże a odległość do zbiornika to ok 1,5m przepchać przez ogrzewacz na dwóch wężach musi podnieść słup wody na prawie 1m.  Znalazłem na allegro mocniejszą 1,4 bar przy 19l tylko kosztuje 200zł a dopiero co kupiłem tą 19 l/min 0,85 bar mam już dwie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki układ zbiornik -> pompka LUX-PLUS COMET 12V 19 l/min 0,85bar -> trójnik na baterię i ogrzewacz wody elektryczny -> bateria z mieszaczem.

Jaki to ogrzewacz? Marka, typ, zasilanie 12V/230V? 

Z dokumentacji technicznej trzeba wziąć ciśnienie wody zasilającej i porównać z mocą pompki - wyjdzie jaka pompka jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisać Wam czy nie pisać?

Pompka się naprawiła na akumulatorze było napięcie 5V więc trzeba było podładować i hula. :hehe: A ja wymieniłem pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytul pasuje, wiec pisze w tym temacie.

 

Nie dziala mi kran w kuchni. Pompka jest OK bo kran w lazience dziala, a jest na tej samej "linii". Sprawdzilem miernikiem prad na kostce pod zlewem i jest tam caly czas prad, objetne czy kran jest wlaczony czy wylaczony. Padl ten nieszczesny mikrowlacznik czy to cos innego?

 

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow - pisze z komorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie włącza się pompka podczas otwarcia tego kranu to sprawdź czy uruchamia się po zmostkowaniu dwóch przewodów dochodzących do baterii pod zlewozmywakiem. Jeśli tak, to winy należy upatrywać w mikrostyku kranu. Oczywiście sprawdzisz to w ten sposób tylko jeśli masz instalację wodną w której pompa uruchamiana jest po otwarciu kranu a nie ciśnieniową gdzie pompa uruchamiana jest przez wyłącznik ciśnieniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.