Skocz do zawartości

Naprawa podłogi


Rekomendowane odpowiedzi

Podepre konstrukcje małymi teownikami od spodu tylko nie wiem czy spawac razem z rama czy cos innego. Tego jeszcze nie rozmyslałem. pozdrawiam

 

Ja tak właśnie zrobiłem. Podparłem. Tylko nie spawaj, lepiej do ramy na śruby zrób.

Raz że masz jakiej pole manewru, dwa, rama jest ocynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja tak właśnie zrobiłem. Podparłem. Tylko nie spawaj, lepiej do ramy na śruby zrób.

Raz że masz jakiej pole manewru, dwa, rama jest ocynk.

 

No wiec nie bede pierwszy :hehe:

 

Pytanie apropos teowników. W jakim ułozeniu zostały zamontowane. Czy równolegle do szyn podwozia co jakis odstep czy po przekątnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech druga osoba popatrzy czy jak chodzisz to dolna podłoga się ugina - bo jak nie to wzmocnienie nic Ci nie da

 

Kolego moja podłoga jest inna niz pozostałe. GRUAU nie ma podłogi zebrowanej. Jest tylko płyta sklejka grubowsi ok 1,5cm. Ugina sie i od spodu to dobrze widac. Dzis patrzyłem na nia i wydaje mi sie ze sporo bedzie roboty z podporami z teownika bo mam bardzo szeroko rozstawione podwozie. Miedzy rama jest ok 1,5m szerokosci. Bedzi duzo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo bedzie roboty z podporami z teownika bo mam bardzo szeroko rozstawione podwozie.

Witam kolegę może warto podzieli podłogę na nazwijmy to sekcje, a potem w nich wstawi poprzecznie "X". T-owniki rozstawione gęsto od prawej "burty" do lewej to spora waga a np 3 sekcje z X to zawsze troszkę mniej materiału no i mniejsza waga wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę może warto podzieli podłogę na nazwijmy to sekcje, a potem w nich wstawi poprzecznie "X". T-owniki rozstawione gęsto od prawej "burty" do lewej to spora waga a np 3 sekcje z X to zawsze troszkę mniej materiału no i mniejsza waga wzmocnienia.

 

Tez tak myslałem tylko nie wiem czy to wypełni mi równomiernie podpore podłogi. Bede myslał nad tym i moze cos w koncu wskuram. Nie chciałbym zrobic tak ze w mniejszej powierzchni tez podłoga bedzie mi sie gieła z tad chce nałozyc gesciej. Moze to i ciezej ale moim zdaniem skuteczniej. Moze znajde inny materiał na podpore aby nie zwiekszac wagi tylko nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego ten typ tak ma. Ale trzeba cos temu zaradzic bo co raz moze byc tylko gorzej. Gruau ma podłoge z jednej płyty sklejki grubosci około 15mm łaczona jedna z druga tylko klejem. Jesli klej miedzy płytami pusci zaczyna sie uginanie. Wiekszy nacisk na jednej płycie powoduje wieksze uginanie az w koncu bedziemy lezeli na ziemi razem ze szczatkami podłogi. Konstrukcyjnie przyczepa Gruau jest moim zdaniem wytanione. Zanczy to ze materiały do produkcji sa bardzo słabe oraz prymitywne niektóre rozwiazania techiczne. Zauwazmy ze jak rusza sie podłoga zaraz zaczynaja szafeczki przy podłogowe itd dostawac luzu. Jak tylko obrysuje jak wykonałem patent z podłoga to zamieszcze informacje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prace remontowe w mojej przyczepie trwają na całego. Nie będę się rozpisywał co zostało zrobione a co jeszcze do zrobienia ale nadszedł czas na zerwanie starej wykładziny i dopasowanie nowej.

Po zdjęciu starej ukazał się mniej więcej taki widok.

Pytanie teraz czy pomalować czymś tą podłogę (coś co by nie wydzielało brzydkiego zapachu którym wszystko w przyczepie przesiąknie)? :)

Co zrobić z paskami tej plastikowej okleiny? Myślałem żeby zerwać ale wchodzi ona pod wszystkie meble i jest zawinięta na ranty podłogi. Zostawienie tej okleiny i pomalowanie samego sirotka mija się chyba z celem bo podłoga najbardziej narażona jest na wilgoć właśnie od ścian (tak mi się wydaje). :)

Czy wykładzinę położyć bezpośrednio na podłogę czy może zastosować jakąś matę izolacyjno-wygłuszającą? :)

Może ktoś robił już coś takiego i podzieli się opinią

Pozdrawiam

post-126820-imported-a4f8a86e-1e41-4e2d-a7db-e304e0f46e02_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.