Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Naprawa podłogi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#151 maciejkos

maciejkos

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 502 postów
  • SkądWawa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Elddis Knight

Napisano 28 listopad 2016 - 19:00

Wrzuć kilka zdjęć

P.S. Jeśli już używamy szkutniczych określeń w odniesieniu do konstrukcji przyczepy to raczej nie wręgi tylko denniki :hmm: :] 

#152 Nelka

Nelka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów
  • SkądCzęstochowa
  • Model:Hobby 513
  • Holownik:Scenic

Napisano 28 listopad 2016 - 21:27

Ok jutro wrzuce parę fotek bo dziś już za ciemno

#153 Nelka

Nelka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 29 listopad 2016 - 17:36

Oto foto
2
To jest najgorsze miejsce w

Załączone miniatury

• IMG_20161129_164952.jpg
  • IMG_20161129_164946.jpg
  • IMG_20161129_165018.jpg
  • IMG_20161129_164952.jpg

#154 maciejkos

maciejkos

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 502 postów
  • SkądWawa
  • Model:Elddis Knight

Napisano 02 grudzień 2016 - 21:09

Nie wiem dokładnie co przedstawiają zdjęcia, ale domyślam się że większość z nich to listwa na łączeniu ściany z bakistą. Jeśli blachy tak się rozłażą to prawdopodobnie nie ma już nic pod spodem i do remontu są ściany, przynajmniej w przedniej części. Proponuję założyć oddzielny wątek remontowy dla swojej czepki, oczywiście jeśli posiadasz jakieś stolarskie umiejętności, sprzęt i wiatę, no i dużo czasu.

Użytkownik maciejkos edytował ten post 02 grudzień 2016 - 21:10

#155 Nelka

Nelka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 02 grudzień 2016 - 21:14

Jutro już jestem umówiony na wstawienie czepki bo umiejętności liche jakieś posiadam ale do warsztatu wejdzie mi na styk i to tak że nie będę mial miejsca na pracę w ogóle. A co do części czepki trafiłeś idealnie to jest to miejsce wraz z pierwszymi mrozami zaczęło się pomalutku rozlazic

#156 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2308 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:35

A co do części czepki trafiłeś idealnie to jest to miejsce wraz z pierwszymi mrozami zaczęło się pomalutku rozlazic

Bo to trochę zabawy będzie, czwarta część budy do wymiany, pozostaje mieć nadzieję że dajesz do fachowca a nie rzeźnika i nadal będzie to przyczepa kempingowa a nie szopa na narzędzia :o

Powodzenia

wysłane z telefonu

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#157 Nelka

Nelka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:38

Jest u fachowca poleconego tutaj na forum z Częstochowy firma Andrewa1

#158 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2308 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:knaus
  • Holownik:807

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:43

Jest u fachowca poleconego tutaj na forum z Częstochowy firma Andrewa1

Bo to spokojna głowa, będzie dobrze

wysłane z telefonu

Użytkownik chris_66 edytował ten post 03 grudzień 2016 - 11:44

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#159 Nelka

Nelka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:49

Ma fajne opinie na forum i z rozmowy bardzo konkretny fachowiec, z resztą ma masę kampingow i kamperow na placu

#160 MARIOczy

MARIOczy

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • Model:Holenderski
  • Holownik:Niemiecki

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:59

To wrzucaj fotki z postępów prac. Tylko takie trochę obszerniejsze niż te pierwsze. Słońca mało będzie czym oko picieszyć.

Pozdrawiam

Mariusz

#161 Nelka

Nelka

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 8 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 03 grudzień 2016 - 12:02

Hehe ok w nocy były robione jak z pracy wróciłem, moja na warsztat ma trafić pod koniec grudnia to na bieżąco będę dodawał jak fachowiec będzie mi przesylal

#162 tomekchmielewski

tomekchmielewski

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 09:05

Jakiś czas temu pisałem o wymianie dolnej sklejki podłogi. Już ten etap mam za sobą. Nie było łatwo. Jak macie zamiar zrobić to w kilka dni i bez dużego garażu to odradzam. Środek przyczepy miałem zdemontowany. Odkręciłem wszystkie śruby z podłogi, które budkę trzymają z ramą. Następnie odkręciłem aluminiowe listwy rogowe, łączące ściany z przodem i tyłem.Trzeba było też zdemontować wszystkie zszywki łączące boczne, przedni i tylny panel z podłogą. Początkowo myślałem, że stara sklejka jest w całości. Była w tak opłakanym stanie, że nie było wiudać łączeń. Przy użyciu lewarka i dużej deski, aby siła rozłożyła się na większej powierzchi, podniosłem jedną stronę przyczepy. Wymieniłem płytę w większej połowie. Następnie podniosłem drugą stronę i wymieniłem resztę. To tak w dużym skrócie... Całe szczęście, że listwy w podłodze okazały się zdrowe i suche. Ale nie pomogło to w usztywnieniui podłogi. Mimo, że nową sklejkę całą wysmarowałek klejem montażowym, aby całość usztywnić. Skończyło się na dołożeniu sklejki 8mm od środka przyczepy na całej powierzchni. Teraz jest super. Co prawda meble trzeba było poprzerabiać, ale to nic strasznego. 

#163 kmtaxi

kmtaxi

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 828 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:nie za duża i nie za mała
  • Holownik:z hakiem

Napisano 09 kwiecień 2017 - 12:54

Łączenia sklejki jeżeli już są powinny być poprzecznie do osi wzdłużnej, aby dobrze budka znosiła naprężenia podczas jazdy. Dokładanie 8mm sklejki wewnątrz podniosło znacząco wagę. Gdybyś dołożył listew wewnątrz to sztywność by się zwiększyła, a tylko nieznacznie waga.

Pozdrawia Krzysztof

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych