Skocz do zawartości

Naprawa podłogi


Rekomendowane odpowiedzi

dawidknaus, w poprzedniej przyczepie też miałem lekko uginającą się podłogę mimo zdrowej nie przegnitej podłogi. Najbardziej uginała się przy samym wejsciu i w okolicy kuchenki .

 

Do ceownika ,jak dobrze pamietam 40x40 przyspawałem u góry dodatkowy płaskownik 5mm a bo bokach po jednym płaskowniku z dwoma otworami fi 10 po każdej stronie.Ceownik był tak dopasowany aby można było go przykręcić do ramy -profili w poprzek przyczepy.Wpasowany był tak ,że ten ceownik dotykał podłogę od spodu przyczepy , ten 5 milimetrowy przyspawany płaskownik minimalnie wybrzuszał podłogę . Efekt tego zabiegu był bardziej jak zadowalajacy ,zero jakiegokolwiek uginania sie podłogi.

 

Ogladałem Twoje foty i wykonanie tych ceowników to przy Twoich zdolnościach to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzięki Maras,ale i tak trzeba zakonserwować,żeby za rok,czy dwa nie zaglądać

Pasjonat,najszybciej,w maju biore sie za demontaż,jak nie w lipcu,są od lamp obrysowych zacieki,i poleciały mi te beleczki od kratownicy za bakistą,także wszelakiego rodzaju zawilgocone miejsca,wymieniam na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

niestety mnie tez czeka wymiana kawalka podlogi ja nie wiem czego ci producenci naszych budek nie robia tych podlog z jakiegos  tworzywa tylko jak za króla cwieka z drewna szkoda ze z tektury lub gazety nie robia  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlaśnie jestem po naprawie podłogi w swojej cepce - okolice lewego nadkola. Zajęło mi to dwa tygodnie, oprócz podłogi również fragment ściany .W wielu miejscach poprawiłem nawet fabrykę :-) . Powodem całego spustoszenia był brak uszczelnienia między nadkolem a ścianą. Woda sobie spływała po boku, później po rancie nadkola ładnie się rozpływała na brzegi podłogi i ścianę. Nie sądziłem że Dethleffs odstawia taką kaszanę. Tam nigdy nie było żadnego uszczelnienia, z drugiej strony wszystko ok. Dekoracyjna nakładka nadkola też była nie dokońca dobrze zamontowana. Okazało się że była przesunięta względem samego nadkola o jakieś 5 mm w lewo co skutkowało tym że z lewej strony odstawała od ściany. Teraz jest wszystko spasowane idealnie. Ogólnie jak patrze na jakość wykonania niektórych elementów przy naszych przyczepach to zrobione są na odpierdol. Po zakupie dokonałem przeglądu całej instalacji elektrycznej, wszystkie połączenia wykonane na nowo, nowe kostki, itd. Co się okazało część przewodów przykręcona była w kostkach przez izolację, to już drugi taki przypadek z jakim się spotkałem w przyczepach, to samo było w Hobby. Jak to ma dobrze kontaktować? O trwałości nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terrino tez jestem posiadaczem przyczepy marki Dethleffs, ale jakoś nie zauważyłem takich usterek jakie ty masz, może poprzedni własciciel coś kombinował.  

 

Nie twierdzę że każdy Dethleffs ma jedno nadkole nie uszczelnione, czy mało poprawnie zrobioną instalację. Sądze że to zwykłe przeoczenie albo brak należytej kontroli w procesie produkcji. W sprawach technicznych jestem bardzo pedantyczny, krzywo puszczone przewody, nieład w ich poprowadzeniu czy inne niechlujstwa w montażu strasznie mnie drażnią dlatego co mogę poprawić to poprawiam. Co do mojego Dethleffsa to napewno nic z nadkolem nie było robione, takie tam małe niedopracowanie. Na pocieszenie mam świadomość że u nas i tak jest nieźle.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem intalacji elektrycznej w mojej przyczepie i powiem tak wszystkie przewody spinkami zamocowane, żadnych kostek, jedynie mam zastrzeżenie co do łazienki bo mam tam coś takiego zamontowane i chyba montował  to poprzedni własciciel i tylko tu musze ułozyć przewody  

post-9736-0-07126500-1381863209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W New Line Rm2 do około 1991roku w łazience panuje niezły sajgon z kablami. Poniżej link do postu.

http://forum.karawaning.pl/topic/13813-instalacja-12-v-w-dethleffs-new-line-91-r/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepce też uginała się podłoga. Po wycięciu sklejki od spodu przyczepy, okazało się, że podłoga to sklejka styropian i sklejka. żadnych wręg czy poprzeczek. (Otwór 120x 60 cm). Wzmocniłem ją po swojemu i teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepce też uginała się podłoga. Po wycięciu sklejki od spodu przyczepy, okazało się, że podłoga to sklejka styropian i sklejka. żadnych wręg czy poprzeczek. (Otwór 120x 60 cm). Wzmocniłem ją po swojemu i teraz jest OK.

 

to już jest mega.... u mnie trafiłem na szkielet co ok 50 cm - kratownica, nabijając cienkie długie gwoździe - zdecydowanie czuć opór przy trafianiu w drewno - a nie w steropian.

 

ciekawe co miał na myśli producent robiąc u Ciebie takie wielkie odstępy...... a dalej szkielet był? czy zaprzestałeś szukania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w środkowej części podłogi oprócz listew szerokich przez które przechodzą śruby mocujące budę do ramy występują również listwy pośrednie 2x3 cm. Listwa szeroka leci przed i za nadkolem, dalej listwy pośrednie, dalej znów szeroka itd. Odległość między listwami 10 - 15 cm ( w przybliżeniu). Przestrzenie między nimi wypełnione styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest mega.... u mnie trafiłem na szkielet co ok 50 cm - kratownica, nabijając cienkie długie gwoździe - zdecydowanie czuć opór przy trafianiu w drewno - a nie w steropian.

 

ciekawe co miał na myśli producent robiąc u Ciebie takie wielkie odstępy...... a dalej szkielet był? czy zaprzestałeś szukania ?

Taki otwór jak pisałem - ten wymiar pozwolił skutecznie usztywnić podłogę - dalej nie szukałem. Myślę że jedyne listwy biegną wzdłuż ramy i przez nie przykręcona jest podłoga do ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Szanownych Kolegów .

Jestem tutaj nowy ale już jakiś czas jeżdżę z przyczepą.

Mam problem z moją podłogą - przyczepa to Francuzki Garu i podobnie jak poprzednikom podłoga się ugina lecz nie jest zgnita - zero oznak wilgoci od spodu zakonserwowana - i podobnie jak poprzednicy sprawdziłem ja tak samo na górze było chodzone a ja od dołu oglądałem.

Pytanko mam jak ją wzmocnić sklejką myślałem żeby przyciąć od góry przymocować na zszywki następnie założyć wykładzinę .

Poprzednicy inaczej to robili ja niestety nie mogę się doczytać jak technicznie to wyglądało.

Będę wdzięczny za podpowiedź od bardziej doświadczonych Kolegów.



oczywiście przyczepa to : GRUAU

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.