Skocz do zawartości

Naprawa podłogi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
U mnie ugina sie we wszystkich miejscach gdzie noga stane. Wychodzi na to ze cały korytarz. Jakas wykombinuje to i to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie. Dziekuje

Moje zdanie na temat podlogi.

To ze nie mozna malowac podlogi farbami nie przepuszczajacych wilgoci ktora musi odparowa.

Jezeli tego nie zrobicie to wilgoc bardzo przyspieszy proces gnilny.

Podlogi przy naprawie to sie tylko wzmacja i odpowiednio kleji.

Pozdrowienia i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam pytanie dotyczące podłogi przyczepy Knaus AZUR 540 z 87 roku. Jest ktoś zorientowany jak wyglada jej budowa? Czy to jednolita płyta, czy konstrukcja ożebrowana?

Pytam, gdyż przy wejsciu i w centralnym miejscu lekko zaczyna sie uginać. Prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam pytanie dotyczące podłogi przyczepy Knaus AZUR 540 z 87 roku. Jest ktoś zorientowany jak wyglada jej budowa? Czy to jednolita płyta, czy konstrukcja ożebrowana?

Pytam, gdyż przy wejsciu i w centralnym miejscu lekko zaczyna sie uginać. Prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam Piotr

W styczniu 1987 bylem na szkoleniu w Knausie caly tydzien.

Podloga jest zebrowana i pomiedzy jest styropian lkejone razem z gorna sklejka 6-8 mm

i dolna 3-5 mm.

Podaj tel stacjonarny to porozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do zrobienia dwie rzeczy w przyczepie.

Pierwsza to róg przyczepy po zalaniu, ale było to już naprawione bo jest tam sucho (więc nie zacieka już), niestety podłoga w samym kącie jest miękka, dlatego nie wiem czy bawić się w wymianę desek czy wystarczy wyczyścić.

 


tak to wygląda w tej chwili.

post-130096-imported-74681b30-32a0-4d38-952d-df48090f02ac_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zdrowo, jeżeli od dołu podczas ustawiania przyczepy noga z mocowaniem nie wjedzie ci do środka, to znaczy ze nie zgniła. Trzeba zapewnić stały dostęp powietrza , najlepiej wstawiłbym farelkę z nawiewem zimnego powietrza i suszył- wietrzył , suszył, wyczyścił papierem ściernym, a na koniec pomalował środkiem grzybobujczym i ostatecznie nasaczył wszystko pokostem. Bardzo ważna jest kontrola od dołu takiego miejsca, analogicznie wyczyścić , środki grzybobujcze i pokostem . :niewiem:

Pytanie ? a skąd się wziął taki przeciek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zdrowo, jeżeli od dołu podczas ustawiania przyczepy noga z mocowaniem nie wjedzie ci do środka, to znaczy ze nie zgniła. Trzeba zapewnić stały dostęp powietrza , najlepiej wstawiłbym farelkę z nawiewem zimnego powietrza i suszył- wietrzył , suszył, wyczyścił papierem ściernym, a na koniec pomalował środkiem grzybobujczym i ostatecznie nasaczył wszystko pokostem. Bardzo ważna jest kontrola od dołu takiego miejsca, analogicznie wyczyścić , środki grzybobujcze i pokostem . :niewiem:

Pytanie ? a skąd się wziął taki przeciek ?

Podstawowy błąd że patrzycie na przyczepę jako samochód osobowy, w którym są blachy a nie drewo.

Powodzenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciek zrobił się ponieważ była uszkodzona buda od zewnątrz w górnym rogu.

Na moje oko delikatnie i ledwo to widać, bo trzeba się przyjrzeć, na szczęście zostało naprawione. Być może ciekło z góry po ścianie aż do dołu. Teraz jest suche jak pieprz. Nie wiem czy rozwalać ścianę i sprawdzać całość od góry. Ten grzybek ciągnie się wzdłuż podłogi aż do ubikacji dlatego nie mam pewności czy to nie wylazło od ubikacji.

Czy jak się rozwali ścianę to trzeba dać nową płytę czy da radę użyć starą (chodzi mi o tą z wierzchu).

Jak są mocowane te płyty klejone czy na zszywki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.