Skocz do zawartości

Naprawa podłogi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem dokładnie co przedstawiają zdjęcia, ale domyślam się że większość z nich to listwa na łączeniu ściany z bakistą. Jeśli blachy tak się rozłażą to prawdopodobnie nie ma już nic pod spodem i do remontu są ściany, przynajmniej w przedniej części. Proponuję założyć oddzielny wątek remontowy dla swojej czepki, oczywiście jeśli posiadasz jakieś stolarskie umiejętności, sprzęt i wiatę, no i dużo czasu.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro już jestem umówiony na wstawienie czepki bo umiejętności liche jakieś posiadam ale do warsztatu wejdzie mi na styk i to tak że nie będę mial miejsca na pracę w ogóle. A co do części czepki trafiłeś idealnie to jest to miejsce wraz z pierwszymi mrozami zaczęło się pomalutku rozlazic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do części czepki trafiłeś idealnie to jest to miejsce wraz z pierwszymi mrozami zaczęło się pomalutku rozlazic

Bo to trochę zabawy będzie, czwarta część budy do wymiany, pozostaje mieć nadzieję że dajesz do fachowca a nie rzeźnika i nadal będzie to przyczepa kempingowa a nie szopa na narzędzia :o

 

Powodzenia

 

 

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakiś czas temu pisałem o wymianie dolnej sklejki podłogi. Już ten etap mam za sobą. Nie było łatwo. Jak macie zamiar zrobić to w kilka dni i bez dużego garażu to odradzam. Środek przyczepy miałem zdemontowany. Odkręciłem wszystkie śruby z podłogi, które budkę trzymają z ramą. Następnie odkręciłem aluminiowe listwy rogowe, łączące ściany z przodem i tyłem.Trzeba było też zdemontować wszystkie zszywki łączące boczne, przedni i tylny panel z podłogą. Początkowo myślałem, że stara sklejka jest w całości. Była w tak opłakanym stanie, że nie było wiudać łączeń. Przy użyciu lewarka i dużej deski, aby siła rozłożyła się na większej powierzchi, podniosłem jedną stronę przyczepy. Wymieniłem płytę w większej połowie. Następnie podniosłem drugą stronę i wymieniłem resztę. To tak w dużym skrócie... Całe szczęście, że listwy w podłodze okazały się zdrowe i suche. Ale nie pomogło to w usztywnieniui podłogi. Mimo, że nową sklejkę całą wysmarowałek klejem montażowym, aby całość usztywnić. Skończyło się na dołożeniu sklejki 8mm od środka przyczepy na całej powierzchni. Teraz jest super. Co prawda meble trzeba było poprzerabiać, ale to nic strasznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenia sklejki jeżeli już są powinny być poprzecznie do osi wzdłużnej, aby dobrze budka znosiła naprężenia podczas jazdy. Dokładanie 8mm sklejki wewnątrz podniosło znacząco wagę. Gdybyś dołożył listew wewnątrz to sztywność by się zwiększyła, a tylko nieznacznie waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Wyczytałem że przyczepa jest zbudowana na podłodze przymocowanej do ramy. Czysto hipotetyczne pytanie czy jest możliwe źe ściany mogą się opuścić jeśli podłoga po obwodzie oslabi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.