Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w uruchomieniu urządzeń w Swift Corniche


gixer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem przyczepy Swift Corniche 12/2, trafiła się w ładnym stanie lecz niestety wzięta w ciemno bez sprawdzania urządzeń a jest to moja pierwsza przyczepa więc nie wiem za bardzo jak to wszystko pouruchamiać.

 

Na chwile obecną sprawdziłem jedynie kuchenkę - działa (poza iskrownikiem, iskre trzeba robić zapalniczką)

 

Mam problem z uruchomieniem ogrzewania (mimo prób nie zmusiłem go do działania)

Prąd w przyczepie z akumulatora jest, ale z przewodu niestety nie ma, zapewne jest jakiś przełącznik którego nie mogę znaleźć

Do wody mam pompkę ale nie wiem jak to wszystko podłączyć

lodówka- jest podłączona, jest to jakaś lodówka z nowszego modelu lecz nie potrafię jej uruchomić

 

Byłbym wdzięczny za podpowiedzi jak uruchamiać te rzeczy

Może ktoś ma dostęp do instrukcji ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Instrukcje na nic jak masz cos przerobione (juz np. lodowka).

Zrob zdjecia wnetrza (urzadzen oraz przelacznikow) to Ci napiszem co i jak.

 

Juz moge napisac Ci ze kuchenka nie ma elektrycznej iskry i musisz ja zapalac zapalniczka. To co jest przy palnikach to czujnik plomienia i odpowiada za odciecie gazu w przypadku gdyby plomien zgals sam (np. poprzez zdmuchniecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Juz moge napisac Ci ze kuchenka nie ma elektrycznej iskry i musisz ja zapalac zapalniczka.

 

 

Nie bardzo mogę się z tym zgodzić. W niektórych angielskich przyczepach jest właśnie elektryczny iskrownik. Tak mam w swoim Elddisie.

Podobnie jest z piekarnikiem i opiekaczem. Tam również zapalanie mam iskrownikiem elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka nowych fotek. Na początek prąd. Widzę dwa miejsca z bezpiecznikami. Są ok, ale nie wiem czy mają wartości odpowiednie i czy niektóre puste miejsca tak mają pozostać wolne ?

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

 

Na zdjęciu 2 jest taka pucha w której jest miejsce na bezpiecznik taki okrągły. Nie ma żadnego w środku. Jakiej wartości włożyć ?

Na zdjęciu jest prostownik, jak się go używa ?

Ciągle jeszcze mam problem żeby znaleźć przełącznik na prąd w gniazda. Z akumulatora jest, choć nie wszędzie (gniazdka)

 

 

Jak korzystać z tych urządzeń ?

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

 

 

 

Jeszcze piecyk. Jak go odpalić ? Włożyłem baterie do niego ale nie odpala. urwany jest kabel masowy ale po przyłożeniu go do masy i tak się nic nie dzieje. Na piecyku brakuje jednego przycisku po prawej stronie, prawdopodobnie wlaśnie od zapalania.

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 1.jpg

 

Wszelkie podpowiedzi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe pytania udało mi się samemu rozwiązać. Nie mogę jeszcze uruchomić lodówki. Jak włączam na 230V to przycisk się świeci ale nie chłodzi (czekałem kilka godzin) Lodówka jest wymieniana i była podłączana przez poprzedniego właściciela ale może coś źle podłączył ? Są przy niej trzy kable nie podłączone i przewód gazowy. Może to jest przyczyna ? może ktoś dysponuje schematem?

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 1.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie  z boku scianki  gdzie jest lodówka,  jest włacznik - wyłacznik zasilania 220V  z  BEZPIECZNIKIEM   dla lodówki.  Jezeli nie masz bezpiecznika - pewnie prad nie dochodzi do lodówki, mimo ze dioda swieci.  Jest tam okragły,  ceramiczny bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ten bezpiecznik. Jest ok. Dziś wymontowalem całkiem lodówkę i przewracam nią na wszystkie strony. Zobaczymy czy będzie jakiś efekt

A gdzie masz podłączony ten brązowy kabel z pierwszego i drugiego zdjęcia ? Bo u mnie jest on luźno a widać ze miał zarobiony konektorek wiec gdzieś powinien być nasuniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie przerabiania instalacji elektrycznej w swoim Swifcie (dokładnie przeróbka 2 wtyczki po 7 pin na jedną 13 pin) więc mogę dodać kilka fotek z połączenia el.  lodówki.

W moim przypadku wygląda to trochę inaczej ale wszystko działa, może będzie w czymś pomocne.

Kabelki czerwony i biały zasilanie grzałki 14V, zasilanie musi być doprowadzone z samochodu, po odpaleniu silnika dopiero wówczas powinno zadziałać (plus po stacyjce czerwony, biały masa). Dwa czarne zasilanie grzałki 12V.

Teraz zasilanie 230V 

żółto/zielony- uziemienie

niebieski - zero

brązowy - faza

1 brązowy przechodzi przez włącznik do termostatu i na grzałkę 230 V (faza)

2 brązowy do niebieskiego (zero)

Myślę że jasno to wyświetliłem, według schematu mojej lodówki z pierwszego załącznika.

 

 

post-19278-0-96985200-1435260003_thumb.jpg

post-19278-0-11023100-1435260069_thumb.jpg

post-19278-0-99524100-1435260135_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki nie udało mi się uruchomić. Dziś zawiozłem ją do serwisu, może uda się uratować.

 

Ostatnia rzecz która została to bojler. Już sprawdziłem i uruchomiłem ( działa oprócz gazu ) ale nigdzie nie mogę znaleźć króćca do tego bojlera bo mam złamany.

Króciec wygląda tak:http://allegro.pl/krociec-prosty-zlaczka-polaczenie-1-2-duni-i5497439912.html tylko jest mniejszy od tego w aukcji.

Bojler Carver Cascade 2

Ktoś wie gdzie dostane taki króciec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.