Skocz do zawartości

grecja chalkikdiki,10 dni wystarczy?


iwka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie  :hej:

Bardzo proszę poradźcie :blagac: czy 10 dni to wystarczająca ilość dni żeby wybrać się do Grecji ?

Pierwszy raz będziemy jechać kamperem ,wcześniejsze lata jeździliśmy zestawem :przyczepa:  ale w tym roku sprzedaliśmy przyczepę i chcemy spróbować kamperem.

Kilka razy byliśmy już we Włoszech,kilka razy w Chorwacji i trochę nie uśmiecha mi się znowu tam jechać a poczytałam trochę na forum i rozochociłam się patrząc na niektóre fotki z Waszych relacji.

Mieszkamy na śląsku przy samej granicy Chałupki-Bohumin, więc nie jest źle jeżeli chodzi o miejsce wypadowe  :D

Wygooglowałam sobie również trasę i wychodzi mi 1650km do Sithonia i niby nie jest to daleko, ale zastanawiam się czemu przez Czechy mnie kieruje a nie przez Słowację? Nie byłoby krócej? A może tam autostrady nie ma?

Gdybyście mogli określić w procentach ile jest autostrad a ile zwykłych dróg to będę wdzięczna , ponieważ robię za pilota w naszym teamie i muszę być przygotowana.

Sama tez próbuję coś poczytać, wygooglować, ale nie ma to jak bezpośrednie porady  :]

Nie nastawiamy się na zwiedzanie bo wyczytałam już że tam nie ma co zwiedzać,bardziej interesowałyby nas urokliwe zatoczki,plaże itp.

Zaciekawiły mnie też te postoje na dziko :biwak:

To tez byłoby ciekawe doświadczenie,pierwszy raz kamperem,pierwszy raz na dziko.

Ciekawa jestem Waszych porad :) Czy ostudzicie mój zapał czy podpalicie  :zly:

Pozdrawiam wszystkich

iwka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez SK jest krócej ale bez autostrad  https://goo.gl/maps/wl4MC

 

jak nie masz wprawy w nawigowaniu, to się zamotasz  :hmm:  a to może spowodować zagęszczenie atmosfery na pokładzie  :krzykacz:  :klotnia:

 

A 10 dni o chyba tak, żeby zajechać, posiedzieć, popatrzyć i wracać. Bo na zwiedzanie to raczej nie ma szans, chyba, że cały czas macie zamiar być w drodze. Obrócić obrócicie ale czy ma to sens  :hmm:  Z tym, że to tylko moje przemyślenie, bo nie maiłem okazji być. Ale na 10 dni bym się nie pchał. Nawet 14 to maławo....  :hmm:

Lepiej bliżej, a spokojniej  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprężycie :drive: to w 2 dni będziecie już na plaży  :slina:  ale jadąc maksymalnie autostradami , przy wyborze innych tras czas może się wydłużyć ; my z Iławy jedziemy 3 dni :bzik: ale wiadomo 1 dzień to przejazd przez kochaną PL . :hej:

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kajetan :) faktycznie dość zagmatwana ta droga i niewiele krótsza.

Co do tych 10 dni to faktycznie nie za dużo, zawsze mieliśmy do dyspozycji min. 2 tyg., a teraz niestety musimy się zadowolić tymi 10 dniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile zajmie wam droga. jak sie wyrobicie zeby w poltora dnia zajechac to macie 7 dni na wypoczynek. z tego mozecie sobie dwa dni na zwiedzanie przeznaczyc. Lepsze to niz nic a dorzucicie do swojej kolekcji nowy kraj i nowe doswiadczenia.

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedziecie przez Słowację autostradami to wychodzi troszkę dłużej ale za to krócej i zaoszczędzicie na czeskiej winiecie. Ja bym tak jechał choćby dlatego żeby zaoszczędzić sobie wrażeń z betonówki koło Brna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni z podróżą niestety  :'(


Też obawiam się że to trochę za dużo km  jak na te 10 dni ale chciałam tak dla odmiany inne klimaty pooglądać niż te znane nam już dobrze wybrzeża chorwackie czy włoskie.

No cóż mam dylemat :niewiem:


A jak z tymi autostradami koledzy jest?

Większość autostrad?

Ruch spory w połowie lipca?

Porównywalnie do Chorwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni z podróżą niestety  :'(

Też obawiam się że to trochę za dużo km  jak na te 10 dni ale chciałam tak dla odmiany inne klimaty pooglądać niż te znane nam już dobrze wybrzeża chorwackie czy włoskie.

No cóż mam dylemat :niewiem:

A jak z tymi autostradami koledzy jest?

Większość autostrad?

Ruch spory w połowie lipca?

Porównywalnie do Chorwacji?

Lipiec jest ok. Większość drogi to autostrady. Zrobiłem trasę na raz, kierownica spowodowała odparzenia ręki z samego trzymania, ale dało się :) Do zwiedzania nie ma nic w okolicy, za to krajobrazy i kolor wody powala. Z rozpędu byliśmy dwa sezony pod rząd. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu no to nieźle, ze 20 godzin za kółkiem :hmm:  chyba raczej niebezpieczna tak jazda :niewiem:

Twardym trzeba być nie mniętkim :] jak się nie przyśnie to ok ale odciski na łapach i d...e murowane :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.