Skocz do zawartości

Pomocy klejenie plastiku


sippi 12

Rekomendowane odpowiedzi

I mam problem nie jest to PP ani HDPE .

Próbowałem obydwa spoiwa niestety nie spajają się żywicę też próbowałem z marnym

skutkiem ABS to nie jest bo ABS jest bardziej plastyczny.

Box ma swoje lata ale zawsze dobrze służył mam do niego sentyment i szkoda mi go

skasować. Może ktoś ma pomysł co do naprawy.

post-41998-imported-ca5d5821-023c-472b-a5ee-49481557b12f_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...
jak sie nazywa spoiwo do Spawania plastiku ?

Wcale się nie nazywa. Spawasz tym materiałem który Ci pękł. Najpopularniejsze to: ABS i PP. Potrzebna jest za to spawarka i materiał w postaci pręcika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do warsztatu gdzie spawają zderzaki, tam panowie maja różne spoiwa to ci dobiorą i po kłopocie. Kiedyś zerwałem nadkole w aucie (w zasadzie przerwałem je na pół :brawo: ) i kolega polecił mi taki warsztat. Z początku nieufnie podchodziłem do takiego spawania, a le gdy następnego dnia odbierałem nadkole to efekt przeszedł moje oczekiwania :brawo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał BIGL. Samemu szkoda się bawić. Zawsze takie rzeczy zlecam do klejenia fachowcowi. Nie kosztuje to wiele, dobierze odpowiednie materiały i zrobi to lepiej niż ja, czyli amator w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

siwy45, wydaje mi się, że piszesz o pistolecie na tzw. ciepły klej. Przy pomocy tego sprzętu sklejasz dwa elementy a nie zgrzewasz. Trwałość takiego klejenia jest różna w zależności od materiału z jakiego są łączone elementy - w zależności od przyczepności ciepłego kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Zapewne temat klejenia plastiku nie jest już aktualny i Sippi doskonale sobie z tym poradził ale przeglądając porady dot. klejenia plastiku nie zauważyłem bardzo prostej metody. Otóz kilkakrotnie doskonale sobie radziłem w podobnych przypadkach używając do naprawy zwykłej lutownicy o dużej mocy i powierzchi grzewczej plus jako spoiwo plastik o podobnych właściwościach jak naprawiany element. Oczywiście zgrzewałem po wewnętrznej stronie tak aby nie zeszpecić tego co naprawiałem. W ten sposób naprawiłem plastikową osłonę silnika a była mocno pokiereszowana oraz kilka plastików z wnętrza samochodu. Tanio, skutecznie i z pełna satysfakcją. Czy wszysko tak można naprawić? tego nie wiem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.

Zawodowo spawam tworzywa i bez urazy ale wedlug tych rad powyzej mozna wladowac sie w wieksze koszta niz jadac do warsztatu ktory zajmuje sie spawaniem lub klejeniem tworzyw. To ze po sklejeniu czy przylutowaniu sie trzyma nie znaczy ze na autostradzie sie nie urwie robiac spore szkody... W pracy uzywam do spawania 4 rodzaji tworzyw z czego tylko 2 sa uzywane w motoryzacji ,prywatnie mam 21 rodzaji tworzywa typowo uzywanego w motoryzacji a tu raptem padly 3 rodzaje... Nie wszystkie Tworzywa sa spawalne ale i nie wszystkie da sie trwale skleic. Wiec jesli nie masz pojecia o tworzywach a nie chcesz jechac do warsztatu to polecam pasek blachy silikon i nity. bedzie pewniej.

Pozdrawiam

Cube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.