Skocz do zawartości

Rozbiegany silnik !


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Takie info dla właścicieli diesli z DPF-em - jak nie będziecie sprawdzali poziomu oleju (przyrasta, rozrzedza go ON wydawkowany do DPF-a, a nie zawsze wypalony) i długo go nie wymieniali, to właśnie to Was czeka....  :nono:  Przerabiałem dwa razy, Raz widziałem już skutek - tłoki wyszły bokiem i takie tam różne  :look: A raz mieliśmy sholowane auto, gdzie gość zachował zimna krew i zdusił auto w czasie jazdy, kiedy zaczął mu sie rozbiegać, choć nie miał pojęcia co się dzieje. Mieszanka olejowo-ropna była wszędzie, w każdym przewodzie odpowietrzającym. Było jej tak dużo, że po wymianie oleju, przedmuchaniu itp. samochód jeszcze raz rozbiegł się na warsztacie. Siedziałem wtedy za kierownicą. Wrażenie niezapomniane  :look:  :look:

 

 

 

Swoją drogą, ciekawe ile wziął superbohater za zdławienie silnika  :hmm:  :ee:

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wytłumaczenie dlaczego dochodzi  do rozbiegania.

 

Rozbieganie silnika jest najczęściej spowodowane przepuszczaniem przez turbosprężarkę oleju silnikowego (którym jest smarowana) do kolektora dolotowego. Stamtąd dostaje się do komory cylindra, gdzie zostaje on spalony. Silnik wysokoprężny, w odróżnieniu od benzynowego, może bowiem być napędzany olejem silnikowym. W rezultacie nawet na biegu jałowym silnik może samoczynnie zwiększyć obroty bowiem otrzymał dodatkową dawkę paliwa (oleju silnikowego) z układu smarowania turbosprężarki. Im więcej oleju przepuszcza układ turbodoładowania, tym bardziej wzrastają obroty jednostki napędowej. To z kolei sprawia, że także turbosprężarka przyspiesza swoją pracę, a tym samym zaczyna przepuszczać do kolektora ssącego jeszcze większe porcje oleju silnikowego. W rezultacie motor osiąga maksymalne obroty, mimo że układ zasilnia nie zwiększył dawkiProblem polega na tym, że nawet wyjęcie kluczyka ze stacyjki nic nie pomaga, bowiem silnik w takiej sytuacji pracuje już tylko na oleju silnikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje piątka i sprzęgło?

dokładnie.

Ja już dwa razy gasiłem rozbiegane silniki (za każdym razem u kogoś kto stał na poboczu i nie wiedział o co chodzi).

Raz w Lagunie II (droga lokalna u mnie) a raz w Touranie (A2 przed zjazdem na Zgierz - wracałem wtedy z cepką).

 

Generalnie ludzie nie są tego świadomi i czekają, panikują.

Gość z Laguny krzyczał że karta wyjęta a on szaleje ;) , a gość z Tourana wyciągnął kluczyk i poszedł z nożem ciąć wszystkie przewody paliwowe ale i tak nie wiedział co się dzieje. 

W jednym i drugim przypadku bez tłumaczenia, wskakiwałem za kierownicę, ręczny, 5-ka, hamulec i duszenie. Zawsze dziękowali i pytali co to było, skąd wiedziałem co zrobić i czy może dalej jechać (gość z Laguny, w Touranie były już pocięte przewody paliwowe). 

Wyjaśniłem co i jak i zaleciłem lawetę bo o jeździe już mowy nie było.

 

Na A2 jak jechałem myślałem że się auto pali bo korek i dym, dojechałem po kilku minutach, gość był na pasie awaryjnym a wszyscy tylko mijali i się patrzyli, nikt nie pomógł (nawet nikt się nie zatrzymał) a autem jechało małżeństwo coś około 65-70 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopytam: sprzęgło puszczanie gwałtownie?

ależ skąd, delikatnie jak z kobietą ale nie z księżniczką. Czyli aby nie rozwali ale jednocześnie nie trzymać na "półsprzęgle" aby nie przypalić/spalić tarczy.

Gwałtowne puszczenie mógłby też uszkodzić coś w skrzyni.

 

A może ręczny trzeba zaciągnąć i wrzucić D :hmm:

a ciekawa propozycja, tego nie wiem ale może się udać.

Warunek tylko, że auto z normalnym ręcznym a nie z elektrycznym (sam się wyłączy niestety).

kolejna sprawa to czy nie ma jakiegoś układu zabezpieczenia że jak jest ręczny i D to czy skrzynia nie jest odłączona elektronicznie (nowsze auta).

i kolejna, jak zareaguje skrzynia na wrzucenie D przy np. 5 tyś obr/min silnika. Czy tam się coś nie rozwali na amen i będzie do naprawy i silnik i skrzynia. O tym chyba trzeba by pamiętać zanim się wyłączy D podczas jazdy. Gorzej jak takie coś się stanie jak stoimy na P. Tak było w tej Lagunie (skrz. manual) tylko gość stał ze 4 auta przede mną na zamkniętym przejeździe kolejowym. Wtedy raczej użytkownicy ASB nie stoją na D tylko na P.

 

Nie mniej, próbować trzeba jakoś zanim się silnik rozleci. Może warto pomyśleć o jakieś szmacie w pobliżu filtra powietrza, i w razie "W", otworzyć filtr i dolot zatkać taką grubą dużą szmatą (tylko uwaga, tam będzie zaj...cie duży "zasys" powietrza i szmatę może wciągną). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.