Skocz do zawartości

wyjazd Włochy Rosapineta


Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcę jechać do miejscowości Rosapineta, do Włoch to jest mój pierwszy wyjazd więc chciałem zapytać o trasę czy jechać przez niemcy czy czechy, druga sprawa to że mam auto na gaz i na butli mogę zrobić 220-250km więc chciałem także zapytać o stację gazow, na co się przygotować, co wziąść ze sobą? proszę o rady

 

 https://www.google.pl/maps/dir/Nied%C5%BAwiedzia+41,+Wroc%C5%82aw,+Polska/45010+Rosapineta+RO,+W%C5%82ochy/@48.1919142,12.3848995,7z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x470fea03efb4e31d:0x687209a740099517!2m2!1d16.997169!2d51.1233919!1m5!1m1!1s0x477e9c70ef2b0dc1:0x891252fefeda25db!2m2!1d12.3177426!2d45.1340572!3e0?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale z tego co pamiętam jes sporo stacji przy samej autostracdzie niemieckiej, być moze gaz jest dorższy ale mi chodzi o czas, i kiedyś jak jeździłem potrzebowałem przejściówki czy teraz już zakładane gazy są w standardzie ue? i czy na stacjach przy autobanach jest lpg??

ps. i jak z opłatami powyzej 3,5t. przez niemcy czy są jakieś dopłaty lub coś jak u nas viatoll?

Edytowane przez kilofnr1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na butli mogę zrobić 220-250km więc chciałem także zapytać o stację gazow,

 

 

http://www.mylpg.eu/lpg-station-route-planner

 

Na trasie do IT z Wiednia jest w zasadzie tylko jedna stacja LPG, więc licz się z tym, że nie dojedziesz do IT na LPG. A przekroczeniu granicy, też nie jest różowo. Stacje zaczynają się dopiero po 100 -150 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak polecałbym przez CZ - A - SLO.  Z Gazem LPG  w Czechach nie ma problemu,  w Austrii też już się poprawiło.  Jest przy samej autostradzie na Graz - Maribor  wiecej stacji niz było,  a dodatkowo,  czasami trzeba zjechac z autostrady 2 km  i jest w okolicy stacja paliw z tanszym paliwem *diesel ok 1,2 Euro)  i  często jest gaz LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak standard UE. Najlepiej mieć komplet przejściowek ze sobą.

Zadajesz pytanie o dostępność przy autostradzie a nawet nie zerkniesz w linka jaki Ci podalem.

z tego co wiem w Niemczech, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Irlandii, Luksemburgu, Szwecji i na Węgrzech jest tylko jeden adapter.

p.s. patrzylem na mylpg.eu 

 

http://www.mylpg.eu/lpg-station-route-planner

 

Na trasie do IT z Wiednia jest w zasadzie tylko jedna stacja LPG, więc licz się z tym, że nie dojedziesz do IT na LPG. A przekroczeniu granicy, też nie jest różowo. Stacje zaczynają się dopiero po 100 -150 km

 

z tego co sie dowiedzialem w Niemczech nie ma problemu, a z mapwidze ze moge zatankowac w innsbruck i nastepnie w vipiteno, na dole Wloch tez jestvtroche stacji, czy moze ktos to potwierdzic?

postaram sie zrobic mape tankowania zeby wam pokazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.