Skocz do zawartości

Co to za dodatkowe kable w gniezdzie ?


mareko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moglby mi pomoc w identyfikacji tych 2 kabelkow z boku gniazda na tej jakby niebieskiej przybudowce ?

Jest to gniazdo 13 pinowe typu WEST (7+6) .

To cos z drugiej strony ma taki klik na wcisk i wyglada na to ze te 2 kabelki sa zwierane tym klikiem w momencie wsadzenia wtyczki od przyczepy. Moze komus przychodzi do glowy jaka to spelnia role i jak to przerobic do standardowego gniazda na 13 pin ?

 

Dodam jeszcze ze te 2 przewody maja swoje konce w specjalnym kalkulatorze dodawanym do instalacji przy montazu haka. Jeden z tych kabelkow do tego kalkulatora rozdziela sie na kostce na kilka innych. Mam instrukcje montazu i zdjecia krok po kroku ale nie ma opisu do czego to jest. Jakby ktos podpowiedzial jak z pliku pdf wyciagnac zdjecie i zrobic z tego plik jpg to wrzucilbym zdjecie.

post-41554-imported-97568bca-a476-410a-8b93-a1b21d3982b5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos z drugiej strony ma taki klik na wcisk i wyglada na to ze te 2 kabelki sa zwierane tym klikiem w momencie wsadzenia wtyczki od przyczepy. Moze komus przychodzi do glowy jaka to spelnia role i jak to przerobic do standardowego gniazda na 13 pin ?

Najprawdopodobniej jest to wyłącznik świateł przeciwmgłowych auta w przypadku podłączenia przyczepy. Aby się upewnić- zrób taką próbę:

Włącz w aucie przeciwmgłowe tył, następnie odłącz dowolny przewód z tej pary- jaęli przeciwmgłowe zgaśnie, to bingo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microswitch z trzema nóżkami (stale zwarty , albo stale rozwarty , zależy od podłączenia przewodów) . Można nim wysterować przekaźnik/przekaźniki . Też mam u siebie taki , umnie wyłączają przeciwmgielne , wsteczne i czujniki cofania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to gniazdo 13pin, więc może to być również odcięcie wstecznego- w każdym razie najprawdopodobniej jedno z dwóch...

 

Sprawdzilem i niestety nie jest to ani odciecie przeciwmgielnego ani wstecznego. Zreszta tak jak napisalem wyzej, te kable ida do jakiejs grubej skrzynki i jeden z nich sie nawet przed ta skrzynka rozwidla na kilka innych przez mala kostke wiec to musowo sa jakies wazne kabelki.

 

Pozostaje mi chyba zostawic to gniazdo w spokoju i szukac przejsciowki lub zmienic wtyczke przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microswitch z trzema nóżkami (stale zwarty , albo stale rozwarty , zależy od podłączenia przewodów) . Można nim wysterować przekaźnik/przekaźniki . Też mam u siebie taki , umnie wyłączają przeciwmgielne , wsteczne i czujniki cofania .

 

Tez masz gniazdo WEST (7+6) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam standardową 13 , ale to nie ma żadnej różnicy , ilość dochodzących przewodów jest taka sama. Różnica jest tylko w rozmieszczeniu styków.Wymiana na 13 zajmie Ci 15 minut.

 

Jaki to samochód ? Z instalacją multiplex czy zwykłą. Gniazdo przyczepy to nie złącze diagnostyczne w promie kosmicznym , tu cudów nie ma. Włącz wszystkie światła z tyłu łącznie z cofania (jeżeli masz czujniki) i obserwuj co będzie się działo po wciśnięciu przycisku w tym niebieskim mikrowłączniku. Rób to na rozebranym gnieździe tak jak na zdjęciu , bo może wtyczka nie dotyka w gnieździe kołka uruchamiającego ten mikrowłącznik i dlatego nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam standardową 13 , ale to nie ma żadnej różnicy , ilość dochodzących przewodów jest taka sama. Różnica jest tylko w rozmieszczeniu styków.Wymiana na 13 zajmie Ci 15 minut..

 

Tylko ja w nowym gniezdzie nie mam tego czegos, wiec jak to przelaczyc? Olac po prostu te dwa przewody?

 

Jaki to samochód ? Z instalacją multiplex czy zwykłą. Gniazdo przyczepy to nie złącze diagnostyczne w promie kosmicznym , tu cudów nie ma. Włącz wszystkie światła z tyłu łącznie z cofania (jeżeli masz czujniki) i obserwuj co będzie się działo po wciśnięciu przycisku w tym niebieskim mikrowłączniku. Rób to na rozebranym gnieździe tak jak na zdjęciu , bo może wtyczka nie dotyka w gnieździe kołka uruchamiającego ten mikrowłącznik i dlatego nic się nie dzieje.

 

Nie wiem jaka mam instalacje ale auto generalnie jest naszpikowane komputerami i elektronika. Probe robilem wlasnie na rozebranym gniezdzie, wiszacym na wiazce. Styk na pewno byl bo bylo slychac klikniecie i nie gasly ani wsteczne ani przeciwmglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć 13 pin i nie kombinowć wejdź na stronkę

nachtman.pl

i zamów sobie ganiazdo 13pin , nr 6 z tabeli , nr kat: 140/122 w opisie "Din/Jager-Steckdose 13-pol. mit Microabschaltung" za 16,95 €.

Będziesz miał standardową 13 z dodatkowym mikrowyłącznikiem. Przełożysz z "westa" do 13 przewody zgodnie z numerami i po kłopocie. A twoją 13 bez mikrowyłącznika ktoś pewnie chętnie kupi na forum za 2 dychy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć 13 pin i nie kombinowć wejdź na stronkę

nachtman.pl

i zamów sobie ganiazdo 13pin , nr 6 z tabeli , nr kat: 140/122 w opisie "Din/Jager-Steckdose 13-pol. mit Microabschaltung" za 16,95 €.

Będziesz miał standardową 13 z dodatkowym mikrowyłącznikiem. Przełożysz z "westa" do 13 przewody zgodnie z numerami i po kłopocie. A twoją 13 bez mikrowyłącznika ktoś pewnie chętnie kupi na forum za 2 dychy :]

 

A moze lepiej bedzie jak kupie wtyczke WEST do przyczepy (poz. 2) albo przejsciowke. Tylko nie wiem ktora wybrac poz.11 czy 17 ? Steckdose to gniazdo a stecker to wtyczka, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej bedzie jak kupie wtyczke WEST do przyczepy (poz. 2) albo przejsciowke. Tylko nie wiem ktora wybrac poz.11 czy 17 ? Steckdose to gniazdo a stecker to wtyczka, tak ?

A jaki masz wtyk w przyczepie ? Musisz wybrać co łatwiej wymienić , gniazdo czy wtyk. Przejściówkę bierz pod uwagę jako ostateczność.

Uzupełnij swój profil , będziemy wiedzieli skąd jesteś i może ktoś kto jest blisko Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.