Skocz do zawartości

Łotwa od 1 sierpnia 2015


dorotak97

Rekomendowane odpowiedzi

My już jesteśmy w Tuji u Pani Agaty. Zrobiliśmy Wilno z Ostrą Bramą i Starówką. Bazę wypadową stanowił Camping City

post-12300-1435981235,36_thumb.jpgpost-12300-1435981248,93_thumb.jpgpost-12300-1435981266,41_thumb.jpgpost-12300-1435981288,92_thumb.jpg

Jak zauważyłem byliśmy jedyną załogą z kraju nad Wisłą. Start o 9 z Wilna. Miała był Pałanga a wyszła Tuja. Różnica 30 km :)

Przejazd przez stolice Ryge przypominał Warszawe- korki. Drogi w na Łotwie jak w polsce w ciągłym remoncie (co 50-70km sprzęt cieżki) miejsce bardzo urolkiwepost-12300-1435981601,71_thumb.jpgpost-12300-1435981622,01_thumb.jpgpost-12300-1435981650,59_thumb.jpgpost-12300-1435981685,18_thumb.jpgpost-12300-1435981711,4_thumb.jpgpost-12300-1435981728,17_thumb.jpg Wydzielone miejsca dla namiotów w zdecydowanej większości Łotysze i troszkę Rosjan (rozwrzeszczanych i balujących). Cześć camperowo-przyczepowa jedni Finowie, jedni Łotysze, reszta Niemcy i my ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kierunek Wilno. Po drodze bliny boskie.... Spalanie potwora wyszło koszmarne (ok 16-17 na szczescie LPG) Wilno Camping City. 25€+1,5 € za wifi. Prysznice wliczone Zaskoczenie.Pan z obslugi z podlaskm akcentem! Litwin z krwi i kosci. Zwiedzanie Wilna jednego dnia i drugiego do poludnia. Kierunek Tuja. Awaria ugumienia w "pingpongu". Porwało dentke i zniszczyło oponę. Sklep zarzyczył sobie za dentke 70€ nieeeee lece dalej na zapasie. Na wieczór przejazd przez Rigę i ogladanie miasta z okna samochodu ;) byłem zaorany. Pani Agata cena 15€ za ekipę w przyczepie do 6 osób, prad ,przedsionek, samochód. Prysznice 1€ za 3,45 min. 4 dni smażing-plażing, 5 dzien zwiedzanko Siguldy ( bo żona zwęglona) Piękne miasto szwajcaria łotewska. 6 dzień troszke słonka i sztorm od ok godz 16. 00 o 21 zwijałem przedsionek bo aż bujało przyczepa na podporach! Wiatr wył jak syrena strażacka.. Z polski dostajemy info że smaży i jest po 30'. Wracamy na mazury! Kowno po drodze! Zwiedzamy i bliny! Fajne miasto ale w dzielnicy turustycznej. Dalej jak stara Praga w Wawie.

Polska kierunek mazury po drodze wiec szkoda urlopu. Szekla 2 dni pogody mozliwej 3 dnia powrot bo skiepscila sie okrutnie w nocy o godz 0 13'C i powrót do domu. Kemping Szekla nie polecam prysznic 0,45 min ciepła woda za złotówke,2 zł 1 min z mozliwoscią wyłaczenia. W łazienkach choć nowe syf. Zdechlłe muchy w łazience można rozgarniać butami. Pole to taczej klepisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna rada jak ktoś jezdzi na LPG to niech przed samą granica zatankuje. W czasie wyjazdu gdy w polsce gaz był 1.85-1,92 na litwie 0,522-0,555 i ciśmnienie do napełniania mają niższe. W mojego potwora w kraju na full wchodzi 52l na litwie 47l niby to tylko 5l ale zawsze coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat, napisałem maila do właściciela kempingu czy trzeba sobie zrobić wczesniej rezerwację miejsca. Odpowiedzi nie uzyskałem. W związku z tym, czy ryzykować i jechać w ciemno, liczyc na miejsce, czy też szukać sobie czegoś potwierdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź. jak nie znajdziesz miejsca to obok w tej samej miejscowości masz drugi kemping

Kemping może z mniejszymi wygodami ale w razi eczego zawsze się przeparkujesz na inny. Poza tym myślę, że spokojnie znjadziesz miejsce na tym na kórych chcesz.

Opis naszego pobytu na tym kemping tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.