Skocz do zawartości

[TEST] telewizor Blaupunkt 21,5" LED TV 1080p test bardzo subiektywny


seba222

Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt: telewizor Blaupunkt LED TV 21,5 cala
 
Telewizor zakupiłem na jednym z portali aukcyjnych za kwotę 599 zł + koszty przesyłki (na aukcji błędnie opisany jako 22 cale). Zdecydowałem się na niego, bo zależało mi na zasilaniu 12V i jak najmniejszym zużyciu energii. 
Wybrałem najtańszy telewizor spełniający te warunki. Ten konkretny to model bez DVD.
 
SUCHE FAKTY:
Na zdjęciu poniżej wymiary telewizora oraz waga, jak również oznaczenie producenta i modelu:
04f0b1e49071cf10m.jpg
 
Jeżeli wierzyć zapewnieniom z opakowania, telewizor wyprodukowano w Europie (a przynajmniej złożono :) )
 
Zużycie energii:
f559f5f825052da7m.jpg
 
Jeszcze trochę marketingowego bełkotu :
e927e2433d919f00m.jpg
 
Telewizor zasilany może być z 230V jak również z 12 V (w zestawie kabel z wtykiem do gniazda zapalniczki). Rodzaj zasilania przełącza się z tyłu na telewizorze. Posiada tuner DVBT MPEG4 (nasza cudowna naziemna telewizja), wejście USB umożliwiające odtwarzanie filmów z dysku lub pendriv'a, 2 złącza HDMI, gniazdo CI+, wejście na słuchawki.
 
Subiektywne odczucia:
Telewizor wykonany jest jak większość dzisiejszego sprzętu TV. Cienki, lekki, nie ma go za co przesadnie chwalić, ani ganić - zwykły telewizor, ja wszystko dziś plastikowy.
Na pudełku magiczny napis 1080p, czyli FULL HD. Niestety rozczarowany jestem jakością obrazu, przypomina mi wczesne telewizory LCD (nie mam zbyt dobrego porównania, bo sam mam telewizor plazmowy, a to nie ta liga). Obraz z bliska, zwłaszcza twarze aktorów mają nienaturalny wygląd, jakby brakowało ostrości obrazowi. Z odległości 2 metrów jest już lepiej. Dodatkowo, nie wiem, czy to wina TV czy kanałów, ale występowała duża różnica pomięzy jasnością kanałów - na niektórych było za ciemno, na niektórych za jasno i trzeba było regulować jasność.
Tuner TV wyszukuje programy sprawnie, jakość zadowalająca.
Przełączanie kanałów - strasznie wolno przełącza pomiędzy kanałami. Około 1 - 2 sekundy. Jeszcze większa zwłoka jest po włączeniu telewizora do pojawienia się obrazu. Cechy te nie dyskwalifikują go w żaden sposób, ale są uciążliwe.
Odtwarzanie z dysku/pendriv'a - odtwarzanie działa OK. Połykał pliki HD w *.mkv, zwykłe w *.avi (tu dziwne, nie wszystkie testowane avi odtworzył, a mkv już tak). 
Zużycie prądu: testowałem w trybie ECO w którym producent zapewnia 20W. Odczytywałem obciążenie z regulatora paneli fotowoltaicznych. Rzeczywiste zużycie prądu wahało się w granicach 15 - 25 W, co średnio dawało około 20W zgodnie z deklaracjami producenta.
 
ZALETY:
- zasilanie 12V i 230V
- niskie zużycie prądu (20W)
- wyważona cena (jak za taki sprzęt)
- 2x HDMI, tuner DVB-T i DVB-C
- 1080p
- USB z odtwarzaniem multimediów w HD
 
WADY:
- wolne przełączanie kanałów
- długi czas startu
- średniej jakości obraz
- nie odtwarzał wszystkich plików AVI jakie próbowałem
 
PODSUMOWANIE:
Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Najtańszy TV LED w tym rozmiarze, o rozsądnych parametrach, niskim zużyciu prądu, odtwarzający multimedia z dysku przez wbudowany port USB. Wystarczający dla zabicia czasu, do oglądania bajek przez dzieci. Zawsze mogło by być lepiej, ale wtedy już cena robi się większa zdecydowanie. Spełnił moje oczekiwania, pomimo jego niedoskonałości.
 
ZDJĘCIA:

a90518065e2e42c9m.jpg  ece5f09168173d79m.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obiekt: telewizor Blaupunkt LED TV 21,5 cala
 
 

 

już sama marka by mnie odstraszyła od zakupu, większego badziewia udającego fajne niegdyś firmy nie widziałem - ale każdemu według potrzeb i upodobań , ja nie widzę sensu wsadzania tv do przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego seba222 wielkie dzięki za poświęcony czas na dokładny opis telewizorka bo niejednemu się przyda.

Mało jest tv na 12v więc przy wyborze nie ma dużego pola do popisów szczególnie przy tv niskobudżetowych.

Ja jestem jeszcze przed zakupem ale chyba postawię na mantę 12v już na forum opisywaną i polecaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.