Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używałem jeszcze Cramera ale zastanawiam się czy nie założyć jakiegoś sterowanie bo on nie ma żadnego zaworu tylko jak coś na butli. Jak by co używać do gotowania to tylko chyba na wodę bo cały czas daje na max ciepło.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

post-3032-1495153770,39_thumb.jpgpost-3032-1495153781,04_thumb.jpg

 

Tak to wygląda u mnie.

 

Gotuję się na tym grillu również dość dobrze

post-3032-1495153815,24_thumb.jpg

 

Ps. Ja kupiłem ten potrójny za 160 zł a Cramera podwójnego za 180 zł

 

Tyle że to było rok temu i nie szukałem specialnie okazji bo jeśli nawet były tańsze to w opłakanym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat grilli gazowych to może ktoś kto ma doświadczenie napisze jak sprawują się grille gazowe z kamieniami z lawy.,

 Interesuje mnie jak często te kamienie trzeba wymieniać i czy poprawiają one jakość grillowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie odradzam grill z kamieniami lawowymi.Miałem taki jako pierwszy gazowy firmy Campingaz i w tych kamieniach kolokwialnie mówiąc zbiera się cały syf.W gazowym bez kamieni masz możliwość umycia w prosty sposób.Nie mają one zupełnie wpływu na jakość potraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie odradzam grill z kamieniami lawowymi.Miałem taki jako pierwszy gazowy firmy Campingaz i w tych kamieniach kolokwialnie mówiąc zbiera się cały syf.W gazowym bez kamieni masz możliwość umycia w prosty sposób.Nie mają one zupełnie wpływu na jakość potraw.

Zastanawiałem się nad grillem z kamieniami lawowymi ale jak doszło do tematu że to się myję i co jakiś wymienia od razu mnie zniechęcił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam też inne fora i tam są całkiem odmienne opinie o grillach z kamieniami z lawy . Może z tym syfem na kamieniach to trzeba zrobić tak jak w opisie który znalazłem :

".....Należą do grupy grillów gazowych, ale palniki są uzupełnione  kamieniami z lawy. Nagrzewane są gazem i bardzo szybko absorbują ciepło. Porowata powierzchnia wchłania dużą ilość tłuszczu kapiącego z mięsa, przez co obniża się wytwarzanie toksycznych substancji oraz  tendencja do zapalenia się. Nie do przecenienia jest właściwość kamieni z lawy do samooczyszczania, dzięki czemu nie trzeba usuwać tłuszczu ani popiołu. Po skończeniu każdego grillowania kamienie muszą być przez 5 minut nagrzane do maksymalnej temperatury, dzięki czemu wypalą się wszystkie nieczystości.........."

Zobaczę jak to wygląda w praktyce bo właśnie zakupiłem takiego grilla i w przyszłym tygodniu dojdzie . Jak będzie się dobrze sprawował to grill węglowy pójdzie w odstawkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grill doszedł i już po próbach .

post-176-0-02238200-1496308374_thumb.jpg
post-176-0-93865000-1496308401_thumb.jpg
post-176-0-35914600-1496308454_thumb.jpg
Jak dla mnie to rewelacja . Na zdjęciach nie widać dokładnie ale tam są dwa ruszty . Jeden nad drugim .Na ten dolny ruszt kładziemy kamienie lawowe a na górnym grillujemy .
Kamienie kupiłem bez problemu ( 3kg / 20 zl )    . Grill po rozpaleniu nagrzewa się pod przykryciem około 1 min i już jest gotowy do użytku ,kamienie są równomiernie gorące . Palnik jest odpalany od spodu więc nie trzeba wyciągać kamieni by grilla odpalić . Tłuszcz kapie na na kamienie i nie zanieczyszcza dolnej blachy i palnika .
Z tym oczyszczaniem się kamieni tow moim grillu sprawa wygląda tak : Tłuszcz kapie na górną stronę kamieni ,część wyparowuje część zostaje na kamieniach . Dolna część kamieni wyżarza się od palnika i tłuszcz z dolnej części znika . Górną część próbowałem usunąć po skończeniu grillowania poprzez podniesienie temp na maxa .
Tłuszcz wyparował , kamienie są suche z góry ale czarnawe ( dla mnie to wystarcza ). Dopiero odwrócenie kamieni i danie temp na max wypaliło z nich czarny kolor . 
Smak z tego grilla był trochu inny niż z grilla węglowego do czasu wypalenia się kamieni . Teraz nie ma istotnej różnicy .

Fotki wsadziłem z oferty sprzedawcy od którego kupiłem grilla więc nie ma na nich grilla już podczas pracy . Przy okazji zrobię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem sensu utrudniania sobie życia kamieniami. Co one takiego dają poza konkretną dawką szkodliwych toksyn które wracają z wytopionego tłuszczu do jedzenia. Do tego jest to dodatkowy balast którym trzeba się babrać przed i po grillowaniu.

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Wodnik Szuwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to szkodliwe toksyny nie biorą się z wytopionego tłuszczu ,bo ich tam nie ma (oczywiście w takim stopniu na ile jest zdrowe jedzenie )  . Szkodliwe toksyny nie powstają z wyparowanego tłuszczu tylko ze spalonego tłuszczu . A to jest istotna różnica .Tłuszcz jeżeli kapie na kamienie to się nie spala tylko albo wsiąka albo paruje. Pisałem we wcześniejszym poście że wypala się jeżeli dam grill na maxa a to się dzieje już po grillowaniu lub przed .

Oczywiście nie zamierzam nikogo przekonywać -po prostu informowałem jak sprawa wygląda w tym grillu co kupiłem .
Drugą sprawą jest sposób grillowania . W tym widzę największa możliwość załapania dużej ilości toksyn .

Widzę nieraz jak grillują ludzie na kempingach . Wytopią wszystek tłuszcz i potem trzymają taką " hubę" na grillu by nasiąkła tym wypalanym tłuszczem  . Ale każdy robi tak jak chce . Pewne rzeczy rozumem nie da się wytłumaczyć . Karawaning to stan umysłu i przy tym pozostaję  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam na tych wszystkich wynalazkach, ale przy grillu cała zabawa polegała na tym, żeby rozpalić węgiel drzewny, a potem, już na żarze, który jest w miarę równomierny, a nie punktowym ogniu grillować. Wydaje mi się (takie moje dywagacje, a co, przecież mogę), że te kamienie mają właśnie za zadanie równomierne rozprowadzanie ciepła, czego ogień z gazowego palnika może nie dać. Tak, że moim zdaniem, te kamienie jakieś znaczenie chyba jednak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam swoje trzy grosze. Do tej pory uznawałem tylko grill węglowy. Bo przecież tak musi być. Ale z tym grillem miałem jeden ogromny problem. Nigdy nie umiałem go rozpalać :-) Jestem jakimś antytalentem. Nie ważne jaka podpałka, jaki węgiel czy brykiet. Rozpalanie zajmowało mi wieki.

 

Więc postanowiłem kupić grill gazowy na kartusze. Wybór padł na grill od Campingaz.

 

No i w zeszły weekend był test. W sobotę z kolegą forumowiczem AdamemH piekliśmy kiełbasy na jego węglowym grillu, a w niedzielęz żoną już kiełbasy na obiad robiliśmy na gazie. I co? Dla mnie nie ma żadnej różnicy w smaku kiełbasy. Wszystko smakuje tak samo.

 

Ale nie muszę się męczyć z rozpalaniem. Odpalam gaz i wszystko raz dwa mam nagrzane :-D Wreszcie rozpalanie grilla przestało być dla mnie traumą :-P

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. Grill do grillowania, a nie do rozpalania, a potem, co gorsza, do czyszczenia z popiołu... Przez to od kilku lat węglowy leży w domu nie tykany, brak chętnych, pół godziny radochy, a stracona godzina na rozpalanie i czyszczenie... U mnie w ten weekend będzie próba, młody chorował i był na diecie, więc się wstrzymywałem, żeby nie robić mu przykrości, ale teraz nie ma to tamto, odpalam (dziewiczy Landmann 12050, jak się uda, napiszę jak się sprawuje, nie jest w każdym razie tak mały, jak by się się wydawało na zdjęciach). Liczę 5 minut rozłożenie, podłączenie i nagrzanie, po "robocie" góra 5 minut na ostygnięcie, może z 10 minut czyszczenie i złożenie, tyle przełknę, pokombinuję jeszcze z wykładaniem folią alu "na lenia". Możliwość regulowania grillowania (temperatury) to już inna bajka. Nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.