Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem 30km od domu i był tak jakby nowy nie używany kupiony gdzieś 5 lat temu

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki jak na zdjęciu i wydaje mi się ze mniejszy byłby lepszy. Minusem dużego jest po prostu jego waga. Jest niestety bardzo ciężki a porównując powierzchnię do małego jego ruszt powinien być wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grillowałym na mały i wydawał mi się trochę za mały tym bardziej, że sami z dziećmi to rzadko grilla robimy, a najczęściej z grupą znajomych więc wiadomo, że większy lepszy. Faktycznie dość cieżki ale ja mało rzeczy wożę w budzie więc jakoś to przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lepiej większy czy mniejszy ?

Lepszy to dużo powiedziany ale wiadomo goście ......

Mam taki jak na zdjęciu i wydaje mi się ze mniejszy byłby lepszy. Minusem dużego jest po prostu jego waga. Jest niestety bardzo ciężki a porównując powierzchnię do małego jego ruszt powinien być wystarczający.

Bardzo ciężki ? a to ciekawostka, osobiście miałem miałem mniejszego dokupiłem większego i pozbyłem się mniejszego ale czy większy jest bardzo ciężki hmm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacją na przesyłce 8,77 kg. Odliczając 2 warstwy dość grubego kartonu w jaki był owinięty + plus trochę folii to wyjdzie pewnie 7-7,5 kg. Myślę, że to również będzie trochę indywidualne, bo kilka firm te grille robiło i są drobne różnice w konstrukcji i materiałach. Mój w porównaniu do tego którego miałem okazję używać na majówce jest naprawdę solidny, stabilny i sztywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja rok temu po wyjeździe do Krościenka i zasmakowaniu Robciowych zapiekanek zaraz się przekonałem do takiego grilla i zaraz zakupiłem jeden. Później drugi dla rodziców a że nie mogłem zdecydować się co do rozmiaru to kupiłem trzeci 2 palnikowy. I teraz jak jadę w komplecie (4 osoby) to biorę ten większy. A jak sam z żonką to mniejszy. I tu jedna moja uwaga. Cramer "2 palnikowy" jest cięższy od drugiego większego "3 palnikowy" grilla innej firmy

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

 

 

post-3032-1494702966,76_thumb.jpgpost-3032-1494702996,26_thumb.jpg

 

Zdjęć Cramera małego akurat nie mam. Kolor czerwony i jak już pisałem sporo cięższy od tego z poniższych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sam jestem zwolennikiem grilla węglowego, ale ostatnio kupiłem z ciekawości nakładkę na moją awaryjną kuchenkę gazową.

Wiele nie oczekiwałem, ale... :) Da się i można. Przynajmniej kiełbasę ;)

 

2 takie porcje to ok. 30minut i 1/3 kartusza gazu.

post-8-0-12087300-1494961389_thumb.jpg

post-8-0-00085600-1494961429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cudo i też na początku chwaliłem ale po w sumie jednym sezonie już tego nie lubię :hmm: . Po pierwsze zrobisz na tym kiełbaski i ewentualnie jakiś cienki plaster mięsa. Nogi z kurczaka nie, bo z wierzchu będzie spalona a w środku surowa. Po drugie kształt i stabilność tego, po czasie środkowa płyta się lekko wygięła od temperatury i zaczęła się bujać przez co wszystko się z niej zsuwało, zresztą zsuwało się od początku, przez co kiedyś moja płyta dostała strzała żeby się lekko wklęsła :] i wtedy przestało się zsuwać. Generalnie szmelc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to zależy. Ta płyta kosztuje zależnie od sklepu od około 30 plnów ale z drugiej strony kolega używanego Cramera wyrwał za 50. Ciężko takiego znaleźć ale się da. Cramer może też robić jako awaryjna kuchenka :]

Nie chcę i nie będę przekonywał na siłę do gazowca i rozumiem postawę zwolenników grilla węglowego, bo sam kiedyś miałem podobne zdanie i długo się wahałem. Ja od zawsze mam jednak alergię na rozpalania grilla węglowego na zatłoczonych kempingach. Sam robiłem to tylko jak było pusto albo prawie pusto ale sąsiedzi daleko żeby im nie smrodzić, skutkiem czego grilla robiliśmy może 2 razy w sezonie więc szukałem alternatywy za rozsądne pieniądze. W końcu się udało :yay:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i takiej płyty i grila dużego gazowego podobnego do Cramera to jest na kempingach pod cepką a węgla kupnego w workach to tylko do pieca centralnego w domu hehe a pod domkiem tylko drewno naturalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.