Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba raczej z jednym i drugim. U mnie jest tak jak na fotce i w każdym jaki widziałem jest dokładnie tak samo.

540x405_gril-gazowy-bezdymny-cramer-do-c

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia do czego ta siatka jest. Raz też gdzieś chyba na olxie wiedziałem z takim palnikiem

post-12723-0-92572700-1503586138_thumb.jpg

Nie wiem który lepszy, bo tego drugiego nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta siatka ma za zadanie nagrzać się i "oddać" ciepło na brzegach.

Każdy ma jedna rurę itd.

Różnica w zasadzie tylko w wielkości.

Ja mam go podłaczonego do 11kg + dodatkowy zawór zaraz przy grilu dzięki czemu nie zmieniam położenia rusztu a zmiejszam płomień aby ograniczyć grzanie.

Z czyszczeniem też zero problemu bo ruszt ani taca ociekowa pod nim nie są grzane w związku z czym nic nie przywiera.

Pomijam funkcję kuchenki, rożna czy piekarnika bo to już tylko dodatkowe funkcje "+".

 

Grill Cadac taki jak ma Domino7 również wydaje się ciekawym rozwiązaniem, ma wiele funkcji, można do niego nabyc kilka różnych "rusztów", spełnia tez funkcję kuchenki/taboretu.

Nie wiem tylko jak z czyszczeniem płyty po "przypaleniu" mięska na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest już nowa wersja Safari Chefa:

post-4917-0-21349200-1503598086_thumb.png

 

Różni się trochę konstrukcją, nóżkami, dołożono zapalarkę piezoelektryczną jak i zmieniono standardowe wyposażenie.

Sama forma jest taka bardziej kanciasta i pokrywka, gdy służy jako garnek chyba ma dodatkowe przetłoczenie by się nie zsuwała.

Zamiast kratki do grillowania jest teraz płaska płyta. Chociaż ja kratki chyba najrzadziej używam - większość rzeczy smażę na płycie. 

 

Rzeczywiście po kilku latach użytkowania rdzewieje srebrna płyta pod palnikiem - zauważyłem to w kilku przypadkach, ale to jedynie estetyka przy wyciąganiu z pokrowca jest zagrożona :) Może w tej nowszej wersji to poprawili?

Po dłuższych wyjazdach myję wszystkie części w zmywarce, na programie 70 stopni bardzo dobrze domywa 

 

Różnica z Cramerem jest taka, że Cramer jest dużo większy, Cadaca można brać na szybkie wyjazdy namiotowo-spływowe, natomiast Cramera można z powodzeniem używać na ogródku lub przy domu przy większej ilości osób. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susu, załóż zawór ;).

Teraz palnik masz na max mocy 100% czasu grilowania, ja zmieniam jak potrzebuję.

 

O takim zaworku mówię (przykręcony do dyszy a dopiero do zaworku jest wężyk z gazem):

http://www.igaz.pl/index.php?p595,zawor-do-gazu-katowy-1-4-lh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na naklejce napisane, że ciągnie nie całe 400 gram na godzinę. Jak są sprzyjające warunki to w godzinę można sporo towaru zgrillować. Fakt, że ostatnio na wakacjach troszkę nam wiało to w 2 wieczory zeszła 3 kg butla i strasznie wolno się grillowało. Muszę sobie dorobić blachę, którą będę osłaniał grilla od frontu. 

gril1.jpg

131848-444887.jpg?itok=8_KseeHb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susu, załóż zawór ;).

Teraz palnik masz na max mocy 100% czasu grilowania, ja zmieniam jak potrzebuję.

 

O takim zaworku mówię (przykręcony do dyszy a dopiero do zaworku jest wężyk z gazem):

http://www.igaz.pl/index.php?p595,zawor-do-gazu-katowy-1-4-lh

Zawór za wiele nie pomoże bo lubię grillować na "dużym ogniu" a w cramerze problem jest taki że ze względu na umieszczenie palnika u góry porostu większość ciepła ucieka i jest marnotrawiona stąd dużo większe zużycie gazu w stosunku do grilla z palnikiem umieszczonym pod rusztem (prawa fizyki). Ma to swoją zaletę w przypadku gdy robimy obiad dwudaniowy, podczas grillowania mięsa na ruszcie na górze można w garnkach gotować np zupę czy ziemniaki.

 

Sama cena gazu nie stanowi problemu bo gaz tani, ale jak ktoś ma ograniczoną ładowność i liczy kg to już problem, bo cramer sam w sobie lekki nie jest a przydała by się jeszcze duża butla.

 

Nam na ostatnim wyjeździe butla 2kg wystarczyła na trzy dni grillowania i trzeba było podpiąć dużą butlę z przyczepy :/

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja mam dużego Cadaca i butla 3 kg spokojnie wystarczy na trzy tygodnie grillowania. Już od 7-miu lat go używam i jestem bardzo zadowolony, a co do mycia, no to różnie bywa i jak się przypali patelnie grillową to i szorować trzeba wspomagając się środkami myjącymi. Można używać aluminiowych brytfanek i dopiero do nich kłaść kiełbaskę. Ostatnio była wyprzedaż w Jule płyt kamiennych za coś koło 80 zł wymiarowo pasujących do średnicy grilla. Póki co służyła nam do grzania tortilli, oczywiście będziemy dalej z nią "eksperymentować".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest już nowa wersja Safari Chefa:

{style_image_url}/attachicon.gif SAFARI_CHEF_2.png

 

Różni się trochę konstrukcją, nóżkami, dołożono zapalarkę piezoelektryczną jak i zmieniono standardowe wyposażenie.

Sama forma jest taka bardziej kanciasta i pokrywka, gdy służy jako garnek chyba ma dodatkowe przetłoczenie by się nie zsuwała.

Zamiast kratki do grillowania jest teraz płaska płyta. Chociaż ja kratki chyba najrzadziej używam - większość rzeczy smażę na płycie.

 

Rzeczywiście po kilku latach użytkowania rdzewieje srebrna płyta pod palnikiem - zauważyłem to w kilku przypadkach, ale to jedynie estetyka przy wyciąganiu z pokrowca jest zagrożona :) Może w tej nowszej wersji to poprawili?

Po dłuższych wyjazdach myję wszystkie części w zmywarce, na programie 70 stopni bardzo dobrze domywa

 

Różnica z Cramerem jest taka, że Cramer jest dużo większy, Cadaca można brać na szybkie wyjazdy namiotowo-spływowe, natomiast Cramera można z powodzeniem używać na ogródku lub przy domu przy większej ilości osób.

Super. Poprawili wszystkie słabości, na kratce cieżko kontroluje się temperaturę, garnek potrafi się zsunąć. Choć wolałbym model o jeden większy z wyższymi nóżkami żeby się nie garbić i pizze przygotować na większym palenisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.