Skocz do zawartości
szymano

Grill odpowiedni

Rekomendowane odpowiedzi

Benior

Też zrobiłem jedno zamówienie i oni sami podzielili na trzy. Płaciłem za jedną.

Sprawdziłem przedsionek i kotkowi najbardziej się podobał.
eaee545d47624cd041b4552250d68087.jpgfbb1e390ffb47acccb2693fe61d61cdf.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

Jakbym widział mojego sierściucha. Też taki ciekawski :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Benior
Jakbym widział mojego sierściucha. Też taki ciekawski
Dzisiaj grilla testowała ;)
430ad82f71528c87a12a0704613b4e21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79
W dniu 19.03.2018 o 21:52, jacekzoo napisał:

Cos sie porobilo.... Szybkie pytanie, grill Campingaz ma wejscie gazowe tzw choinke. Z przyczepy mam wyjscie gazowe szybkozlaczka.... Jak to polaczyc. Kupilem standardowy przewod szybkozlaczka-gwint, uwalilem gwint, jednak przewod jest za waski na te choinke. Czy sa jakiejs przejscia  choinki na szybkozlaczke lub gwint?. Jak podlaczyc ten grill bo przeciez on nalezy do polularnych modeli (party 400):)Chyba ze ktos chce tanio go kupic? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Hmm. Ja kupiłem w Go markecie przewód zgwint z dwóch stron, uciąłem z jednej i nałożyłem na "choinkę" choć nie było łatwo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

A jaki przekroj przewodu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Po wierzchu grubość około 1,3 cm. Niestety nie powiem Ci ile miał otwór w środku, bo nie chciałbym tego ściągać :) . Delikatnie nasmarowałem olejkiem "choinkę" i dobrze podgrzałem przewód. Ale jak pisałem - łatwo nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Pierzasty napisał:

Delikatnie nasmarowałem olejkiem "choinkę" i dobrze podgrzałem przewód. Ale jak pisałem - łatwo nie było :)

To niedobry pomysł :nono:

Jeśli już trzeba zmniejszyć tarcie podczas wkładania jakiegoś węża na króciec, to należy użyć delikatnie rozcieńczonego płynu do mycia naczyń, np. "Ludwik".

Rozcieńczenie powinno być najlepiej w proporcji 2:1 (2 krople płynu i 1 kropla wody).

Edytowane przez Kristofer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

standardowe węże mają przekrój 6,3 mm. Trochę to mało, nie myślisz że "naciągnięty" waż może nie wytrzymać? Zastanawiam się nad kupnem przewodu na metry np 9 mm w castoramie, problem w tym kto zakuje mi szybko złączkę. A czy są może reduktory - gwint- szybkozłączka? Wtedy mogę poszukać przewodu szerszego z gwintem i uwalić go z jednej strony, a na drugą nałożyć reduktor:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Moim zdaniem to jest tak pancerny przewód, że nie ma się czego bać. Żeby była jasność, on nie wszedł na całą choinkę, tylko na trzy te pierścienie i pierwszy stopień "choinki" . Czyli przewód naszedł na okolo 2,5cm. Do tego cybant. Myślę, że grilem mógłbym machać jak lassem na dzikim zachodzie i nic by się nie stało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

A na przewodzie nie ma napisanego przejroju? Bo siluje sie z tym 6,3 alem za slaby chyba:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

Aaa... Jest 6,3.

To widać ja silniejszy jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

A tak na marginesie, to wczoraj mój Party Grill [400] przeszedł test bojowy , z imprezy na 5 osób zrobiła się na 15 :) . Mimo małych rozmiarów dało radę, w miarę szybko wszystko dopiekał. Trochę przerażony byłem tym jak się ufajdał przy takiej ilości mięsa, ale muszę tu pochwalić, że łatwo się wszystko domywało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi