Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

3kg na długo... Nie prowadzę buchalterii, ale w ub sezonie chyba tylko raz dolewałem gazu do małej butli. Nie chce wprowadzać w błąd, ale raczej nie zauważyłem dużego zużycia. 

Poza tym, jest zawór z regulacją. Te 140 to chyba zużycie max, a przecież zawsze skręcamy palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego: https://www.amazon.de/gp/product/B000PKLAVS/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1


Kosztuje niewiele więcej niż ten za 150 zł. Jest na kartusze, które kupujesz za groszę. Są dość wydajne. Grill też wygodny dość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja używam takiego: https://www.amazon.de/gp/product/B000PKLAVS/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1


Kosztuje niewiele więcej niż ten za 150 zł. Jest na kartusze, które kupujesz za groszę. Są dość wydajne. Grill też wygodny dość. 

@jacek00 to chyba to samo https://www.decathlon.pl/kuchenka-party-grill-id_8129321.html

a nie jest za mały? Jak ze zdmuchiwaniem płomienia przez wiatr? Kartusze są jakieś umiwersalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego: [mention=19021]jacek00[/mention] to chyba to samo https://www.decathlon.pl/kuchenka-party-grill-id_8129321.html
a nie jest za mały? Jak ze zdmuchiwaniem płomienia przez wiatr? Kartusze są jakieś umiwersalne?
Tak to to samo. Jest mały dość ale to akurat zaleta bo nie zawala miejsca. Natomiast dla rodziny 2+1 czy 2+2 spokojnie daje radę.

Kartusze kupujesz dedykowane Campingazu. Można je jakoś uzupełniać ale dla mnie to gra niewarta zachodu.

Masz podobne grille od Cadac z jescze tańszymi kartuszami. Możesz też podobny grill kupić na butle.

Oczywiście, trzeba brać poprawkę że nie jest to węglowy i robi się na nim inaczej, ale ja węglowego miałem już dość. Jestem totalnym antytalentem jeśli chodzi o rozpalanie grilla węglowego :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się wszyscy chwalą moje grillowe podboje na węglaku, w domu mam dwupoziomowy, duży grill, i dla 12 osób naraz mogę grilować. Kminie nad tym gazowym bo nie wszędzie można węglowy, a dla mnie wakacje bez grila to nie wakacje :D

te z decathlonu niedostępne :/ 

z cadaca na kartusze drogi, myślę nad tym co Dominik podesłał, tylko on też jest za mały :/ coś większego muszę mieć, min 32-35

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacekzoo napisał:

Nie chwaląc się wszyscy chwalą moje grillowe podboje na węglaku, w domu mam dwupoziomowy, duży grill, i dla 12 osób naraz mogę grilować. Kminie nad tym gazowym bo nie wszędzie można węglowy, a dla mnie wakacje bez grila to nie wakacje :D

te z decathlonu niedostępne :/ 

z cadaca na kartusze drogi, myślę nad tym co Dominik podesłał, tylko on też jest za mały :/ coś większego muszę mieć, min 32-35

Ten mój ma 32 cm średnicy. Masz na decathlonie fotki gdzie ktoś robi kiełbasy więc możesz spojrzeć jak to wygląda. 
 

Tu ktoś sprzedaje lekko używany za grosze: http://allegro.pl/kuchenka-campingaz-party-grill-203403-gazowy-1350w-i7169500884.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na OLX-ie na walizkowy : Cramer, Einhell itp. Można wyrwać takie grille za niecałe 150-200 pln w bdb stanie. Są dwa rodzaje : na 3 garnki lub na 2 garnki . Ja mam na 3 garnki bo taki sie trafił  ( dałem z wysyłką 180 pln) ale osobiście jakbym miał wybór to wybrałbym ten na 2 - lżejszy, mniejszy i można położyć garnki o większej średnicy.

Musisz codziennie sprawdzać ogłoszenia bo te w dobrej cenie zaraz znikają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/cramer-przenosny-grill-gazowy-30mbar-i7235788957.html

coś takiego?

dobrze widzę że on grzeje od góry? Czym się w praktyce różni 30mbar od 50? Bo ten sam sprzedawca ma na 50 i jest 150zl droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przed zakupem sprawdzić w praktyce tego Cramera. Możesz się rozczarować pod względem stabilności. 

Moim zdaniem dwie rzeczy muszą być przede wszystkim stabilne i mocne. Jedną z nich jest stół, a drugą właśnie grill. 

Nie żebym tu miał coś przeciwko Cramerowi, ale moim osobistym zdaniem za bardzo się gibie. 

Niewątpliwym atutem jest to, że jest w miarę mały i poręczny po złożeniu, ale on ma być używany a nie oglądany w walizce jak ładnie leży w schowku ;) 

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cramer ma jedną wielką zaletę, jest grillem bezdymnym czyli nie dusimy sąsiadów smrodem spalonego tłuszczu. Ma też jedną wadę. Mimo, że owijam go folią aluminiową to praktycznie zawsze jest cały do mycia, a wcale nie jest to łatwe bo jednak całkiem spory jest (mam potrójnego).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, reflexes napisał:

Cramer ma jedną wielką zaletę, jest grillem bezdymnym czyli nie dusimy sąsiadów smrodem spalonego tłuszczu. Ma też jedną wadę. Mimo, że owijam go folią aluminiową to praktycznie zawsze jest cały do mycia, a wcale nie jest to łatwe bo jednak całkiem spory jest (mam potrójnego).  

Sporo gazówek jest bezdymna. Wspomniany Campingaz Party Grill czy ten Campingaz GasGrill Compact niby też. Chociaż w tym Cramerze "grzałka" jest u góry, więc faktycznie to lepsze rozwiązanie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Sporo gazówek jest bezdymna. Wspomniany Campingaz Party Grill czy ten Campingaz GasGrill Compact niby też. Chociaż w tym Cramerze "grzałka" jest u góry, więc faktycznie to lepsze rozwiązanie.

No właśnie, bezdymnych ale chyba tylko z nazwy. Wszędzie gdzie palnik grzeje od dołu prędzej czy później coś zacznie kopcić, bo tłuszcz, marynaty czy soki z mięsa lub warzyw zaczną wypływać i się przypalać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.