Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ decyzja zapadła, że kupujemy gazowca, to proszę Was o poradę.

 

Rozważamy dwa modele - 2 palnikowy Dometic i 3 palnikowy Campingaz.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia, porównania?

Jak znalazłem 3 palnikowiec jest ok 10 cm szerszy i 5 cm "głębszy"

 

grill-gazowy-campingaz-pueblo-iii.jpgDometic-Classic-2-50-mbar-Grill-przeno%C

 

 

rozumiem, że skoro w lodówce znalazłem opis, że dostosowana do zasilania 50mbar to taką mam też architekturę gazową w przyczepie. Czyli zgodnie z wcześniejszymi poradami, do reduktora przy butli kupuję trójnik, 5m węża 50mbar i jeszcze zawór przed grillem do sterowania płomieniem i to wsio żeby podłączyć się do 11kg butli w bakiście?

Zawór do gazu, podwójny 1/4L x 2 x 1/4L GOK

Wąż 1/4"LH 4m

Zawór do gazu kątowy 1/4"LH

 

PS
Skąd mam wiedzieć, że ten wąż będzie odpowiedni do 50mbar skoro nie ma takich danych na stronie? Znalazłem go tylko przez odnośnik na stronie reduktora 50mbar od GOK.

Edytowane przez S&A (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, weź dwupalnikowy ;). Większy to zawsze większy ale miejsca zajmuje, waży a i nie potrzebny (więcej gazu leci w kosmos).

Ja ma dwupalnikowy i spokojnie ogarnia nasiadówkę dla kilku rodzin.

 

Co do reszty rzeczy (dwojnik gazowy, zawor i waz, wszystko bedzie dobre).

50mbar to "żadne" ciśnienie, każdy wąż gazowy będzie dobry, ten co załączyłeś, również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Dzięki za poradę i info.

Ten wąż wybrałem bo jest już ‚zakuty’ w końcówki więc wydaje mi się pewniejszy ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej S&A

 

ja niedawno tez miałem taki dylemat który kupić :)

 

Ja celowałem w używkę i trafił mi się trzy palnikowy, ale gdybym kupował nowy to bym brał dwupalnikowy. Po krótce opisze swoje spostrzezenia.

I tak..... w trzy palnikowym jes większe zużycie gazu ale bez przesady - to też ma swoje zalety, że w chłodne dni ogrzeje ci bardziej przedsionek  :) Na ten trzy palnikowy więcej habaniny włożysz na jeden raz oraz możesz podgrzać/ugotować coś w trzech MAŁYCH garkach, ale tutaj podkreślę, że na ten dwu palnikowu położysz dwa garki ale o większej średnicy.

 

Nie lepiej celować w używkę, w bdb stanie na grilla wydasz 160-200pln a nowy kosztuje 500-600. Za zaoszczędzona kasę możesz coś innego kupić do przyczepu lub dziewczynie/małżonce ;)

 

Acha jak dobrze trafisz to kupisz uzywanego grilla z odpalaniem z iskrownikiem (piezo)

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega chce kupić nowy to widocznie z jakiś powodów nie chce używki. Jak ktoś będzie chciał kupić nowy samochód to też mu będziesz proponował jakąś stara padlinę za pół ceny?

Nic nikomu nie proponuję i nie zmuszam. Kazdy jest dorosły i wie co robi.

Nie róbmy OT.

Edytowane przez Boas43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden i drugi i muszę przyznać, że najczęściej używam 2 palnikowego. Mniejszy poręczniejszy dla rodzinki na jedzonko miejsca wystarczy. 3 palnikowy biorę sporadycznie jak wiem, że będzie więcej osób do koryta tzn jakiś zlot, spotkanie ze znajomymi itd.

 

Osobiście kupiłem używki i je odnowiłem przez co nie czuję się gorszy od innych. Sporo dudtków zostało mi w kieszeni, mogłem sobie pozwolić na 2 grille zamiast jednego i za każdym razem jak patrzę na efekt mojej pracy przy nich to gęba sama się uśmiecha- jest satysfakcja. 3 palnikowy zdjęcie przed polerką.

post-3032-1512119759,76_thumb.jpg

post-3032-1512119813,91_thumb.jpg

post-3032-1512119839,61_thumb.jpg

post-3032-1512119855,31_thumb.jpg

post-3032-1512119981,19_thumb.jpg

Edytowane przez Wodnik Szuwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak zwykle od wielu zmiennych. Ja używałem najpierw podwójnego u kolegi i jak szukałem dla siebie to stwierdziłem, że potrójny będzie lepszy bo nas jest 2+2 czyli 4. Zależy też kto co na nim będzie robił. Ja na przykład mam prawie zawsze pełny, bo lubimy poza mięchem zrobić sobie do niego wszelkie dodatki czyli na przykład bagietki z masełkiem, warzywa czy ser pleśniowy i najczęściej jak już to ustrojstwo rozkładam to jest na bogato, bo dla 2 czy 4 kiełbasek to mi się nie chce grilla skręcać. Podsumowując, jak na wstępie, wybór wielkości zależy od wielu czynników i nie znając tych czynników ciężko jednoznacznie komuś poradzić który jest lepszy. Zużycie gazu pewnie nie jest jakoś monstrualnie większe więc ja bym brał potrójny  :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak zwykle od wielu zmiennych. Ja używałem najpierw podwójnego u kolegi i jak szukałem dla siebie to stwierdziłem, że potrójny będzie lepszy bo nas jest 2+2 czyli 4. Zależy też kto co na nim będzie robił. Ja na przykład mam prawie zawsze pełny, bo lubimy poza mięchem zrobić sobie do niego wszelkie dodatki czyli na przykład bagietki z masełkiem, warzywa czy ser pleśniowy i najczęściej jak już to ustrojstwo rozkładam to jest na bogato, bo dla 2 czy 4 kiełbasek to mi się nie chce grilla skręcać. Podsumowując, jak na wstępie, wybór wielkości zależy od wielu czynników i nie znając tych czynników ciężko jednoznacznie komuś poradzić który jest lepszy. Zużycie gazu pewnie nie jest jakoś monstrualnie większe więc ja bym brał potrójny  :] .

 

Dokładnie tak jak kolega wczesniej napisał  dla 2-4 kiełbasek nie ma sensu odpalac gazowca . Nas jest dwójka ale i tak ten większy grill wraz z palnikami jest zapełniony w 70-80% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej S&A

...jak dobrze trafisz to kupisz uzywanego grilla z odpalaniem z iskrownikiem (piezo)

A który model posiada taką funkcje ?

 

 

PS

Ogromne dzięki za powyższe komentarze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 palnikowy (walizkowy) i uważam że dla 4 osobowej rodziny jest akurat - chyba ze jak tu pisane mają być 4 kiełbaski bo szkoda to odpalać wówczas...

Mam też Cadaca Chef - dużo ma on plusów - lepszy palnik, można przykryć grilowane rzeczy...ale np sama kiełbaska jest moim zdaniem gorsza (palnik pod a nie nad kiełbasą) i dla 4 osób ciut za mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.