Skocz do zawartości

Przerobienie wtyczki


KasiaKep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko w mojej przyczepie są 2 przewody szary który jest uszkodzony i czarny działający. W aucie mam wejście na 7 pin i pasuje tylko czarny, i to chyba dlatego że nie mogę podłączyć szarego nie działa np.lodówka. czy tą szarą wtyczkę można przerobić na taką samą jak czarna i czy jak ją podłączę to w przyczepie będzie wszystko działać czy muszę przerabiać na 13 pin. Dodam że z urządzeń korzystam tylko podczas postoju.

 

No i czy jest jakiś schemat jak przepiąć przewody.

post-19071-0-70094000-1432541250_thumb.jpg

post-19071-0-33774300-1432541281_thumb.jpg

post-19071-0-31117600-1432541329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

najprościej pisząc, jeśli z urządzeń korzystasz tylko podczas postoju, to nie rób nic  ;) 

 

z szarej wtyczki masz:

- zasilanie 12V do lodówki w czasie jazdy

- ładowanie aku przyczepki

- prąd w wnętrzu przyczepy (np. oświetlenie, pompka wody, itp)

 

aby ją jednak podłączyć, to musisz sobie dorobić, drugie gniazdo w aucie,

 

albo, 3-cia opcja, to przerobić całość na 13 PIN (auto i przyczepkę) - choć to opcja najtrudniejsza

 

ogólnie, poszukaj na Forum, jest sporo na ten temat

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, widzę na zdjęciu, że są dwie wtyczki przy dyszlu, Ja mam tylko jedną w mojej Hobby400, Mam zatem pytanie: Wczoraj przy odświerzaniu wnętrza przed sezonem z podpiętą instalacją pod hak wszystkie światła na cepce działają prawidło,ale urządzenia wewnątrz przy zasilaniu z haka już nie, mam na myśli spłuczkę, krany i oświetlenie. Czy powinienem mieć dodatkowe gniazdo do zasilania postojowego,czy szukać problemu po stronie instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

jeśli chcesz by działało wszystko w przyczepce(szara wtyczka) to czeka cię przeróbka instalacji elektrycznej w aucie gdyż jak piszesz nie posiadasz instalacji do zasilania sprzetów na pokładzie przyczepki + zakup drugiej wtyczki szarej i gniazda szarego lub przerobienie na 13 pin

np takie 13 pin: wtyczka + gniazdo 36 zł

http://allegro.pl/wtyczka-plastikowa-13-pin-do-przyczepy-gniazdo-i5076030676.html

http://allegro.pl/gniazdo-plastikowe-13-pin-12-v-wtyczka-przyczepa-i5076032497.html

schematy wszystkich dostępnych rozwiązań połączę samochód  przyczepa:

wtyczki.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, widzę na zdjęciu, że są dwie wtyczki przy dyszlu, Ja mam tylko jedną w mojej Hobby400, Mam zatem pytanie: Wczoraj przy odświerzaniu wnętrza przed sezonem z podpiętą instalacją pod hak wszystkie światła na cepce działają prawidło,ale urządzenia wewnątrz przy zasilaniu z haka już nie, mam na myśli spłuczkę, krany i oświetlenie. Czy powinienem mieć dodatkowe gniazdo do zasilania postojowego,czy szukać problemu po stronie instalacji?

Wyżej przedstawili już schematy, zobacz czy we wtyczce na oko 7 pin nie masz po bokach blaszek, spotkałem się już z wtyczkami przy cepkach zza zachodniej granicy że w taki sposób robili wcześniejszą wersje 13 pin (w schemacie ostatnia wersja wtyczki) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za jasne przedstawienie sytuacji!. Przy najbliższej okazji upewnię się, jak wygląda wtyk po stronie przyczepy i od tegu uzależnione będą dalsze postępy w modernizacji, Samochód miał dawniej 13PIN, ale myśląc, że nie bedzie mi potrzebny i niepraktyczny przerobiłem gniazdo na 7PIN, więc sam samochód na pewno będzie chętnie współpracował, Czasochłonne jedynie okaże się zmodernizowanie aktualnej instalacji (w sumie tylko wejścia i połączenia układów w samej przyczepie),ale pierwszą rzeczą będzie dokładne obejżenie wtyku od Hobbitki. Tymbardziej, że na schemacie elektrycznym takowe połączenie Auto-Domek wydaje się zrealizowane i +12 doprowadzone do wnętrza.

 

Obadam temat jutro od samego rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich a czy ktoś z was spotkał się z przejściówką   z 13 pinów przy samochodzie  na 2x7 w przyczepie , podobno na rynku Angielskim istnieje coś takiego upraszcza to temat o tyle że nie trzeba przerabiąć instalacji w przyczepie, chętnie bym coś takiego nabył będe wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a czy ktoś z was spotkał się z przejściówką   z 13 pinów przy samochodzie  na 2x7 w przyczepie , podobno na rynku Angielskim istnieje coś takiego upraszcza to temat o tyle że nie trzeba przerabiąć instalacji w przyczepie, chętnie bym coś takiego nabył będe wdzięczny za pomoc

 

A te wtyczki 7pin to jakie masz w budzie?   

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwa i czarna,, siwa do zasilania przyczepy agd ładowania aku w przyczepie itd ,a czarna do oświetlenia drogowego przyczepy .W poprzednim samochodzie zrobiłem sobie instalację do haka na dwa gniazda  po 7 pinów    a w nowym mam 13 pinów i nie koniecznie chciałbym przerabiać wtyczkę  w przyczepie wolałbym zastosować  jakiś adapter, na google nie spotkałem takiego adaptera  ale gość sprzedający  haki na allegro zaproponował mi cos takiego za 220 zł plus wysyłka uważam że to trochę za drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz takie coś :

 

post-208-0-03606000-1448147029_thumb.png 

 

 

Z zakupem wtyczki 13PIN problemu nie ma .

 

Gniazdo na przewód o oznaczeniu 7pin 12N  kupisz bez problemu 

post-208-0-92916100-1448147618_thumb.png  

 

 za to trudno będzie Ci kupić gniazdo na przewód  o oznaczeniu 7pin 12S 

 

 post-208-0-31152900-1448147387.png 

 

Jak by to były dwie "N" to zrobiłbyś sobie sam . A w PL "S" to mało chodliwy towar niestety . 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.