Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jakby nie było, wieczny dylemat pozostaje otwarty: lepiej auto starsze, lepiej wyposażone z tzw. wyższej półki, czy może trochę mniej dodatków (czasem zupełnie niepotrzebnych), ale za to autko może być całkiem nowe  :-] przynajmniej przez chwilę

 

pozdr

 

Dokładnie tak sobie to to sobie tłumaczyłem przez 5 lat użytkowania nowego "biednego" auta, ale bardzo trudno zrezygnować z kilku na pozór zbędnych dodatków. (klimatronic, hands-free,tempomat, grzanie pupy,podgrzewane lusterka i przednia szyba itp). Nowa dacia w podst. wersji kosztuje ok 40tyś zł. i nie oferuje nic poza kierownica i czterema kołami. W miare wyposażona np. 4x4 , diesel 110km, klimatronic to koszt ok 75tyś zł. ( byłem w salonie widziałem) za te pieniądze mamy duży wybór nowych a dla mniej wymagających np. 2-3 letnich aut z pierwszej reki. Duster to fajne auto - dla odważnych albo przez chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

klimatronic, - klimę mam manualną

hands-free, - tel na bluetooth, Media Nav, nawigacja 7cali, ekran dotykowy, mp3, takie tam

tempomat, - jest, i jeszcze ogranicznik prędkości

grzanie pupy, - nie mam bo nie chciałem (było w opcji), wcześniej miałem i nie używałem

podgrzewane lusterka - mam

przednia szyba - normalnie nadmuchem

 

to koszt ok 75tyś zł - no tak, 1,6 LPG troszkę mniej

wybór może i jest, ale jeśli za parametr podstawowy weźmiemy napęd 4x4, to wybór zmniejsza się do kilku zaledwie (Łada Niva, Fiat Sedici-stary, Suzuki Jimny)

u mnie tym razem miał być nowy i tylko nowy, wyposażony wg moich osobistych wymagań, żadnych kompromisów

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie aktualne ogloszenie takiego autka jak  jeep compass - w cenia pomiedzy 70 a 80 tyś.

sa wsrod nich automaty z 4x4 i to roczniki 2013 -2014 ... wiec nie stare.

http://allegro.pl/samochody-149?order=m&string=jeep+compass&bmatch=s0-mt-0519&price_to=80000&price_enabled=1&price_from=70000

 

wiem ze to niekonczaca sie dyskusja - toche jak o wyzszosci swiat BN nas WielkaNoc. ale mimo to pozwoluilem sobie podrzucic alternatywne dla nowego auta.

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto jest Nowe i alternatywą jest tylko inne Nowe auto,

auto już raz zarejestrowane jest używane i już, i koniec

roczne jest używane, pokazowe od dilera jest używane

 

tylko do nowego dostajemy w salonie pakiet dodatków (rzeczowych, finansowych), tylko zamawiając nowe, możemy dobierać dodatki wg swojego uznania, itd

 

pozdr

 

PS: aż się porównanie do kobiety samo pcha na klawiaturę :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi czy duster jest dobry czy zly. Moim zdaniem fejne auto ale 105km do przyczepy .....

Tak z rękawa 2-3 letnie warte zainteresowania ( moim zdaniem)

captiva, yeti, asx, forester, xv, quqhqai, korando, kuga, captur, sportage, juke, ix35, santa fe, grand vitara, cx-5, kleos, cr-v, tiguan, murano, xc-60

vs.

nowa duster 105ps do ciągnięcia przyczepy 1100kg hmmm...

 

do jazdy koło komina - zgoda kupiłbym nową dacię i zapomniał o mechaniku na 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuler... widzę że Tobie też się odmieniło. Chwilę temu upierałeś się, że Cię nie stać na używane auta i tylko nowe wchodza w grę. Teraz zaczynasz dostrzegać auta 2-3, a może i 4-letne???

 

Tak jak prawi przedmówca - albo porównujemy tylko nowe, albo inne do konkretnej kwoty pieniędzy.

A co teraz znaczy auto z pewnych rąk waszym zdaniem, bo dla mnie tylko od kogoś z bliskiej rodziny, kto za kółkiem nie jest "gorylem", albo od kolesia z pracy, kótry przy "porannej kawie" melduje nawet o przepalonej żarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuler... widzę że Tobie też się odmieniło. Chwilę temu upierałeś się, że Cię nie stać na używane auta i tylko nowe wchodza w grę. Teraz zaczynasz dostrzegać auta 2-3, a może i 4-letne???

 

 

 

Absolutnie nie zmieniam zdania,( tam to chyba chodziło o starego superba w automacie czyli  lekko 10letnie auto, tutaj nowe albo 2-3letnie, nie widzę związku.)

Nowe to nowe i bardzo sobie cenię możliwość pomarudzenia w salonie na temat koloru i dodadków.

Ale wymagania cały czas rosną , dzieci też i zaczyna się robić ciasno. Teraz doszła przyczepa, częste wyjazdy i autko pomimo tego, że było kupione jako nowe poszło do sprzedania - niestety.

Jak bym znalazł auto do ciągania budy za 50tyś na pewno bym je kupił ale teraz takich nikt nie oferuje. 5 lat tem było kilka aut do wyboru. Przy nowym aucie i moich nowych wymaganiach pewnie i 100 było by mało. 

 

Moim zdaniem z pewnych rąk

1, auto krajowe tzn. kupione w polskim salonie

2, przebieg do 100tys

3,ori. lakier

4,serwisowany w autoryzowanej stacji obsługi

5,nie po flocie

6,kupiony z domu od właściciela

7 kupiony od dziadka ale chętniej od babci :)

8 cepik i inne potwierdzenia przebiegu (faktury z napraw itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę. :thank:

 

Miałem n126n i cholownik cytryna 1,9d 70km, od dwóch lat jest Swift DMC 950, w oby dwóch przypadkach cytryna dawała rade za tirami a nawet przy angielce miałem wrażenie, że było nieco lżej.

Mój wybór padł na Dustera 4x4 1,5dCi, :yay:  ponieważ był do idealny kompromis pomiędzy użytkowaniem codziennym a przynajmniej raz w roku używać jako holownik. Autko mam 6 mies i jak do chwili obecnej jestem mile zaskoczony z funkcjonalności napędu 4x4, dynamiką jak na silnik 1.5  a w szczególności prostotą konstrukcji tego samochodu, nie wspominając o cenie która jest dla ,,ludu" i za to wielkie  :bravo: dla Dacii. Co do holowania to jestem przekonany, ponieważ parametry Dustera są dużo wyższe od Citroena, więc dojazdem na kempingi nie powinienem się obawiać :niewiem: .  Dziewiczy  :przyczepa: kurs będzie na przełomie lipca-sierpnia ok.1 tkm z ogonem i wtedy będę mógł w pełni  ocenić mój wybór.  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto jest Nowe i alternatywą jest tylko inne Nowe auto,

auto już raz zarejestrowane jest używane i już, i koniec

 

PS: aż się porównanie do kobiety samo pcha na klawiaturę :nono:

 

a widzisz ... dla mnie alternatywą będzie wszystko to co można na rynku kupić za tą samą cenę

i albo będzie to auto segmentu niższego ale nowe albo wyższego ale używane.

w przeciwnym razie alternatywą dla DD będzie inna DD ...

oczywiście każdemu życze żeby mógł sobie kupić nowe klasy S.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak prawi przedmówca - albo porównujemy tylko nowe, albo inne do konkretnej kwoty pieniędzy.

A co teraz znaczy auto z pewnych rąk waszym zdaniem, bo dla mnie tylko od kogoś z bliskiej rodziny, kto za kółkiem nie jest "gorylem", albo od kolesia z pracy, kótry przy "porannej kawie" melduje nawet o przepalonej żarówce.

 

wiadomo że duster nie ma konkurencji, jak weźmie się kryterium 4x4, tyle że nie ma też konkurencji z tak słabymi silnikami

konkurancja z 4x4 oferuje silniki 150KM a nie 105KM 

yeti 4x4 występuje z 1.8TSI lub 2.0TDI i cena ponad 80kzł, podobnie KIA i reszta, chyba że wynalazek typu korando ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia Duster 4X4 - 1,5 dCi 110km 


240Nm przy 1750obr./nin


MW-1370 DMC-1844


 z hamulccem Q1 -1500


 bez                Q2 - 680


Myślę,że do przyczepy o do DMC 1100  przy jeździe normalnej ,spokojnej, zgodnie z przepisami ruchu drogowego :miga:  110 koników  powinno spokojnie dać radę.


Zgodzę się,że większa moc by się przydała, ale to czasami kusi potem efekty mogą być jak na filmiku :mlot: czego nikomu nie życzę.


 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia Duster 4X4 - 1,5 dCi 110km

240Nm przy 1750obr./nin

MW-1370 DMC-1844

z hamulccem Q1 -1500

bez Q2 - 680

Myślę,że do przyczepy o do DMC 1100 przy jeździe normalnej ,spokojnej, zgodnie z przepisami ruchu drogowego :miga: 110 koników powinno spokojnie dać radę.

Zgodzę się,że większa moc by się przydała, ale to czasami kusi potem efekty mogą być jak na filmiku :mlot: czego nikomu nie życzę.

Też mi się wydaje, że dobrze da radę. Sam ciągnę 115 konnym dieslem 1100 kg. Mocy nie brakuje, ale prześwitu na wysokiej trawie czy progach zwalniających już bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Dacia Duster

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.