Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Trzeba myśleć o następnych pokoleniach. 

To hasło powinno nam przyświecać cały czas. Wiec natychmiast zamknąć elektrownie węglowe i zakazać opalania węglem.

Takie ruchy spowodują spadek zanieczyszczenia o 90% , bo to są najwieksi truciciele.

Motoryzacja ? ona powoli sama się wykończy!!  

 

Dacia Duster to taka "zabawka" jak klocki Lego  :hmm: . Jest duża szansa, że ta marka zostanie "królową lawet" :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kompletu dorzucę:

 

Dacia Duster 4X4 - 1,6 PB 105KM  2014r (LPG od dealera, dlatego dane są jak dla PB)

148Nm przy 3750obr./nin

MW-1361 DMC-1800

 z hamulccem Q1 -1500

 bez                Q2 - 680

 

pozdr

 

czyli 1361+ niestandardowe rzeczy: instalacja lpg, paliwo, hak, koło zapasowe= 1600kg?

 

ważyłes samochód na pusto?

 

u mnie w ceedzie sw też niby 1344, ale zatankowany, z hakiem i bagaznikiem na rowery na dachu (alu thule pro ride) waży ~1530kg (DMC 1920)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Proszę o opinie osoby posiadające Dustera, bo właśnie jestem na kupnie dustera w wersji 4x4 z nissanowskim silnikiem 1.6 115km, najbardziej zalyży mi na informacji czy duster posiada krótki bieg wsteczny, o tym, że posiada krótką jednynkę już przeczytałem. Posiadam w tym momencie berlingo 1.6 hdi ale manewrowanie z przyczepą na wstecznym pod górkę sprawia, że błyskawicznie pale sprzęgło. Moja przyczepa to ok 900kg
Pozdrawiam 
Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem konkretnie jakie są przełożenia skrzyń biegów (bo w różnych wersjach silników i napędu są różne skrzynie), ale wydaje mi się, że u mnie w wersji 1,6 LPG (Renault) 4x4, bieg wsteczny powinien mieć, gdzieś pomiędzy 1 a 2 (bliżej dwójki). Oprócz przełożenia biegu wstecznego, trzeba też wziąć pod uwagę przełożenie główne oraz rozmiar kół. Przy tych ustawieniach, przy manewrowaniu na śliskiej (podmokłej) trawie, Duster całkiem dobrze się sprawdza.

Warto nadmienić, że w mojej instrukcji obsługi, jest zapis aby nie blokować centralnego dyferencjału przy cofaniu. 

 

BTW: Sprawdź może czy problem z cofaniem, nie leży po stronie przyczepy, tj. regulacji hamulca najazdowego, oraz generalnie nie cofa się przyczepką "po górkę" a zwłaszcza "pod krawężnik", bo można sobie tenże hamulec szkodzić.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem konkretnie jakie są przełożenia skrzyń biegów (bo w różnych wersjach silników i napędu są różne skrzynie), ale wydaje mi się, że u mnie w wersji 1,6 LPG (Renault) 4x4, bieg wsteczny powinien mieć, gdzieś pomiędzy 1 a 2 (bliżej dwójki). Oprócz przełożenia biegu wstecznego, trzeba też wziąć pod uwagę przełożenie główne oraz rozmiar kół. Przy tych ustawieniach, przy manewrowaniu na śliskiej (podmokłej) trawie, Duster całkiem dobrze się sprawdza.

Warto nadmienić, że w mojej instrukcji obsługi, jest zapis aby nie blokować centralnego dyferencjału przy cofaniu. 

 

BTW: Sprawdź może czy problem z cofaniem, nie leży po stronie przyczepy, tj. regulacji hamulca najazdowego, oraz generalnie nie cofa się przyczepką "po górkę" a zwłaszcza "pod krawężnik", bo można sobie tenże hamulec szkodzić.

 

pozdr

Dziękuje za informację, przyczepa jest nowa i problemu z blokowaniem nie ma, podjazd do garażu mam bardzo wąski i nie mam możliwości podjechać przodem i nawrócić więc zmuszony jestem cofać. Żeby zachować rozsądną prędkość przy której mogę manewrować muszę robić to na półsprzęgle ponieważ samochód bez gazu rozpędza się do ok 15km/h co przy pokonywaniu  stromego zakrętu między murkami jest dla mnie bardzo trudne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim obrocie sprawy zainwestowałbym w moover

Pewnie masz rację ale, nie posiadam jeszcze przyczepy kempingowej a problem mam z towarową Wiolą na której zamontowany jest rębak do gałęzi. Przyczepa ma dmc 950 a z urządzeniem waży dokładnie 905 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik SCe 115, 84kW(114,2KM) ,156Nm/4000obr/min, (trochę więcej trzeba gazu co w dCi 240Nm/1750obr/min). Wsteczny jeszcze wolniejszy niż jedynka (1-11/49, R-11/34).

Jeśli chodzi o Twoje manewrowanie,(wąskie i strome) to bez półsprzęgła w żadnym się nie obejdzie, trochę lepszy byłby dCi, kazda benzyna będzie potrzebować większych obrotów co nie idzie w parze właśnie ze sprzęgłem.

 

Link specyfikacja skrzyń biegów mjn. Duster.

 

http://www.daciaklub.pl/user/dacia-specyfikacje_skrzyn.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za zainteresowanie, właśnie wróciłem z salonu Dacii, jeździłem właśnie 1.6 115km 4x4, Jedynka jest bardzo krótka myślę, że jest prawie jak 2 z reduktorem w terenówce jednym słowem bardzo krótka. Wsteczny jest natomiast dość długawy ale cofając Dusterem próbowałem zasymulować trochę obciążenie przyczepą i naciskałem hamulec, samochód na niskich obrotach jest bardzo mocny i musiałbym chyba mocno zahamować, żeby zgasł. Samochód mam zarezerwowany do jutra i muszę podjąć decyzję. Co do silnika nissanowskiego to mam porównanie z Dokerem w którym jest starsza jednostka renault i powiem, że odniosłem wrażenie, że japoński silnik jest dużo żwawszy.

Pozdrawiam  

Edytowane przez wilkor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Dacia Duster

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.