Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Co by nie gadac - Dacia fajne auto jest i z nie za duza budka spokojnie da rade a i w las wjechac mozna albo po kaluzach pojezdzic...

 

Przykre tylko, ze to nie my takie cos robimy a z Rumunow sie smiejemy, znaczy sie ja juz dawno nie.

 

J.

 

Bo wszyscy tylko takie madre zdania - ze to nie pociagnie, albo tanie w srodku, albo cos tam - a tak naprawde to wiecie jaka frajda jest wsiasc w nie wypierdziane auto w salonie i zerwac folie z siedzen - uczucie piekne - dwa razy w zyciu mi sie udalo tak zrobic...

 

Poczekam jak wykonaja automat..

 

Takie mnie sie podobaja - w sam raz dla 2 osob i malej budki..467.png

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sandero Stepway fajny jest

a jak komuś mało miejsca w środku, to jest jeszcze Lodgy Stepway:

http://superauto24.se.pl/testy/test-dacia-lodgy-stepway-15-dci-rodzinna-praktyczna-niedoceniana-zdjecia_564273.html

 

post-5201-0-38257800-1432838095_thumb.jpg

 

jest wersja 7-os, w 5-os bagażnik ma 827l !!, jest 1,5 dCI,  jest Media Nav (7 cali dotykowa nawi, radio, mp3)

 

w obu jednak brakuje mi 4x4

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automaty też już są DD  4X4  2.0  tylko jeszcze nie u nas :zolta:

 

 

http://www.renault.ru/renault-range/range-page-vp/duster/duster/

 

A ten zestaw to prawie jak mój

 

ciekawe jakie DMC tego swifta

 

Jeszcze coś takiego

 

https://youtu.be/vYY-M5sdX3M

Edytowane przez DARDUS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - my zawsze w ogonie a ambicje na bentleye - tylko 30- letnie... :pad:

Albo zlozone z 3..

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec zawsze kupował nowe w salonie (oczywiscie klasy sredniej niższej - uno, accent, civic .. ) ... jezdził pare lat i mi "odsprzedawał" ... no i fajnie , autka nie zajechane , wrecz zadbane ale zawsze to kl. nizsza (bez klimy, tempomatu, silniki o malej pojemnosci itp itd)

potem kupiłm grand scenica 1.9dci (niecały 3 latek) i okazało sie ze też można kupić zadbane autko z wysokim wyposazeniem i to w cenie 1/2 nowego (wtedy ten sam model z tym samym wyposażeniem w salonie kosztował ok 75tyśa ja dałem 32)

i jezdzi do dzisiaj w rodiznie. (z silnikowymi przygodami ale bez nzaczenia czy kupiłbym nowe czy uzywane)

 

potem dokupiłem jeepa - 7 latka (nowy w salonie ok 230tyś , mój 30tyś) wsadziłem w niego "troche" kasy , ale służy mi już 5 lat i nie zamienił bym go na nic innego ...

(nawet jak kupie nastepnego jeepa i to moze z salonu, ten zostanie i każe go ze mna pochować :) )


.. chodzi mi o to zeby nie popadać w paranoje .. .auta używane też sa dla ludzi

ale w naszym kraju trzeba mieć wyostrzone zmysły przy ich kupowaniu -- i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest co najmniej dziwna. Tak jak pisze Jacek, aspiracje olbrzymie a w portfelu pusto. Taka nasza polska mentalność.

 

Tak się składa, że moje najfajniejsze karawaningowe wyprawy zaliczyłem Loganem MCV z 1.5 dCi 70KM, który z czasem został zaczipowany na 90KM. Byłem w Chorwacji, Grecji, we Włoszech, gdzie z przyczepą wjechaliśmy na przełęcz Paso Pennes. Auto wszędzie dawało radę. Nie zdarzyło się stanąć pod górkę, a niektóre bywały strome. Pewnie, że szału mocy nie było, ale jedziemy na urlop a nie wyścigi. Co więcej, spalanie nigdy nie przekroczyło 8.5 l.

Tak więc na pytanie czy da radę Duster z 110 konnym dieslem odpowiem - nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Dacie mają swoje mankamenty, ale na pewno nie jest to silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest co najmniej dziwna. Tak jak pisze Jacek, aspiracje olbrzymie a w portfelu pusto. Taka nasza polska mentalność.

 

Tak się składa, że moje najfajniejsze karawaningowe wyprawy zaliczyłem Loganem MCV z 1.5 dCi 70KM, który z czasem został zaczipowany na 90KM. Byłem w Chorwacji, Grecji, we Włoszech, gdzie z przyczepą wjechaliśmy na przełęcz Paso Pennes. Auto wszędzie dawało radę. Nie zdarzyło się stanąć pod górkę, a niektóre bywały strome. Pewnie, że szału mocy nie było, ale jedziemy na urlop a nie wyścigi. Co więcej, spalanie nigdy nie przekroczyło 8.5 l.

Tak więc na pytanie czy da radę Duster z 110 konnym dieslem odpowiem - nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Dacie mają swoje mankamenty, ale na pewno nie jest to silnik.

 

tyle że holowałeś 750kg a nie ponad tonę czy nawet 1300kg i zaczęło się o benzyniaka

 

czemu przesiadłeś się na mondeo ? kupiłeś nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Holowałem niewiadówkę, ale holowałem też obecnego TEC-a, który ma DMC 1300kg. Powiem Ci, że nie gorzej holuje się ciężką przyczepę od skaczącej niewiadówki. Z jedną i drugą jeździłem przez góry i Dacia dawała radę. Nie będę ściemniał, bo tak jak pisałem szału nie było. Z ciężką przyczepą z wyprzedzaniem trzeba było bardzo uważać, albo nawet rezygnować z manewru. Czasami to wkurzało, ale znałem możliwości tego auta i nie szarżowałem.

Moim zdaniem, nie należy z Dacii robić Mercedesa, bo nie do tego została stworzona. Z drugiej strony, nie należy potępiać tego auta, bo nie jest złe. Każdy kto się zdecyduje na jego zakup powinien zaakceptować pewne niedociągnięcia. Wtedy na pewno będzie z niego zadowolony.

 

Dlaczego zmieniłem? Tak jak pisałem wcześniej Dacia ma swoje mankamenty. W mojej problemem była korozja, która przesądziła o sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz petek, a ja oddałem w dobre ręce mondeo mk3, bo miało problemy z korozją (między innymi)

i teraz mam daczę, tyle, że przez pierwsze 5 lat o korozję martwi się Renault Polska

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Dacia Duster

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.