Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 7 miesięcy temu...

Coś ucichło w temacie, czyżby wszystkie Daćki uległy biodegradacji, może stoją  w serwisach ?.

Na poważnie, czy ktoś ciąga i ile z nowymi silnikami 1.3 TCe, 1.5 Blue dCi lub mniejszymi potworkami ? ?

Obok mnie stacjonuje takie fajne cóś.

?

20200807151407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naciągam przyczepkę 1100kg, Dusterem 1,6 105KM i wiem że jest dość słabo. Przy małych prędkościach (tak do 50) jest bardzo dobrze, ale to zasługa "krótkiej" skrzyni w 4x4, na lokalnych drogach (tak do 80km/h) jest w miarę dopuszczająco, ale na ekspresówkach czy autostradach to jest już dramat. Bieg nr 5, obroty w okolicach 3k, a to już poważnie słychać w środku i jest mocno męczące, dla samochodu jak i dla pasażerów.

Mniej niż 1,6 i 105KM w benzynie bym się nie odważył, na dłuższą metę.

W sumie nie wiem kto mi wpisał w DR O2 w wysokości 1500kg ? :mlot: Szaleństwo. A dodatkowo MW 1361kg. Absurd.

 

BTW. Na zaczepki zazdrośników nie odpowiem :P bo niestety, ale jednak dużo masz racji z tą degradacją. Plastiki i "ekoskóra" znikają w zaskakującym tempie.

 

pozdr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kolega posiada Dustera od nowości więc wie co pisze. Trochę zaskakujace że ten silnik tak umiarkowanie daje radę. Ale nie duże wolnossące benzyny z reguły tak mają, dynamiką nie zaskakują. Ciekawe jak trwałe okażą się nowe do ciągania1.3 TCe, moment zbliżony do diesla. Jakoś mnie nie przekonały a miałem jazdę testową 130 KM 4x2.

Powiem że moim poprzednim Dusterem 1.5 ciągnąłem 1200 dmc, problemu nie było nawet w Bieszczadach.

Na autostradach tiry wyprzedzam bez większego problemu, przy redukcji na 5 dość szybko wykonuje ten manewr.

Nie miałem i nie mam z nim żadnych problemów mechanicznych, czy blacharskich typu degradacja. Jedynie części eksploatacyjne drążki, swożnie, wahacze, hamulce.

W związku z powyższym zdecydowałem się na nowego 1.5 Blue dCi.

Jest na razie w fazie testów, ogon ciąga dopiero ok.600km. 

Powiem że jest różnica, niewielka ale jest na duży +. Tym bardziej że ma nalatane dopiero 5 kkm. Ta sama buda.

A tymi co więcej wiedzą od nas a nigdy nie jeździli nowym Dusterem - to nimi bym się nie przejmował. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Buda ta sama, holownik też tylko że nowy z 2020r. ?

Jeszcze trochę i dzięki  naszej Unii i ekologii, nie będzie czym ciągać. Zostaną same nowe gladiatory typu 1.0 na gazie i poniżej tej pojemności. Może jeszcze stare igiełki, co handlarz płakał jak sprzedawał z 500000 +++ przebiegu, a na blacie 189000?

No i tak wychwalane pod niebiosa przez naszych Włodarzy elektryki, co niby ich produkcja, eksploatacja i utylizacja, to sam powiew świeżego spod samiuśkich Tater powietrza.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DARDUS napisał:

Tak. Buda ta sama, holownik też tylko że nowy z 2020r. ?

Jeszcze trochę i dzięki  naszej Unii i ekologii, nie będzie czym ciągać. Zostaną same nowe gladiatory typu 1.0 na gazie i poniżej tej pojemności. Może jeszcze stare igiełki, co handlarz płakał jak sprzedawał z 500000 +++ przebiegu, a na blacie 189000?

No i tak wychwalane pod niebiosa przez naszych Włodarzy elektryki, co niby ich produkcja, eksploatacja i utylizacja, to sam powiew świeżego spod samiuśkich Tater powietrza.??

Nigdy nie jeżdziłem Dacią Duster  więc nie będę się wypowiadał. Jeżdżę natomiast "gladiatorem 1,2 w benzynie . Zapewniam że jest czym ciągnąć a pokonuję corocznie góry trochę wyższe niż bieszczadzkie wzniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy o jakim mówimy DMC przyczepy.

Jesli jest to 1.2 uturbione to jeszcze ok.

Napisałem poniżej pojemności1.0 i miałem na myśli przyczepy powyżej 1000 dmc.

 

Edytowane przez DARDUS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co Cię interesuje w tym silniku. Na zlocie Dacii było kilka takich Dusterów śmigają całkiem fajnie.

 1.3 150/130 Tce  150/130 Km 240/250 Nm 

Sam silnik to nowość, jak się będzie sprawował na dłuższą metę to okaże czas.

Dużo cennych informacji jest na forum dacia.pl ,zapraszam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DARDUS napisał:

Sam silnik to nowość, jak się będzie sprawował na dłuższą metę to okaże czas.

Ale jest w wielu autach Renault (prawie większość modeli począwszy od Clio po Talismana), mniejszych Mercedesów, większości Nissanów no i Dacie. Dość globalny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Dacia Duster

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.