Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdyby to było takie proste ...

 

To nie wiem o co chodzi w Twoim stwierdzeniu

Jest to fajny wzorek do obliczenia ciśnienia w oponie. Szczególnie gdy nie wiadomo jakie powinno być w starych przyczepach, do których nie ma dostępnych informacji producenta.

Obliczone ciśnienie z podanego wzoru, akurat w moim przypadku, sprawdza się z zaleceniami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, że w iluś tam przypadkach, wyliczenia mogą mieć akurat pokrycie ze stanem faktycznym, o czym świadczy chociażby ciśnienie, które sam stosujesz. To jest jednak czysty przypadek. Kiedyś już była o tym na forum dyskusja.

Popatrz,  jakie ciśnienie przy zastosowaniu tego wzoru wyjdzie dla nast. danych:
opony letnie, wzmocnione z indeksem C, "Firestone Vanhawk"
1) przyczepa nr 1 o DMC 1500,  pmax 3,2, m 750, mmax 850, "p" w/g wzoru wychodzi tylko 2,8 bar
2) przyczepa nr 2 o DMC 1050,  pmax 3,2, m 525, mmax 850, "p" w/g wzoru wychodzi jedynie 1,9 bar

 

Pierwszy przypadek, to akurat moja przyczepa, a tu pisałem do jakiego ciśnienia pompuję (sprawdzone po wielu różnych próbach), czyli 3,4 bar
Różnica na minus w stosunku do wyliczeń z zastosowaniem wzoru aż 0,6 bar
Drugi przypadek - znacznie zaniżone ciśnienie dla tych opon. Przypuszczam, że powinno być w tym przypadku na poziomie ok. 2,9 bar
Różnica na minus aż 1 bar!
Zapewniam Cię, że wrażenia wzrokowe dla w/w opon, przy wyliczonych wzorem ciśnieniach i tak napompowanych, były by bardzo wymowne. O bezpiecznej jeździe przy takim ciśnieniu nawet nie wspominam.

Przy 2,8 bar "pływałbym" po całej szerokości jezdni (sprawdzone).

 

Jeszcze krótko o wartościach ciśnień, o których niektórzy piszą, czyli tych podawanych na błotnikach przyczep, na naklejkach w bakiście czy wreszcie instrukcjach obsługi.

Wartości tak podane odnoszą się do opon konkretnego typu, rozmiaru, a nierzadko i producenta, zwłaszcza do parametrów tych opon, które były powiązane z rokiem ich produkcji, czyli rocznikiem przyczepy.
Stosując w późniejszych latach inne opony, które często mają też zupełnie inne parametry, mimo nawet tego samego rozmiaru, należy już dostosować się do aktualnych zaleceń producenta danych opon oraz informacji o ciśnieniu umieszczonych na nowej oponie.
Mając np. 20-letnią przyczepę, trudno się spodziewać, że ówczesne opony, a zatem i wartości ciśnień dla nich podane (np. na błotniku) miały takie same parametry, jak te, które są produkowane obecnie. Postęp nie stał przecież w miejscu i trzeba o tym pamiętać.
PS
Zawsze dla opony, jak i bezpieczeństwa wychodzi lepiej, gdy opona ma podwyższone ciśnienie, niż zbyt niskie (jeśli już).
Nie będzie błędem, jeśli nie mając wiedzy, jakie powinno być ciśnienie, napompujemy koło zgodnie z informacją na oponie, ale jeśli zrobimy odwrotnie i ciśnienie będzie zbyt niskie, to sytuacje na drodze mogą już być niezbyt ciekawe ...
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorek:

 

p = pmax x m / mmax

 

gdzie:

p - ciśnienie w oponie [bar]

pmax - maksymalne ciśnienie opony (MAX PRESS) [bar]

m - masa przypadająca na 1 koło [kg]

mmax - maksymalne obciążenie opony (MAX LOAD) [kg]

@MARIOczy

 

Pozdrawiamy z Hiszpanii...

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, lekkie odświeżenie tematu ciśnienia w oponach przyczepy. Zarówno z podawanych w tym temacie przelicznikach (wzorach) jak i mojej instrukcji wiem na 100% że powinienem pompować do 4,5 atm. Dzisiaj chciałem dopompować sobie kółka - i .... po 2 odwiedzonych stacjach paliw, jak ustawiłem na skali maszyny do pompowania kół, że chcę 4,5 atm - to w każdym urządzeniu w trakcie pompowania wyskoczył "error" czyli błąd i przestało dalej pompować. Tak się zastanawiam, czy po prostu miałem pecha i trafiłem na 2 felerne kompresory :( czy może te na stacjach są dedykowane raczej do osobówek czyli ok. 2 - max 3 atm. i przyczepki tam nie da rady dopompować ? Gdzie i czym pompujecie wasze kółka do ponad 4 atm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma w ustawieniach takie ciśnienie to do takiego powinna dmuchać, raczej jakieś felerne kompresory. Ja pompuje na pobliskiej stacji, pompuje podajże do 6atm

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 18.06.2016 o 04:33, Kristofer napisał:

Popatrz,  jakie ciśnienie przy zastosowaniu tego wzoru wyjdzie dla nast. danych:
opony letnie, wzmocnione z indeksem C, "Firestone Vanhawk"
1) przyczepa nr 1 o DMC 1500,  pmax 3,2, m 750, mmax 850, "p" w/g wzoru wychodzi tylko 2,8 bar
2) przyczepa nr 2 o DMC 1050,  pmax 3,2, m 525, mmax 850, "p" w/g wzoru wychodzi jedynie 1,9 bar

Sorry, że wtrącam swoją złotówkę (a tak, tak się cenię, a nie w groszach)  :lol: ale co to za opona wzmocniona z indeksem C która ma MAX PRESS tylko 3,2?  Tak wiem napisałeś "Firestone Vanhawk" ale czy aby na pewno wszystko dobrze sczytane?

37 minut temu, MartiNBR napisał:

Na moich oponach jest napisane 55 psi co daje po przeliczeniu jakieś 3,7~3,8 bara. Tyle pompować i będzie ok? Opony kilkuletnie yokohama 185 14c.

To jest maksymalne które powinna wytrzymać opona ale nie polecam maxa. Jak nie wiadomo ile to bardziej przychylam się do wzoru MARIOczy lub tak 70-90 % MAXLOAD z opony dobrane dośwdczalnie.

Edytowane przez Magneto61
Za dużo tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.