Skocz do zawartości
szary11

Ciśnienie w oponach

Rekomendowane odpowiedzi

robin

Pomyliłeś pojęcia kaimar.Chyba nie odróżniasz reklamy od informacji.A to są dwie różne rzeczy. Pozdrówwko - Robin :lol::pub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kszysztow
Na tabliczce w przyczepie ma 2,5 bara ale przy takim ciśnieniu opny wyglądają jak bez powietrza (165x12, masa własna przyczepy 770 kg). Pompuje więc do 2,9 - 3 i jest lepiej. Ostatnio widziałem przyczepę holenderską chyba Cantara ok 5 m z tabliczką na błotniku 4,5 bara.

w mojej N126N mam kółka 165/70/14 - jak nabije 2.5 to wygląda jak na flaku i ciężko się ciągnie... jak nabije 3 - 3.3 (IMO jest ok) jak nabije 3.8 i więcej... max próbowałem do 4.2 (więcej się bałem) to przy mocniejszym hamowaniu z pod kół w przyczepie słychać było ostry pisk :ok: robi wrażenie przy przejeździe przez miasto :ok: ...i przyczepa ciągnie się baardzo lekko - ale nie w tym rzecz... musi mieć swoją przyczepność dla tego jeżdze na 3.0 - 3.5 w zależności od obciążenia

metoda prób i błędów nie poparta tabelami :hop1:

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

W obecnym KIPku producent zaleca 3,5bara. MW budki około 850kg. Wzrokowo opona wygląda OK. Nie widać flaka, ale też nie stoi pionowo jakby bez ciężaru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kapete

W mojej (MW 560, DMC 790kg, opony 13-tki 185/70) naklejka mówi 2,5 bara i tak je pompuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mas444

W moim Knausie naklejka mówi 2,5 bara. tak pompowałem, ale teraz dam więcej. Boję się trochę dawać duże ciśnienie, bo mam stare opony. Tzn wyglądają jak nowe, ale data produkcji już odległa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andreas

u mnie w Hobby też jest nalepka 2,5 bar. ale zawsze daje więcej zwłaszcza jak załadowana na maxa jedzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
petek

Ja eNkę pompuję do 3-3,5 bara. Lepiej się wtedy toczy i mniej buja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacol

Koledzy, sprawdzcie sobie do ilu możecie napompować daną oponę, żeby po drodze Wam nie wystrzeliła. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kartrait

A co Wy macie takie szerokie kapcie w niewiadówkach? Ja w swojej maiłem 135/ileś tam, pompowałem zawsze na 2bary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
botax1

W moim knausie jest nalepka na nadkolu 4 bary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bluesmen

Mój Knaus na 2,5 bara ale pompuje tak na wyczucie w zależności od obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
timtim

u mnie na nalepce 3 bary .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mas444

Wymieniłem opony na nowe. Napompowałem tak jak stare 3 bary i stwierdzam, że to za dużo. Przyczepa podskakiwała na każdym wyboju. Wydaje się więc, że te 2,5 na naklejce ma sens. Oczywiście pod warunkiem opon dostosowanych do przyczep i w miarę nowych. Mam obecnie 165/80R13 87R. Stare miały nośność 83 i wyglądały jak sflaczałe. Nawet przy ciśnieniu 3 bary widać było spore ugięcie. Teraz jest zupełnie inaczej, opona wygląda niemal jak nieobciążona, przyczepa prowadzi się jak po sznurku i nie buja. Za klika dni jadę nad morze. Zobaczymy co da powiedzmy 2,7 bara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mas444

No tak, w moim przypadku tylko 2 sposób, bo mam opony R13. Choć i ten drugi trudny, bo wyjeżdżam na noc, a po całym dniu stania na słońcu opony są tak gorące, że nocna jazda może je co najwyżej schłodzić.

Ale dzięki za link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi