Skocz do zawartości

Ciśnienie w oponach


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z moich doświadczeń.

Ppa 1700 kg , opony 195 r14C. Ciśnienie startowe to 4,5 bar. W trakcie jazdy gdy na zewnątrz pod 30-ci to robi się ca 5,1 bara.

Zmieniłem startowe na 4,4 tak żeby 5,0 w czasie jazdy nie przekraczało. Za tydzień start do Cro a tam okaże się jak będzie .

TMPS na wentle założyłem po ostatnim wybuchu opony w drodze nad Bałtyk w czerwcu. Opona praktycznie nowa...2-letnia.

20190626_114514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 10:59, Voku napisał:

U mnie 1600kg opony 4,5bar jeżdżę tak od 2 lat i czy zimno czy gorąco jak dotąd bez problemu.

U mnie tak samo...jedynie mover automatyczny przy tym ciśnieniu nie dociska rolek do opon jak należy i czasem się ślizga nawet podczas wjeżdżania na klin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wiem, że temat nieco umarł, ale jako że ja nie mam informacji jakie ciśnienie ładować przy mojej przyczepie, a lubię czasem niepotrzebnie drążyć ;) to przeszukałem odmęty internetu i znalazłem jeszcze coś takiego:
https://blobs.continental-tires.com/www8/servlet/blob/476070/960c00deff28484e7fbdec87d1d00583/download-technical-databook-data.pdf

Co prawda sprawa dotyczy continentala, ale myślę, że może pomóc w temacie. Trudno się na początku połapać, najlepiej od razu wcisnąć ctrl+F i wpisać rozmiar swojej opony w formacie np. 175/70 R 14 C (lub np. 185 R 14 C) - znajdziemy dane podstawowe opony oraz rozszerzenie, m.in. jakie ciśnienie stosować przy określonym obciążeniu osi. Mi wyszło, że przy tych oponach i 1150 kg (moje DMC) jest to 3 bary.

Można tam znaleźć jeszcze inne ciekawe informacje, np. takie, że taka moja opona stosowana w przyczepie kempingowej przy nieprzekraczaniu 100 km/h "zwiększa" nośność, nominalnie 95 to 690 kg, ale przy tym zastosowaniu 725 kg.

Warunki użytkowania: 
wzrost o 10% w przypadku opon osobowych lub 5% dla opon do samochodów dostawczych klasy C powyżej nośności 
jak podano w tych tabelach jest dozwolone, gdy opony są montowane w przyczepach kempingowych i lekkich przyczepach o maksymalnej
prędkości roboczej do 100 km / h. 
Podstawowe ciśnienie pompowania należy zwiększyć o 0,2 bara w przypadku opon osobowych
 i o +6% dla opon do samochodów dostawczych C, jak podano w tych tabelach."

Czyli mam 3 bary + 6%, co daje w zaokrągleniu 3,2 bar... jeśli wszystko dobrze zrozumiałem ;) Ta wartość będzie zatem "idealna" dla moich opon przy przyczepie załadowanej 1150 kg.  

Jeśli uda Wam się przez to przebrnąć, to napiszcie proszę co Wam wyszło i jak to policzyliście

Polecam lekturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Voku napisał:

Dzięki, sprawdzałem już to wcześniej, nie ma tam niestety moich opon o indeksie 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 11:56, BartekCnr napisał:

Wiem, że temat nieco umarł, ale jako że ja nie mam informacji jakie ciśnienie ładować przy mojej przyczepie, a lubię czasem niepotrzebnie drążyć ;) to przeszukałem odmęty internetu i znalazłem jeszcze coś takiego:
https://blobs.continental-tires.com/www8/servlet/blob/476070/960c00deff28484e7fbdec87d1d00583/download-technical-databook-data.pdf

Co prawda sprawa dotyczy continentala, ale myślę, że może pomóc w temacie. Trudno się na początku połapać, najlepiej od razu wcisnąć ctrl+F i wpisać rozmiar swojej opony w formacie np. 175/70 R 14 C (lub np. 185 R 14 C) - znajdziemy dane podstawowe opony oraz rozszerzenie, m.in. jakie ciśnienie stosować przy określonym obciążeniu osi. Mi wyszło, że przy tych oponach i 1150 kg (moje DMC) jest to 3 bary.

Można tam znaleźć jeszcze inne ciekawe informacje, np. takie, że taka moja opona stosowana w przyczepie kempingowej przy nieprzekraczaniu 100 km/h "zwiększa" nośność, nominalnie 95 to 690 kg, ale przy tym zastosowaniu 725 kg.


Warunki użytkowania: 
wzrost o 10% w przypadku opon osobowych lub 5% dla opon do samochodów dostawczych klasy C powyżej nośności 
jak podano w tych tabelach jest dozwolone, gdy opony są montowane w przyczepach kempingowych i lekkich przyczepach o maksymalnej
prędkości roboczej do 100 km / h. 
Podstawowe ciśnienie pompowania należy zwiększyć o 0,2 bara w przypadku opon osobowych
 i o +6% dla opon do samochodów dostawczych C, jak podano w tych tabelach."

Czyli mam 3 bary + 6%, co daje w zaokrągleniu 3,2 bar... jeśli wszystko dobrze zrozumiałem ;) Ta wartość będzie zatem "idealna" dla moich opon przy przyczepie załadowanej 1150 kg.  

Jeśli uda Wam się przez to przebrnąć, to napiszcie proszę co Wam wyszło i jak to policzyliście

Polecam lekturę :)

 

Przy Twojej przyczepie utrzymuj ciśnienie 3,5 bara i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam forumowiczów,mam takie pytanie,w mojej przyczepie hobby o masie 1500kg z jednej strony mam naklejkę informująca o ciśnieniu w kołach 2,7 bara a z drugiej 3,8 bara, dlaczego jest taka różnica,z czego to wynika tym bardziej że mniejsze ciśnienie znajduje się po stronie mebli, kuchenki,lodówki czyli większego obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maxleon napisał(a):

Witam forumowiczów,mam takie pytanie,w mojej przyczepie hobby o masie 1500kg z jednej strony mam naklejkę informująca o ciśnieniu w kołach 2,7 bara a z drugiej 3,8 bara, dlaczego jest taka różnica,z czego to wynika tym bardziej że mniejsze ciśnienie znajduje się po stronie mebli, kuchenki,lodówki czyli większego obciążenia.

Zapewne jedno nadkole jest z innej przyczepy.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał(a):

Jakie to były opony i ile miały lat?

Obstawiam wyższe ciśnienie...

Opony 185/60 r14 ciśnienie 2,7 bara na początku sezonu sprawdzane. Niestety nie były nowe, może dlatego nie wytrzymała tylko dziwi mnie że wystrzeliła ta z ciśnieniem 2,7 a nie ta napompowana 3,5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.