Skocz do zawartości

Pola namiotowe i biwakowe nad największym polskim jeziorem.


mundek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybieram się w tym sezonie przyczepką nad Wielkie Jeziora Mazurskie.Interesują mnie zwłaszcza pola namiotowe lub biwakowe nad samymi Sniardwami.W szczególe chodzi mi o półwysep Szeroki Ostrów /kiedyś była to wyspa/.Czy ktoś z was był tam ostatnimi laty? Jeżeli tak to może kilka informacji a może kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak jedziesz od strony Pisza na Orzysz to skręcasz w lewo na Zdory, jedziesz przez całą wieś i jak się skończą zabudowania to jedziemy prosto do końca i na końcu jest pole namiotowe. Prądu nie ma i warunki raczej spartańskie ale jest to nad Sekstami czyli zatoka Śniardw. Zdjęcia z zeszłego roku z maja.

post-9102-0-41971800-1432230874_thumb.jpg

post-9102-0-15151600-1432230924_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za małe co nieco. Czy jest tam jakaś pompa z wodą , czy są sławojki czy inny kibelek?Czy właściciel-dzierżawca pojawia się sam czy trzeba gdzieś się u niego zameldować?I jescze pytanie o dojście do wody pod kątem małych dzieci. I dokładnie to są Seksty a nie Śniardwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundek, a ja ci polecam jeszcze kawałek dalej Nowe Guty (najdłuższa wieś na mazurach która ciągnie się w z dłuż Śniardw ponad 4km), tam masz dwa kempingi w tym jeden z tzw, miejska plażą, super warunku do kąpania się dla dzieci i chyba najlepsze miejsce do nauki windsurfing-u na Mazurach!). Jest to również bardzo dobra baza wypadowa na rowerach z całą rodziną - droga prowadzi na południe od Nowych Gut. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyłączam się do polecających Zdory!

Wieś leży na Szerokim Ostrowie - największym półwyspie na śródlądziu.

Okoliczna ludnośc nazywa to miejsce "krainą przyczepek". 80% cepek stoi tam na dziko, ale są też liczne pola bardziej, lub mniej cywilizowane.

Największą zaleta jest niepowtarzalny klimat wśród tych na dziko, jak i na polach.

 

Kolega michodriver polecił akurat takie bardziej dzikie pole... Ale jest też bardzo dużo bardzo cywilizowanych pól na Śniardwach, oraz na Sekstach.

Ja polecam - Przejeżdżamy całe Zdory, wjeżdżamy w droge szutrową (tak jak objaśniał michodriver) i skręcamy w drugą ulice w prawo. Dojedziemy bo super pola, gdzie mamy wielką plaże dla dzieciaków, oraz osobny port dla łódek. Za drobne pieniądze można wypożyczyć łodeczke.

 

Ja by ktoś miał ochote to zapraszam. W tym sezonie zacumowałem tam na stałe dwiema cepkami, oraz motorówką..... Jestem prawie co weekend.


I jeszcze jedno co trzeba podkreślić - Bardzo dużo młodych małrzeństw i bardzo dużo dzieci! - dla jednych utrapienie, dla innych wielka ulga! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Michalcc, a może dysponujesz jakimiś fotkami? Opis brzmi zachęcająco. Pytanko- czy jest ujęcie wody, sławojki czy toy-toye?

 

Fotek poszukam i wkleje coś za kilka godz.

Ujęcie wody jest

Są wawojki, ale wszyscy korzystają z nich do wylewania zbiorników z fekaliami i jest toy toy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Właśnie wróciłem znad Śniardw a właściwie z Bindugi Młyńskiej nad Sekstami gdzie gospodarzą Beata z majorem Darkiem / gorące pozdrowienia/. Polecam to miejsce dla lubiących spokój i miłe towarzystwo.Dobre miejsce dla dzieci do kąpieli, warunki spartańskie ale bardzo czysto/ kibelki toyki z wodą, woda z pompy-czysta, brak prądu jako zaleta/.Jeżeli chodzi o Zdory to raczej miejsce dla żeglarzy i motorowodniaków. Natomiast za Zdorami przytulne pole Zameczek/ nad Sniardwami, przed wjazdem na półwysep Szeroki Ostrów też pole namiotowe do przyjęcia a na samym Szerokim Ostrowie kilka zupełnie dzikich miejsc bez ujęcia wody chyba za free-jeżeli ktoś lubi to polecam bo urokliwe ,tylko nie wiem jak tam jest w trakcie częstych w tym roku burz bo przyczepki i namioty wystawione na wiatr prosto z olbrzymiej tonu Śniardw.Polecam Bindugę Młyńską. Pozdrawiam wszystkich bindugowców i żal ,że ja byłem tak krótko./szczególnie ciepło Beatę z Dankiem,Sławka i bosmana Piotra/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć....

 

Odnalazłem sobie Binduge Młyńska na facebook i widziałem troszkę zdjęć w google...

 

Podpowiedz proszę, czy to pole przypadkiem nie stanowi otwartego obiektu rozrywki dla całej okolicy? Na niektórych zdjęciach jest bardzo dużo osób, wygląda jakby ktoś obcy kręcił się po polu na jakiś rowerowych wycieczkach....

 

Pola w Zdorach mają tą zaletę, że są obiektami mocno zamkniętymi.... Nie masz cepki na polu - nie masz prawa wstępu....

Dzięki czemu ja np. przez cały sezon nie zamykałem cepek.... :) Podczas saszego pobytu wychodziliśmy na wodę na kilka godzin i wiedziałem, że portfel który leży w namiocie nie zginie mi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michalcc, masz rację w soboty i w niedziele jest tłoczno bo plażują tam pensjonariusze z pobliskiej letniskowej miejscowości Karwik, gdzie nie ma kąpieliska. Obowiązuje dla nich zakaz wjazdu samochodami więc przyjeżdżają na rowerach. Są to najczęściej rodziny z małymi dziećmi bo w Karwiku nie ma atrakcji dla młodzieży. Dlatego upalne soboty i niedziele są trochę męczące. Dochodzi jeszcze sprawa slipowania sprzętu pływającego-najczęściej łodzie motorowe i skutery, i to jest minus, ale to Wielkie Jeziora Mazurskie bez strefy ciszy. Jednak pomimo tego sobotnio niedzielnego rozgardiaszu trzeba przyznać że dzierżawcy pola dbają o ład i spokój.A pozostali stali mieszkańcy też mają baczenie. Ja byłem tam nowy i obcy ale zostałem przyjęty do rodziny bindugowej. Wyjeżdżając na wycieczki nic nie chowałem, nic nie zamykałem. A gdy w takich chwilach nadeszła burza to dzierżawcy czy sąsiedzi  i okna pozamykali i sprzęt do przedsionka pochowali. Było fajnie. Szkoda że co roku szukam nowych miejsc a na sobotnio-niedzielne wypady za daleko. A w okolicy Zdor byłem zwiadowczo i miejsca o których napisałem wyżej też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla mnie Binduga odpada.... :( Chmara obcych na polu jest dla mnie nie do przyjęcia.... :(

 

Po przeglądzie okolicy nadal więc uważam, że Zdory są najlepszą propozycją w okolicy.

 

Dla zainteresowanych pole, które opisywałem i polecam:

 

https://www.google.pl/maps/place/Rajska+Pla%C5%BCa+Camping/@53.7312171,21.7774262,15.46z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x5e4089b4905be887

 

http://mazury.info.pl/domki/zdory/

 

 

Zalety:

Teren zamknięty dla obcych

Bardzo rodzinna atmosfera, ale to raczej norma na campingach

Duże, piasczyste kąpielisko dla dzieci

Oddzielony port dla sprzętu pływającgo

W Piątki i Soboty często drobne imprezki przy muzyce często na żywo organizowane przez właścicieli

Duża przestrzeń, duże odległości pomiędzy przyczepami

90% przyczep ustawiana na cały sezon, więc ludzie znają się, nawzajem pilnują i dbają o sprzęt

Ustawienie przyczep nie jest przypadkowe. Właściciele dbają, aby osoby starsze były koło siebie, rodzice z małymi dziećmi koło siebie (przy samej piasczystej plaży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Troszkę poczytałem i właściwie nie znalazłem nic o kempingach blisko czy bliziutko nad jeziorem , może nie doczytałem to proszę o nakierowanie mnie na takie , i nie zbyt na dziko chciałbym stać , mam zamiar zatrzymać się nad Śniardwami tak na tydzień i z małym dzieckiem to troszkę cywilizacji potrzeba


 

 

Po przeglądzie okolicy nadal więc uważam, że Zdory są najlepszą propozycją w okolicy.

 

Dla zainteresowanych pole, które opisywałem i polecam:

 

https://www.google.pl/maps/place/Rajska+Pla%C5%BCa+Camping/@53.7312171,21.7774262,15.46z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x5e4089b4905be887

 

http://mazury.info.pl/domki/zdory/

 

 

Zalety:

Teren zamknięty dla obcych

Bardzo rodzinna atmosfera, ale to raczej norma na campingach

Duże, piasczyste kąpielisko dla dzieci

Oddzielony port dla sprzętu pływającgo

W Piątki i Soboty często drobne imprezki przy muzyce często na żywo organizowane przez właścicieli

Duża przestrzeń, duże odległości pomiędzy przyczepami

90% przyczep ustawiana na cały sezon, więc ludzie znają się, nawzajem pilnują i dbają o sprzęt

Ustawienie przyczep nie jest przypadkowe. Właściciele dbają, aby osoby starsze były koło siebie, rodzice z małymi dziećmi koło siebie (przy samej piasczystej plaży).

Masz może jakieś fotki bo z opisu to całkiem pozytywnie temat tego kampingu wygląda pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem i polecam... zresztą z forum było nas 5 rodzin... pole nad samym jeziorem Śniardwy. Pole Pod sosnami. Wszelkie info na forum w temacie : http://forum.karawaning.pl/topic/19614-nowe-miejsce-nad-%C5%9Bniardwami/

Naprawdę polecam, a z dzieckiem małym tym bardziej. Pole odgrodzone od jeziora i nawet jak wieje wiatr na polu jest przytulnie i cicho. Kawałeczek plaży z piachem no i bardzo płytko. Dla dorosłych średnio bo zanim dojedziesz go miejsca gdzie można pływać to już cie nogi zabolą. Ale z dzieckiem - super.

Oczywiście prąd, toalety prysznice. Kemping fajny i cichy. My jesteśmy zachwyceni na pewno wrócimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.