Skocz do zawartości

zamek w drzwiczkach do kasety WC


Rekomendowane odpowiedzi

 

W mojej (od niedawna) Chataeu zewnętrzne drzwiczki do kasety WC mają zamek nie pasujący do rzadnego z otrzymanych od poprzedniego właściciela kluczyków.

 

Wolałbym zamykać, bo już sprawdziłem ile takie kasety potrafią kosztować – w dodatku przy 20-paroletniej czepie może nie być łatwe dopasowanie tej części.

 

Czy da się wymienić samą wkładkę zamka jakoś? Czy może taki sam zamek jest do wyszukania gdzieś? Względnie może ktoś ma lepszy pomysł co z tym fantem zrobić?

 

post-18896-0-55969800-1431968229_thumb.jpgpost-18896-0-31438300-1431968243_thumb.jpgpost-18896-0-42503200-1431968277_thumb.jpg

A trochę poza tematem, ale przy okazji oglądania przyczepy z zewnątrz: czy warto kleić te plastiki? Jeden już sam doprawiłem celując korbą w otwór. Moze szkoda zachodu? A jeśli nie - to czym pokelić czy może wzmocnić? Żywica epoksydowa + włókno szklane? Czy jakieś inne, mniej pracochłonne metody są?

 

post-18896-0-85740500-1431968522_thumb.jpgpost-18896-0-04349000-1431968544_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nową wkładkę z dwoma kluczami. Musisz swoją wkładkę wymontować i zmierzyć długość i szerokość wkładki i szerokość kołnierza gdzie wkłada się klucz. Najlepiej zrób zdjęcie też tyłu wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie gdzie wchodzi wkładka jest takie poprzeczne przecięcie (jakby piłką) i tam musisz czymś cienkim nacisnąć aby wyszła. Może być też bez przecięcia i zamek wkładki do naciśnięcia jest na końcu obudowy.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dorobienie klucza do takiego zamka to kwota ok. 30 zł. Zanieś to tam gdzie dorabiają kluczyki do aut... i po kłopocie.

Żebym nie był gołosłowny, w zeszłym miesiacu kolega dorabiał kluczyki do wypinanej kuli haka Oris. Kupił cały hak na Allegro bez kluczyków. Zapłacił za to dorobienie z wkladki 40 zł z 2 kluczykami.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dorobienie klucza do takiego zamka to kwota ok. 30 zł. Zanieś to tam gdzie dorabiają kluczyki do aut... i po kłopocie.

Żebym nie był gołosłowny, w zeszłym miesiacu kolega dorabiał kluczyki do wypinanej kuli haka Oris. Kupił cały hak na Allegro bez kluczyków. Zapłacił za to dorobienie z wkladki 40 zł z 2 kluczykami.

Dorobienie klucza w/g zamka plus drugi klucz za 40 zł  to chyba jakaś promocja. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jacku mówisz o miejscu na Malborskiej, to ja również potwierdzę. ;) Dorobienie kluczyka do zwykłego istniejącego zamka to koszt właśnie około 40pln. Dorabiałem niedawno, do bagażnika w starym simsonie:)

Z zapadkami w stacyjkach tez sobie świetnie radzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, super opcja :D Dzieki za pomysły i propozycje :) Jak dotrę do czepy, to zdemontuję zamek, zrobię zdjęcia i się odezwę.

Edytowane przez miodziomiodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak coś to pisz na priv, daleko nie mam, więc mogę podskoczyć to zanieść, odebrać i odeślę pod wskazany adres :) Ale kto wie, może możesz wysłać do nich bezpośrednio... ??? :) podaję namiary: http://www.kluczyk.krakow.pl/Zadzwoń, zapytaj - to nic nie kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.