Skocz do zawartości

Poznaje swoją angielkę


kruchy57

Rekomendowane odpowiedzi

Przy aku nie mam podejścia anteny, ale jest wymontowane jakieś gniazdo to może to.attachicon.gifIMG_20150516_174846.jpg

 

 

To co jest wymontowane to tzw. hebel do całkowitego odłączenia zasilania z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki, czy sądzisz że gdzieś kupię taką wtyczkę

 

nie mam pojęcia, nigdy się z taka nie spotkałem.

Ale szukałbym na ebay lub po sprzedawcach rzeczy do przyczep z Wyspy. Oni będą mieli to najszybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłącznik AUX u mnie włącza zasilanie na boiler Carver Cascade 2 ( mój jest tylko na gaz)

pzdr Nix

U mnie też jest podgrzewanie Carver Cascade 2 ale bez bojlera (zbiornika)- dotychczas sterowałem ciepłą wodą sterownikami przy siedzeniu, najbliżej podgrzewacza. Włącznik PUMP uruchamia zasilanie pompki dla WC i ciepłej wody. Czyli mam mieć Aux na ON ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, od listopada jestem szczęśliwym posiadaczem angielki. Jest to moja pierwsza przyczepa więc ma kilka podstawowych pytań.

1. Czy pompa wody działa na aku?

2. Jak sprawdzić stan napełnienia bojlera gazowego.

3. Czy da się wymienić świetlówki na led, grzebie się w necie ale nic nie znalazłem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez tomekindiana1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Działa tylko na 12V, może być z akumulatora lub zasilacza tzw e-bloku. W angielkach często jest mix aku + zasilacz.

2. Nie sprawdza się. Odkręcasz kran w poz wody ciepłej i czekasz kilka minut aż woda się pojawi i najlepiej bez bulgotania, w łazience tak samo.

    Potem możesz włączyć grzanie. 

3. Da się a nawet powinno. Demontujesz wszystko spod klosza i w to miejsce montujesz LED, np taśma.

    Słabo grzebiesz, wieści i pomysłów jest na tony.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką pomoc. Co do taśm led, montowales je do płytki czy bezpośrednio w kable? Dwa paski dają wystarczające światło?

Chyba spróbuję z trzema.

Edytowane przez tomekindiana1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry.  

Potrzebuję takie białe coś do regulacji ciśnienia wody i załączania wody.  nawet nie wiem czego szukać bo nie znam fachowej nazwy. Cieknie to coś spod wejścia wody spod plastiku i śrubek. C z y to się naprawia?  Czy sztuka na wymianę.  Ktoś coś?  Dzięki z góry za pomoc...  Pozdrawiam 

DSC_0027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem, czy się naprawia. Możesz spróbować, gdy już będziesz miał nowy.

Szukaj pod hasłem: "Whale Caravan Water Grooved Pressure Switch" lub/i "WU7207".

Np. https://www.ebay.co.uk/p/Whale-Grooved-Pressure-Switch-WU7207-Caravan-Motorhome/1212017646

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.04.2018 o 18:33, Kristofer napisał:

Witam!

Nie wiem, czy się naprawia. Możesz spróbować, gdy już będziesz miał nowy.

Szukaj pod hasłem: "Whale Caravan Water Grooved Pressure Switch" lub/i "WU7207".

Np. https://www.ebay.co.uk/p/Whale-Grooved-Pressure-Switch-WU7207-Caravan-Motorhome/1212017646

Dzień dobry. 

Zginął mi post... dziękuję za pomoc. Naprawione. Wstawiony automatyczny przełącznik ciśnieniowy jak WojtEwa  wskazali i śmiga bez problemu.  Zamontowany da  się naprawić _ uszczelnić.  Czyli mam zapas :)

obecnie doszedłem wreszcie jak działa ta instalacja i jaką pojemność ma zbiornik wewnętrzny. Jeszcze przy okazji zmienie  oring zewnętrznej pompy żeby było idealnie szczelnie . Pompa wewnętrzną daje nieźle... opcja auto (zewnątrz wewnątrz) działa. 

przy okazji napraw wody wywalilem wykładzine podłogowa i położyłem panele winylowe . Będzie częściej bo pies jak się namoczył  to podłoga waliła starą ścierą... mogę spokojnie tak napisać bo Blus nie ma netu ;) ... 

zostało jeszcze kilka rzeczy do,poprawienia ale to już na bieżąco . Wyjazdy do Czech i na Słowację w tym roku już odbytej... po dwa w każde z tych miejsc... 

teraz na jesieni dalekie  Niemcy i po drodze może coś w sierpniu się uda i jakieś weekendowe Mazury... muszę powiedzieć że przyczepka to super domek... 

pozdrowienia i jeszcze raz dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.