Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w uszczelnieniu umywalki (Hobby de-lux 10 D 1992) woda pozostaje w profilu umywalki i po podniesieniu leje się woda, słyszałem o wężyku ale nie bardzo wiem jak go zamontować. Czy to zwykły wąż igelitowy czy jakaś część oryginalna. Przejrzałem wszystkie strony z tego działu i nie natknąłem się na ten problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w uszczelnieniu umywalki (Hobby de-lux 10 D 1992) woda pozostaje w profilu umywalki i po podniesieniu leje się woda, słyszałem o wężyku ale nie bardzo wiem jak go zamontować. Czy to zwykły wąż igelitowy czy jakaś część oryginalna. Przejrzałem wszystkie strony z tego działu i nie natknąłem się na ten problem. 

Miałem Hobby 370 z 1993 r. z taką samą umywalką i ten sam problem od nowosci. Chyba w tym typie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Burstnera z takim samym układem lecz umywalka jest inna i nie sprawia problemu .Odpływ umywalki połączony jest giętkim wężem jak od odkurzacza do rurki odtływowej ,gdy umuwalka jest otwarta to wąż wchodzi do rurki gdy podniesiona to się wysuwa

post-17516-0-71210500-1431883711_thumb.jpg

post-17516-0-32725900-1431883733_thumb.jpg

post-17516-0-89250600-1431883750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlewasz wodę i wylewa się dołem pod przyczepę czy nie, wylewa się dolem umywalki i nie wpływa do lejka, doprecyzuj bo masz zatkany wylew z umywalki albo zatkane sitko w lejku w odpływie, z umywalki wylew to ta dziura od spodu umywalki po lewej jak masz podniesione, lejek to tam gdzie woda powinna się wlewać jak umywalka jest opuszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonej fotce z złożoną umywalką widać szparę (prawdopodobnie to wynik formowania profilu) i tędy wylewa się reszta wody która zbiera się miedzy profilami, to dzieje się tylko przy składaniu umywalki, a nie przy rozłożonej. 


nie ma problemu z odpływem, prawdopodobnie zostaje część wody i przy składaniu leje się po ściance. Uważam że to jednak może być taki "urok" tego rozwiązania pomimo ewidentnego skosu dna umywalki do odpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danwil tez mam 10D i u Ciebie ewidentnie brakuje wezyka z umywalki po lewej stronie (patrzac na fotke).

Tylko zastanawiam sie bo u mnie to on do czegos jest orzymocowany a u Ciebie nie ma do czego :hmm: wieczorem jak bede w domu to fote strzele abys wiedzial o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danwil tez mam 10D i u Ciebie ewidentnie brakuje wezyka z umywalki po lewej stronie (patrzac na fotke).

Tylko zastanawiam sie bo u mnie to on do czegos jest orzymocowany a u Ciebie nie ma do czego :hmm: wieczorem jak bede w domu to fote strzele abys wiedzial o co mi chodzi.

Dzięki wielkie, czekam na fotkę. Przyznam szczerze że nabyłem uszczelniacz i miałem te szpary uszczelniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, czekam na fotkę. Przyznam szczerze że nabyłem uszczelniacz i miałem te szpary uszczelniać.

Witaj, 

U Ciebie jest inne rozwiązanie, porównaj zdjęcia, u mnie otwór jest od przodu a u Ciebie od dołu (przy podniesionej umywalce)

Byłem dziś w cepce i nie widzę możliwości zamontowania jakiegokolwiek wężyka, zbyt mało miejsca przy opuszczaniu umywalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) patrz nie zwrocilem na to uwagi. Fakt u mnie jest troszke mlodsza ale nie wylapalem tego.

A w co w tym ukladzie woda z tego otworu leci (za kibelek) i co dalej, jak spluwa pod cepke itd. Masz tam jakies kanaly wodne czy leci na podloge i wsiaka w sciane ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) patrz nie zwrocilem na to uwagi. Fakt u mnie jest troszke mlodsza ale nie wylapalem tego.

A w co w tym ukladzie woda z tego otworu leci (za kibelek) i co dalej, jak spluwa pod cepke itd. Masz tam jakies kanaly wodne czy leci na podloge i wsiaka w sciane ;)?

Sprawdziłem wlewając wodę bezpośrednio do odpływu (ten prostokąt po lewej) i ścieka bez zarzutu do jak to nazwałeś "magistrali"

Dopiero po podniesieniu umywalki by ją złożyć resztka wody wylewa się przez te szpary które są po lewej i prawej stronie. Trochę to dziwne bo profil dna umywalki ma ewidentny skos do odpływu (otwór od przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.