Skocz do zawartości

Francja - co warto zobaczyć w okolicy Montpellier?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Za miesiąc wylatuję na 7 dni do Francji i ląduję w okolicach Montpellier, tam będę miał bazę noclegową i dostęp do auta. Lecimy w 4 osoby. Jeden dzień przeznaczam na powitanie z familią, jeden na leżenie nad morzem, a w pozostałe dni chcę zwiedzić okolice - wypady na cały dzień. Może ktoś nawiedział ten region i poleci fajne miejscówki do zwiedzenia?

 

Gitner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam
 
Trochę czasu już zleciało od powrotu, w Montpellier obejrzałem tylko rekinarium / oceanarium. Moja baza mieściła się nad samą zatoką w Balaruc les Bains. Po drugiej stronie zatoki jest piękne portowe miasteczko Sete, taka mała Wenecja, z punktu widokowego na szczycie góry - miasta jest widok na kilometrowe plaże morskie ciągnące się do Agde. Przy plażach jest kilka parkingów dla kamperów i przyczep, pobyt przez 48h jest darmowy, na parkingach są pawilony z łazienkami
 
post-14692-0-55811100-1439826482_thumb.jpg
 
post-14692-0-37022300-1439826468_thumb.jpg
 
Polecam zwiedzić ogrody JARDIN de ST-ADRIEN  http://www.jardindesaintadrien.com, dawne ogrody rzymskie, które zostały przez obecnego właściciela w latach 90-tych odbudowane.
 
post-14692-0-43920300-1439826480_thumb.jpg
 
Warto też odwiedzić Beziers i słynne 9 śluz na Canal du Midi http://www.beziers-in-mediterranee.com, polecam zwłaszcza wycieczkę statkiem po śluzach i kanałach, płynie się między innymi mostem do Beziers.
 
Przepiękne widoki są przy najwyższym wiadukcie Europy w Millau, tam warto udać się na taras widokowy, a także usiąść w mini kinie i obejrzeć promocję okolicy - świetne filmy reklamujące co warto zwiedzić. 
 
post-14692-0-55822900-1439826476_thumb.jpg
 
post-14692-0-29419600-1439826474_thumb.jpg
 
post-14692-0-61337600-1439826475_thumb.jpg
 
Zachwyciłem się też mostem diabła i jego okolicą w St-Jean-de-Fos, tam też kilka km dalej jest fajna jaskinia Grottes de Clamouse  http://www.clamouse.com, odwiedziłem jeszcze drugą Grottes de Labeil w miejscowości Hameau Labeil,  http://www.grotte-de-labeil.com. Jaskinia będąca prywatną własnością od wielu lat i widać, że właściciele dbają o nią. Jaskinie zwiedza się z przewodnikiem, w jednej można wynająć audio tłumacza, w drugiej dostałem opis po angielsku.
 
post-14692-0-11575200-1439826479_thumb.jpg
 
post-14692-0-57421900-1439826469_thumb.jpg
 
Nie wspominam o pięknych wiekowych, ale zadbanych wioskach, małych miasteczkach, winnic, które zapraszają na degustacje i zakupy. Ceny żywności i piwa są tańsze niż w Polsce. Bywałem częstym gościem na targach, gdzie również można próbować francuskiej i kolonijnej kuchni, po przejściu od początku do końca byłem już najedzony :) Południowe owoce mają inny smak niż te nasze marketowe. Melony mogłem jeść jeden za drugim.
 
post-14692-0-22168400-1439826472_thumb.jpg
 
Minus to oczywiście pogarda francuzów do języka Szekspira. Po Francji jeździłem z mapą, drogi są bardzo dobrze oznaczone, tak samo do atrakcji turystycznych prowadzą drogowskazy. Będąc w jednej atrakcji, brałem ulotki do kolejnych, w kolejnych do kolejnych itd..
 
Wrócę tam na pewno w przyszłym roku :) a marzy mi się podróż po południowej Francji z cepką.
 
Pozdr
Gitner
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam takiego rajdu. Niestety nie jest on obecnie na moją kieszeń. Mogę sobie pozwolić jedynie na odwiedziny rodziny w Balaruc i stamtąd zwiedzać okolice.

 

Pozdrawiam z Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Właśnie wróciliśmy z południowej Francji, przy czym stacjonowaliśmy w Valras Plage, czyli jakieś 80 km od Montpellier. Zwiedziliśmy kierując się w stronę Hiszpanii: Carcassone, Narbonne i Beziers. Odległość od Montpellier 154 km, 97 km i 87 km odpowiednio. W drugą stronę w odległości 96 km masz Awinion, który też warto odwiedzić. W pałacu papieży mają audioprzewodniki po polsku :)

Miłego zwiedzania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Późno, ale dzięki za info. W tym roku ponownie Balaruc k/Montpellier, 2 tygodnie w czerwcu, więc czasu będzie na zwiedzanie kolejnych atrakcji :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gitner  > ...W tym roku ponownie Balaruc k/Montpellier, 2 tygodnie w czerwcu...

My startujemy  ~trzeciej dekady maja 2016.
Marzy nam się marszruta z trzema noclegami, na pewno będzie więcej...

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.