Skocz do zawartości

Linka z hakiem przy dyszlu


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam by było coś podobnego u nas opisywane, a jeśli tak to mi umknęło :niewiem: Proszę o nakierowanie w razie czego :)

 

Mam takie dziwne ustrojstwo na dyszlu:

post-8-0-24248800-1431459204_thumb.jpg

post-8-0-29908800-1431459214_thumb.jpg

 

 

Za groma nie mam pojęcia do czego może to służyć, a nie wiem nawet co wpisać w google by się dowiedzieć :niewiem:

 

Rozwija się na ok. 1m (taśma materiałowa, podobna do smyczy), zwijanie w automacie z możliwością blokady. Co to jest i do czego służy? I jak się fachowo nazywa? :)

 

Będę wdzięczny za oświecenie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! W sumie tak przypuszczałem, ale jak oceniłem wytrzymałość linki/paska to mi to nie grało... To smycze są takie wytrzymałe??? :) Mały szok.

 

Dzięki :piwo:

Teraz mi się jaśniej zrobiło co wpisać w google... miałem nazwę pod nosem  :blagac:  :swieca:  :look:  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a nie wiem nawet co wpisać w google by się dowiedzieć :niewiem:

...

 

Wystarczyło się poprostu pochwalić tym cudem :ee:  bo wątpie byś nie wpisał nazwy z naklejki :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleeeeeeeeeeeeeee!

 

Fajna rzecz, nie trzeba sie szarpac z tym ciezarem albo malowac zderzaka..

 

J. :ok:

 

A tym czerwonym sie luzuje pewnie?

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jankes przy sprzedarzy pokazywał, ze coś tu jest, ale tez nie wie co. A mnie wczoraj coś podkusiło by temat zgłębić i... Zamotałem się. Forum, google? Aaa... Hehe dobrze, ze juz jasne :ok:

 

Jacek, tym czerwonym blokujesz i odpuszczasz. Ciekawe czy zderzak mi to oszczędzi :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleeeeeeeeeeeeeee!

 

Fajna rzecz, nie trzeba sie szarpac z tym ciezarem albo malowac zderzaka..

 

J. :ok:

 

A tym czerwonym sie luzuje pewnie?

Fajny ten bajer ,pozazdrościć trzeba :)  

Jacek , teraz Michał  stanie budką przy brzegu jakiegoś bajorka i tą taśmą sobie ponton na brzeg wyciągnie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał być baaaaardzo blisko tej wody ;)

 

Oczko pod hakiem mam więc spróbujemy te ustrojstwo... Ciekawe czy utrzyma ciężar budy podczas przeciągania :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, że chcesz zahaczyć pasek o to oczko przy haku? Ja raczej bym owinął pasek wokół haka poniżej kuli. Jak zepniesz zestaw, to będziesz mógł odwinąć pasek, ale za oczko dla linki to ja bym jednak nie ciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu hak z taśmy zaczepić o samą taśmę? Wiesz, taśmą owinąć hak w aucie i z drugiej strony zaczepić o samą taśmę? Chyba, że w mechanizmie podciągającym jest miejsce do zaczepienia haka, ale tu pewnie byś się już zorientował, więc piszę tak awansem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk ma dość ostre krawędzie. Wg mnie po owinieciu dookoła kuli i zaczepieniu linki o niego może szybciej strzelić. A jak nie strzeli to wygnie haczyk. I ten wtedy ładnie nie schowa się w dyszlu.

 

A nie wydaje Ci się, że powinno być to mocowane jak linka holownicza, za ucho? Po co ten hak tworzyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk ma dość ostre krawędzie. Wg mnie po owinieciu dookoła kuli i zaczepieniu linki o niego może szybciej strzelić. A jak nie strzeli to wygnie haczyk. I ten wtedy ładnie nie schowa się w dyszlu. A nie wydaje Ci się, że powinno być to mocowane jak linka holownicza, za ucho? Po co ten hak tworzyli?
Może to trochę pomoże. Obwijasz pod kulą haka i zaczepiasz o coś przy dyszlu, pewnie jest tam jakieś dedykowane miejsce.post-373-1431618199,47_thumb.jpg

post-373-1431618404,09_thumb.jpg

 

Może to to oczko ?

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.